meb.k12.tr uzantılı site Google Webmasters DOĞRULAMA SORUNU

Kodla Büyü

sitelerde

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzun web sitesi ben okula atandığımda google'da çıkmıyordu. Siteye virüs bulaşmış, önceki öğretmen silmiş vs. site yoktu ve google'da çıkmıyordu. Ancak idarecilerimiz sitenin google'da daha önce çıktığından bahsettiler ve yeni site kurmamı, bunun da google'da çıkmasını istediler.

Okulumuzun sitesi için yeni bir host ve alan adı satın aldık. Yeni sitemizi bu hosta attık.

meb.k12.tr uzantılı adresten yönlendirme yaptım.

Google'a sitemizin tüm adreslerini ekledim, okulweb'li meb.k12.tr'li ve yeni aldığımız com'lu adresleri.

com'lu adresi google site yöneticisi araçlarında doğruladım, okulweb'li adresi de doğruladım. Sitemizde güzelce ilk günler 5. sayfada, şimdi 3. sayfada çıkmaya başlamıştı ki sorun(aslında sorun mu bilmiyorum ama) bugün başgösterdi.

meb.k12.tr'li adres bugün google'da ilk sırada çıktı. Bu nasıl sorun demeyin :) Daha önce taaa ben gelmezden evvelki bilgiler yazıyor çıkan adresin altındaki açıklamalarda. Hem de eski bilgisayar öğretmeninin adı. Sorun bu. :mrgreen:

google'ın yaptığı da iş yani, sen o siteyi görüntülemeyi bırakmışsın uzun süre, ben yeni sayfa yapınca yeniden aklına mı geldi eski sitenin bilgilerini göstermek. Google göstermiyor diye o kadar uğraşmışım, eklemişim, yukarılara çıksın diye tıklamışım, tıklanması için insanları uyarmışım. Sen çık, yönlendirme yapıp kullanmadığımız eski adresi, eski bilgilerle göster. Olacak iş mi? Aslında bu adresi göstermesi daha iyi de, işte şu eski bilgiler, özellikle eski bilgisayar öğretmenin adının görünmesi. Karizma çizilecek arkadaşlar. :puhaha: Bak 2 aydır site için uğraşıyordun, siteyi yaptın, yaptın ama bir türlü google'da çıkmadık, eski bilgisayar öğretmeni çıkarmış diyecekler. Derdimi anlatamam kimseye. :cry: :roll:

MESELENİN ÖZÜ(çok uzattım)
google umarım ilerde güncelleyecektir, ama bunu hızlandırmanın bir yolu var mı?

meb.k12.tr uzantılı adresi google site yöneticisi araçlarında doğrulamayı başarabilen arkadaş var mı? Nasıl doğrulayabilirim?

Şimdi anladım. Sanırım okulun eski sitesi virüs'ten dolayı veya başka bir nedenden dolayı ya google aramalarından çıkarılmıştı, ya da gerilere atılmıştı; ceza olarak.

Şimdi o cezanın süresi bitti(google bu tip cezalar veriyormuş sanırım, hileli vs. girişleri önlemek için) ve site tekrar indekslenmeden eski bilgilerle listeye döndü.

Sanırım yapabileceğim tek şey sitenin yeniden indekslenmesini beklemek.

Veya beklemek yerine süreci hızlandırabilir miyim? google böyle bir talep imkanı tanıyor mu?

aynı sorun bende de var bunun için ne yapılabilir acaba şu an da siteyi doğrulayamıyorum ve sitede mozillada saldırgan olarak bildiriliyor.

hocam tanıtma amaçlı değil amacım şu an da google zaten gözükmüyoruz
mozillada açılırken site saldırgan olarak uyarı veriyor ama explorer de açılıyor sorunu anlamış değilim
site doğrulamayıda hala kabu letmiyor meta tag leri eklememe rağmen değişen bir şey yok doğrulanamadı yazıyor

opian' Alıntı:
buradan buyrun hocam.

once burasi : http://www.google.com/support/webmaster ... wer=168328
sonra burasi: http://www.google.com/support/webmaster ... swer=35843
daha sonra: http://www.google.com/support/webmaster ... swer=48620

bi mail adresi gibi birsey aradim oncelikle ama simdilik bulamadim iletisim icin :)

hocam bunları okudum biliyorum çok teşekkürler :)
Yalnız benim sorunum ilk olarak siteyi google a google web araçları yöneticisinden sitey idoğrulamak iste bir türkü lendini doğrulamıyor : sanırım siteyi doğrularken : okul web adresini örneğin;

okulweb.meb.gov.tr/il kodu/ilçe kodu /ilsis kodu gibi yazmanız gerektiğini buldum
bu şekilde yazdıgım halde: şöyle bir uyarı veriyor :
Doğrulama başarısız oldu. Sitenizin alan adını ararken bir hatayla karşılaştık.

Bekleyin hocam sadece. Süreci hızladırmak istersen bi kaç PR'ı yüksek siteden backlink satın alabilirsin. Yeni site ilk sıraya doğru çıkacaktır.

girdap08' Alıntı:
Bekleyin hocam sadece. Süreci hızladırmak istersen bi kaç PR'ı yüksek siteden backlink satın alabilirsin. Yeni site ilk sıraya doğru çıkacaktır.
hocam şu an da sorunum sitemi mozzilladan

Saldırgan olarak bildirilmiş site! uyarısını kurtarmaya çalışıyorum :lol:

Bu işin çaresi: başıma gelmişti...
Hocam, önce gmail'den hesap aç... sonra site yöneticisinden hesabına ekle.. (forumda bir iki yerde anlatılıyor nasıl yapıldığı).. orada hatanın nereden geldiği yazar.. (hatalar bölümü)
Sonra o uyarıyı açınca "site sahibiyim" falan diyorsunuz.. Eğer hatayı düzelttiğinizden eminseniz googleye mesaj atacaksınız... hatayı düzelttim vs diye.. Bir hafta içinde düzelmişti..

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/okul-sitesi-google-de-cikmasi-icin-t52118.html

HOCAM ADRESİ okulweb.meb.gov.tr/il kodu/ilçe kodu /ilsis kodu BU ŞEKİLDE YAZMANIZ LAZIM.

okulweb.meb.gov.tr/28/03/268174 GİBİ

sitelerde' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
sitemi hala doğrulayamıyorum :cry:

Hocam hangi yönetmle doğrulamaya çalışıyorsunuz. Meta tag ile mi html dosyası ile mi diğerleri ile mi?
meta tag ile dorğulamaya çalışıyorum ama bana gelen uyarı ulaşamadık şeklinde bir uyarı geliyor
adige_emrah hocam siteyi aynen sizin dediğiniz şekilde yaptım zaten ama değişen yok :eek:

HOcam bir de html dosyası ile deneyin. Ayrıca okulwebli adresi doğrulayın. meb.k12.tr'li olmuyor. Okulweb'li adresi doğru yazdığınızdan emin misiniz? Onu da kontrol edin.

Arkadaşlar son zamanlarda google doğrulama yapabilen varmı ?
Doğrulama yazan yere google kodu giriyorum kırmızı yazıyla hata veriyor.
Siteniz bulunamadı. Lütfen mülkünüz için doğru URL'yi verdiğinizden emin olun.

Geri