MEB Hattından İndirilen Arşivlerin Bozuk Çıkması

Kodla Büyü

hyrgul

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son birkaç haftadır garip bir şekilde MEB hattından indirilen arşivler (driver, program, vs.) klasöre çıkartılırken arşiv bozuk hatası alıyorum. Aynı dosyayı mobil veri ile indirince herhangi bir hata almıyorum.
Sizlerde böyle bir sorun var mıdır? Sebebi ne olabilir?

• Beğen
Tepkiler: omd
Aynı sorunu yaşıyoruz dönem başından beri. Exe ve rar dosyalarda pek sorun olmuyor ama en küçük zip dosya bile bozuk iniyor.

Son birkaç haftadır garip bir şekilde MEB hattından indirilen arşivler (driver, program, vs.) klasöre çıkartılırken arşiv bozuk hatası alıyorum. Aynı dosyayı mobil veri ile indirince herhangi bir hata almıyorum.
Sizlerde böyle bir sorun var mıdır? Sebebi ne olabilir?
Siz yazdıktan sonra bu hafta sürekli MEB fiber hattından program vb indirdim. Kurdum. Herhangi bir problemle karşılaşmadım. Windows sürümü ile alakalı olabilir belki. Ya da Windows ayarlarıyla alakalı.

Bende yazıcı sürücülerini kuramıyordum. Suçu web sitesine atıyordum. Genel bir problemmiş demek ki.
Ama neden böyle bir şey yaparlar ki.

örneğin UTAX yazdırma ve kopyalama sistemlerinin sürücüleri meb hattından inince aynı hatayı veriyor.
https://www.utax.com/C12571420062FB0F/direct/drivers-for-print-copy-wide-format-systems

saçma sapan bir durum, bir BT öğretmeninin deli olmasına neden olabilecek durumlardan bir tanesi, :mad::mad:
okulumdaki tüm utax sürücüleri evden x32 x64 indirdim ve belleğe yedekledim bende.
Hocam benzer sorunu yaşadım, dediğiniz gibi utax sürücülerde arşiv bozuk hatası alıyordum. Ama sitede 32 bit olan driver dosyalarında genel bir sorun olduğunu fark ettim. Çünkü evde indirince de aynı problem devam etti. (P 4035 mfp modeli için ) 32 bit bilgisayara mecburen 64 bit için olan driverı yüklemiştim.

Çok hızlı indirdiğinden oluyor galiba :). Google drive klasörü indirdiğim zaman çoğunlukla bozuk iniyor. IDM kullanınca sağlam iniyor

Kesin cevap olarak yazayım tecrübemle sabit...

İnternetten indirdiğiniz winrar programı böyle Arşiv hasarlı bozuk hatası veriyor.

Bende başka program indirdim (bandzip) dosya bozuk değil açıyor en az 10 farklı dosya da denedim.

Winrar da var bu sorun

Kesin cevap olarak yazayım tecrübemle sabit...

İnternetten indirdiğiniz winrar programı böyle Arşiv hasarlı bozuk hatası veriyor.

Bende başka program indirdim (bandzip) dosya bozuk değil açıyor en az 10 farklı dosya da denedim.

Winrar da var bu sorun
Bizim MEB hattı olan kurumda da bu tür bir şikayete baktığımda örneğin dosya boyutu 10 MB ise 2 MB indirdiğini ve dosyayı bozuk olarak gördüğünü fark ettim. Eğer şanslıysak bazen indirme hatasına düştüğünde devam ettir diyerek devam ediyor(veya yeniden başlatıyor çok dikkat edemedim) ve bitiriyor. Bazen İndirmeyi tamamlıyor ama arşiv bozuk hatasına düşüyor. Aynı dosyayı birkaç kez denediğimde ise doğru dosya boyutunda indirebiliyor ve dosya düzgün bir şekilde açılabiliyor. Outlook dosya ekindeki .rar uzantılı dosya ekini indirmeye çalışırken böyle bir hata aldık. Hat ile ilgili olabileceğini düşünüyorum.

Tahminim MEB data filtresini yapan yazılıma (fortiguard sanırım) sonucu denenmemiş bir kural eklenmiş. Haberleri olursa düzeltirler belki

Chrome ve edge ile aynı hatayı ben de alıyorum, bandzip, 7zip, winrar farketmedi. Ama firefox ile deneme yaptığımda hatasız ayıkladı.

Arkadaşlar bizim okulda öğretmen odasındaki bilgisayara yazici kuramiyorum. Kablosuz özelliği yok. Meb hattindan inen driverda calismiyor. Evde driver indirip getirsem bu seferde yine kurulum esnasinda biseyler indirmeye calisiyor ve meb hattindan dolayi tekrar hata veriyor. Çıldıracagim yani yaziciyi ve bilgisayari sirtlanip eve mi götüreyim. Çaresi nedir bu işin??

Arkadaşlar bizim okulda öğretmen odasındaki bilgisayara yazici kuramiyorum. Kablosuz özelliği yok. Meb hattindan inen driverda calismiyor. Evde driver indirip getirsem bu seferde yine kurulum esnasinda biseyler indirmeye calisiyor ve meb hattindan dolayi tekrar hata veriyor. Çıldıracagim yani yaziciyi ve bilgisayari sirtlanip eve mi götüreyim. Çaresi nedir bu işin??
Şunun ile meb hattından bağlanıp indirebilirsin.

evden getirdiğin driver ı kurarken bilgisayarın internet bağlantısı kesip deneyebilirsin

Şunun ile meb hattından bağlanıp indirebilirsin.
Framework eski hatasi verip vpn kurulmuyor. Eski framework var. Yeni frameworku da kabul etmiyor

evden getirdiğin driver ı kurarken bilgisayarın internet bağlantısı kesip deneyebilirsin
Hocam işte garip bi driver. Dosya olarakta inen bişey değil. Kurulum dosyasini oyle bir yapmislarki illa veritabanina baglanip cekecek.
Epson L382 renkli yazıcıyı kuramıyorum.
Kyoceranın büyük renksiz yazıcısıda meb hattinda olmadı. Onun driveri da çok zorladı. Ama evden indirip bi şekilde neti felan kapattım hallettim. Bu epson deli etti beni

Son düzenleme:
Geri