meb.k12.tr menü sayısı sıralamayı çok etkiliyor..

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Baktığım sitelerin kaçıncı olduğundan daha çok güncel olmasına baktığım için önceden farketmemiştim. 3-4 gün önce siteden gereksiz ve çok eskidiğini düşündüğüm 10-15 altmenü, 2016 ve öncesi galerileri sildim. Sıralama 6000 lerden 8500 lere hoopp.. aynı gün 2 haber eklemiştim. Normalde 5000 lere yükselmek gerekiyordu. Haber eklemeseydim 10.000 oluyormuşuz. ( kabaca 6000 lerde 2 haber=500 sıra yukarı çıkarır, çok tıklama varsa 1000)

Daha silmeyi planladığım birçok gereksiz şey var. Sonucu merak ediyorum.

sıralamanın o menülerle ilgili olduğunu sanmıyorum hocam o ara çok ziyaretçi gelmiş olabilir mi

Sıralamanın oluşmasında bir çok faktör var hocam, menüler gözle görülür bir değişiklik yapmıyor diye düşünüyorum. Uzun vadede içerik sayısı, günlük ziyaretçi sayısı, içerik ziyaretçi sayısı ana etkenler diye düşünüyorum.

Site sıralamasını hiçbir zaman kontrol etmedim. Çok gereksiz bir istatistik olduğunu düşünüyorum.
Geçen kademe ilerlemesi ile ilgili birşey arıyordum bir siteye tıkladım bir baktım Sivas in bir ilcesindeki imam Hatip ortaokulu nun sitesi. Adam üst sıraya çıkmak için okul sitesine devlet memurları kanunun kademe ilerlemesi bölümünü koymuş

Site sıralamasını hiçbir zaman kontrol etmedim. Çok gereksiz bir istatistik olduğunu düşünüyorum.
Geçen kademe ilerlemesi ile ilgili birşey arıyordum bir siteye tıkladım bir baktım Sivas in bir ilcesindeki imam Hatip ortaokulu nun sitesi. Adam üst sıraya çıkmak için okul sitesine devlet memurları kanunun kademe ilerlemesi bölümünü koymuş
hocam öyle site çok, ben de googleda bir şey aradım, baktım okul sitesi, ne alaka dedim, sonra başka baktığım yerdeki ile aynı içerik, sonra o okul sitesini şikayet ettim yani sayfayı şikayet ettim. ama bakanlık ne yaptı bilmiyorum, ancak şikayetlerle düzelir onun dışında düzelmez. Adam ortaokulda, meslek lisesini ilgilendiren konuyu haber yapmış. Aslında bakanlık bunu bt il/ilçe koordinatörlerine görev olarak vermeli. ya da tolokadan hizmet satın alsın, görev yapalım. :p

Baktığım sitelerin kaçıncı olduğundan daha çok güncel olmasına baktığım için önceden farketmemiştim. 3-4 gün önce siteden gereksiz ve çok eskidiğini düşündüğüm 10-15 altmenü, 2016 ve öncesi galerileri sildim. Sıralama 6000 lerden 8500 lere hoopp.. aynı gün 2 haber eklemiştim. Normalde 5000 lere yükselmek gerekiyordu. Haber eklemeseydim 10.000 oluyormuşuz. ( kabaca 6000 lerde 2 haber=500 sıra yukarı çıkarır, çok tıklama varsa 1000)

Daha silmeyi planladığım birçok gereksiz şey var. Sonucu merak ediyorum.
aynısını biz de yaşadık geçen sene. memur bize haber vermeden 3-4 yıllık haberleri siteden silmiş, yayında olmasa bile etkilemişti.

Sityi güncel tutmak tek amacım .istatistiği asla takip etmiyorum amacı neyse ona hizmet etsin diyorum.Bu ne ya 10000 miş 3000 müş bana farketmiyor öğrenci istediği içeriğe rahat ulaşssın yeter.
Bazı idareciler ve aramızda bilgisayarcılar var her haltı koyan.
Duvar yaptık koy.
merdivenler yıkandı koy.
tuvaletlere lamba takıldı koy.bu ne yaa bumu yani habercilik içerik üretimi saçma.
okul müdürümüz bahçedeki ağaçları saydı
okulumuza postahaneden zarf geldi :) abartmıyorum bu denli densiz ve gereksiz paylaşımlar var bana göre sacmalığın dik alası.

istatistikte sonuncu olayım şeref duyarım. Yeterki insanlar ne arıyorsa benim okul sitemde onu bulsun

aynısını biz de yaşadık geçen sene. memur bize haber vermeden 3-4 yıllık haberleri siteden silmiş, yayında olmasa bile etkilemişti.

Hocam benim de Şubat'ta tayinim çıktı. Yeni okulun sitesi karman cormandi. 2020 öncesindeki bütün resimleri, haberleri herşeyi sildim. Sabah bu konuyu okuyunca site ne durumda diye baktım son bir haftadır bayağı yükselmiş.

Sityi güncel tutmak tek amacım .istatistiği asla takip etmiyorum amacı neyse ona hizmet etsin diyorum.Bu ne ya 10000 miş 3000 müş bana farketmiyor öğrenci istediği içeriğe rahat ulaşssın yeter.
Duvar yaptık koy.
merdivenler yıkandı koy.
tuvaletlere lamba takıldı koy.bu ne yaa bumu yani habercilik içerik üretimi saçma.
okulumuza postahaneden zarf geldi :) abartmıyorum bu denli densiz ve gereksiz paylaşımlar var bana göre sacmalığın dik alası.

istatistikte sonuncu olayım şeref duyarım. Yeterki insanlar ne arıyorsa benim okul sitemde onu bulsun
Bu yine iyi hocam, en azından okuldaki ağacı saymış, okula gelen zarfı yazmışlar.

Memurlarnet gibi çalışan okul siteleri var.

Duvar yaptık koy.
merdivenler yıkandı koy.

Gereksiz haber için fikrim: harcanan zamana, harcanan elektriğe, kablolardan geçen veriye yazık. Site güncel olsun yeter.
Paneli açınca ister istemez sıralama dikatimi çekiyor. :)

Gereksiz haberleri geri bildirim ile bildirmekte yetmiyor, sadece alıntı bildirimlerine bakıyorlar sanırım

:):) Memurlar net haberlerini paylaşanlar, çocuklar girsin diye oyun koyanlar vs vs.

Aynen hiç kasmaya gerek yok.
Güncel tutun yeterli
1.olana birşey vermiyorlar

Geri