MEB.k12.tr ziyaret sayıları

Kodla Büyü

EgegGe

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba, az önce rastladığım bir durum beni çok şaşırttı.
Okul siteleri arasında ilk 100 içerisinde bulunan okul sitelerinin bazılarının her içeriğinde 20.000-30.000 ziyaret görünüyor.
Bu ziyaret sayıları her ip adresinden bir tane mi sayılıyor?
Hile durumu söz konusu olabilir mi o siteler için?
Ders programı yayınlandığım zaman baya yüksek oluyordu bizim sayılar.

Sorduğunuz soruda 20.000 üzeri görünen sayı, ziyaret değil görüntüleme sayısıdır büyük olasılıkla. Sayfayı her yenilediğinizde sayı 1 artar.
Okul web siteleri ile, özellikle sıralamada ilk 100 içinde olanlar ile ilgili son zamanlardaki merak ve ilginizin sebebi nedir? Merak ettiğim için soruyorum.
Okul web sitenizi ilk 100 e yükseltme konusunda bir baskı veya bir ödül beklentisi gibi bir durum mu var?
Okul web sitenizin sıralamasını yükseltmek için kullanılabilecek taktik ve hileli yöntemler olup olmadığı hakkında bilgi mi topluyorsunuz?

Genelde şöyle bir yöntem uygulanır, masaüstüne basit bir html dosyası yaparsınız, içine frame ile görünülenmesini istediğiniz sayfayı çekersiniz. her 200 saniyede bir sayfa yenilensin kodunu girdikten sonra bilgisayarı açılışta o dosyayı çalıştıracak şekilde ayarlarsanız yada her bilgisayarı açtığınızda o dosyayı açarsanız size de olur 10.000 -20.000 ...
sonuç: işlemcinize, ramizie, elektriğe yazık.. günah.. kendinizi kandırmak ve 500 öğrenci ile sıradan bir okul haberi ile nasıl binlerce izlenme aldığınızla sağa sola hava atmak istiyorsanız olabilir...

Bunları yazan ben.. haber-duyuru yapınca okulun watsap grublarına atıyorum... o gün 100, ertesi gün 50, sonraki günler 20... o kadar.. haber sitesi değiliz..

Merakınızın bir kısmını da burdan girebilirsiniz: https://bilgisayarbilisim.net/forumlar/meb-k12-tr.122/

Son düzenleme:
Herhangi bir amacım veya kötü bir düşüncem yoktu. Teşekkür ederim iyi çalışmalar hocam.

Herhangi bir amacım veya kötü bir düşüncem yoktu. Teşekkür ederim iyi çalışmalar hocam.
İnsan marak ediyor. Sormanızdan doğal birşey yok.

Arkadaşlar merhaba, az önce rastladığım bir durum beni çok şaşırttı.
Okul siteleri arasında ilk 100 içerisinde bulunan okul sitelerinin bazılarının her içeriğinde 20.000-30.000 ziyaret görünüyor.
Bu ziyaret sayıları her ip adresinden bir tane mi sayılıyor?
Hile durumu söz konusu olabilir mi o siteler için?
Ders programı yayınlandığım zaman baya yüksek oluyordu bizim sayılar.

Bir IP adresininden gelen girişleri sunucudan ayar yaparak dakikalık, saatlik hatta günlük olarak tekil hale getirebiliyorlar ama getirmiyorlar..
Hile yüksek bir ihtimal..
Aynı durum herkesde var.. Önemsenen bir bilgiyi paylaşırsan ve bir şekilde haberleri olursa tıklanma artar..

Geri