Meb.k12.tr alan adıyla Gsuite mail kullanabilmek?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba,

Meb.k12.tr alan adıyla Gsuite mail kullanabilen var mı?

Meta etiket yöntemi kullanılarak yapılan doğrulama başarısız oldu (bir dakikadan kısa bir süre önce). Sunucunuzla bağlantıda zaman aşımı oluştu.
... uyarısı veriyor sürekli. ne yapmalıyım ?

Geçtiğimiz kasım ayında okulum için almıştım. İlk önce deneme, daha sonrasında gerekli yazışmaları yaparak tam sürüme(Gsuite edu) sürümünü ücretsiz olarak verdiler. Gsuite for edu seçeneklerinden görebilirsiniz verdikleri ürünü ve özelliklerini. Alan adını daha önceden meta etiketlerinden onaylamıştım.hatta bende benzer hata almıştım, meb.k12.tr yönetimine mail atmiştım. Umarım geçici hatadır. Ya da sizde teknik sorun olarak site yönetim panelinden iletebilirsiniz

Geçtiğimiz kasım ayında okulum için almıştım. İlk önce deneme, daha sonrasında gerekli yazışmaları yaparak tam sürüme(Gsuite edu) sürümünü ücretsiz olarak verdiler. Gsuite for edu seçeneklerinden görebilirsiniz verdikleri ürünü ve özelliklerini. Alan adını daha önceden meta etiketlerinden onaylamıştım.hatta bende benzer hata almıştım, meb.k12.tr yönetimine mail atmiştım. Umarım geçici hatadır. Ya da sizde teknik sorun olarak site yönetim panelinden iletebilirsiniz
kayıt yaparken Gsuite for edu yerine işletmeler için olan Gsuite üye olmuşum ve okulun alan adını giriş yaptığım için tekrardan Gsuite for edu üzerinden üyelik açamıyorum. Acaba bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

g suit hesabından mail alabilmek için yönetim panelinde google MX kaydı oluşturması gerekiyor, bunun içinde MEB alan adını kullanıdığımız için MEB in izin vermesi gerekiyor, okul sitesinden destek kısmana durumu anlatan yazı yazdığımda güvenlik gerekçesi ile google'ın erişimine izin vermediklerini yazdılar.

g suit hesabından mail alabilmek için yönetim panelinde google MX kaydı oluşturması gerekiyor, bunun içinde MEB alan adını kullanıdığımız için MEB in izin vermesi gerekiyor, okul sitesinden destek kısmana durumu anlatan yazı yazdığımda güvenlik gerekçesi ile google'ın erişimine izin vermediklerini yazdılar.
peki alanlar nasıl aldı acaba. Çünkü, eğitim için gusite kullanıyoruz, diyen okullar var

Hocam biz k12.tr olarak g-suite aldık. Bu işlerle daha çok müdür bey ilgilendi odtüden alan adı almış k12.tr uzantılı. Biz tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize mail adresi tanımladık ve haftalık 35 saat derse başladık google meet ile

Yakın bir zamanda bu hizmeti kullana var mıdır ?
Google MX doğrulama istiyor. Bunun için MEB sunucuları izin veriyor mu ?
İzin vermiyorsa diğer okullar nasıl "GOOGLE OKULU" adı altında google hizmetlerini kullanmaktadırlar

Yakın bir zamanda bu hizmeti kullana var mıdır ?
Google MX doğrulama istiyor. Bunun için MEB sunucuları izin veriyor mu ?
İzin vermiyorsa diğer okullar nasıl "GOOGLE OKULU" adı altında google hizmetlerini kullanmaktadırlar
MEB izin vermez, vermiyor.
Google EDU sürümü vermek için ilk başlarda MX ile doğrulama istemiyordu. Ben o zaman farklı bir yöntemle doğrulama yapmıştım. MX kaydı Gsuite üzerinden mail alıp gönderebilmek için gerekli, biz mail özelliğini kullan(a)mıyoruz bu yüzden. En son nasıl bir yöntemle bu hizmeti veriyor bilmiyorum ama ben aldığımda böyleydi.

Geri