Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

MEB hattından Youtube kullanmak

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında huseyinrose tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

beklenen son çok daha hızlı olmaya başladı :D

2. arrie91

arrie91 Üye

Değerli hocalarım, ben de özel eğitim gerektiren zihinsel engelli çocuklarla çalışan bir öğretmenim. Çocuklarla işlediğimiz temalara ait videolar izliyoruz ve şarkılarını dinliyoruz sınıfta.Tabi fatih projesi yok, tüplü ekran ve masaüstü kasalarla yapıyoruz bunu. Örneğin meyveleri çalıştıysak pepe'nin meyvelerle ilgili bölümünü izliyoruz,şarkısını söylüyoruz vs. Ancak son yasaklardan sonra ne yazık ki akşam evde videoyu indir, ertesi gün okulda aç sistemine döndüm. Evdeki internetin de kesilmesiyle mağdur durumdayım. En azından meb ağında, sadece malum video sitesine girebileceğimiz bir yöntem,vpn vs. bilen varsa özel mesaj atarsa çok sevinirim. Hepinize iyi günler.

3. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Sadece bu siteye bakmaları kâfi kapatmak için

4. emrahkaracam

emrahkaracam Site Gezgini

İyi de öğrenciler bile telefonlarından girebiliyor.

5. baynadir

baynadir Seçkin Üye Seçkin Üye

o yasak, bu yasak, şu yasak.... bunları görünce aklıma kemal sunal ve kibar feyzo filminden bir kare geliyor... :D...

6. baynadir

baynadir Seçkin Üye Seçkin Üye

kullanmak istediğimiz sitelerdeki zararlı ve yararlı olan içerikler ayıklanmaktansa daha kolay olan komple siteyi kapatma yoluna gitmek ne kadar doğru?

EBA içerisinde ders yada konu paylaşımı yapmışlar, içerisinde de youtube dan bir video ile desteklemişler ama meb hattından bağlanınca konudaki video da açılmıyor. e madem sakıncalı o zaman EBA içerisine eklemeye neden izin veriyorsunuz? yok zararlı değilse neden açılmıyor arkadaş...

7. exelsior

exelsior Aktif Üye

Ben youtube videolarını bşr yöntemle izleyebiliyordum, daha sonra burda imaj projemle ilgili kendi çektiğim videoları paylaştıktan sonra o siteye de erişim engellendi.

O nedenle diyelim ki şu anda youtube yine farklı bir yöntemle izleyebiliyor olsam dahi burada paylaşmam.

Çünkü meb internetinin filtresi başındaki YASSAĞHH amca burayı izliyor, yoksa kendisi bulamaz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal