MEB Müsteşarı: Ders saati sayısı azaltılacak

Kodla Büyü
Bende biraz önce okudum haberi. Alel acele yine bir şeyler yapacaklar. Sonumuz hayrola. Bakalım ne olacak.

toptan kaldırsalarda şu dersi hem onlar hem biz rahatlasak. bizleride yollasınlar bir yerlere çaycı falan yapsınlar. yerimizi bilelim :? :scared:

Yalanlama gelir ardından. Yanlış anlaşıldı vs olur. Aman sanki bize soruyorlar, yaparlar ortaya karışık bişey bizde sistem içinde cirpinmaya devam ederiz. Aldırmak lazım. ..

He deyip geçelim.

Arkadaşlar merak etmeyin. Şimdiye kadar bakanlık ne dediysen tam tersini yapmıştır. Bu nedenle ders saati azaltılacak demişse, bilakis artırılacaktır. Şimdi 35 saatse seneye 40 saat olur.

Ders saati azaltmak yerine şunları yapın :
Ders süresini kısaltmak, Maaş karşılığını 15 değil 10 saat yapmak. Bölge normu denen mesele yüzünden bazı branşlar neredeyse her sene yer değiştiriyor, böylece sirkülasyonu da azaltabilirsiniz.

mdio' Alıntı:
Ders saati azaltmak yerine şunları yapın :
Ders süresini kısaltmak, Maaş karşılığını 15 değil 10 saat yapmak. Bölge normu denen mesele yüzünden bazı branşlar neredeyse her sene yer değiştiriyor, böylece sirkülasyonu da azaltabilirsiniz.
Hocam sacmaladin bu dediklerin ogretmenin yararina sen kimsinde seni dinlesinler :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Re: Ynt: MEB Müsteşarı: Ders saati sayısı azaltılacak

Haftalık ders programında, Haftada bir derse düşer diyeceksiniz.
Daha kötüsü olabilirmi sizce?
Evet beteri de var.
ONU DA SİZ BULUN. :mrgreen:

iyi tarafından düşünelim kitaplar çok kalın diyor kitabımız yok . Kitapların kalınlıgı azalırsa ders saatide azalır bizim böyle bir problemimiz yok :)

Saka bir yana kodlama muhabbetinin üstüne bizim derse birşey olacagını zannetmem . Üstüne fatih projesi ama meb bu ne yapacagıdq belli olmaz

ilk kalkacak ders bizimki olur...sosyal etkinlik adı altında kodlama dersini iterlerler...bir halt beklemeyin olumlu olarak..

Re: Ynt: MEB Müsteşarı: Ders saati sayısı azaltılacak

İlk etap seçmeli derslerin büyük kısmı gider gibi.Eskiye döner yani.
Günde 6 ders, haftalık 30 saat derse girer öğrenciler.

Bu yıl Mayıs ayını iple çekiyorum gerçekten. Okadar çok kombinasyon var ki hangisi çıkacak çok merak ediyorum

walterreyiz' Alıntı:
Bilişim çağında, bilişim dersini kaldıracaklarını sanmıyorum

Bi gülme geldi :) bilişim çağını dünya yaşıyor hocam. Bizim görevimiz çağın getirdiklerini hunharca kullanıp, teknolojiyi geliştirenlere kaynak sağlamak.

"ezberci dersleri kaldıracağız, düşünmeye dayalı dersleri getireceğiz" diyor. Ümitsiz olmayalım

Vasfiye teyze gibisiniz valla. Azıcık umutlu olun. Ben bizim dersi saatinin azalacağını düşünmüyorum. Adı değişir yine. Bilişim ve kodlama gibi birşey olur. Seçmeli dersleri kaldırırlar. İngilizceyi 4den 3e çekerler. Oldu bitti. Takmayın kafaya bu saatten sonra kötülemez daha.

İçimde teknoloji çağının olmazsa olmaz dersinin bilişim dersi olduğunun haklılığı ve bilinci ile bir öz guven ve bir o kadar da çektiklerimizin ve yaşadığımız travmaların etkisi ile hırpalanmışlık yorgunluk tedirginlik ve korku var.
Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler.

ders vardı da dünyayı mı kurtardık...
herşey bomboş..
teknik amele işi yapan müdür yard. normu çıkarsınlar.. derste kalksın..

BİZİM DERSİ KALDIRSINLAR BEN RAZIYIM FARKLI BRANŞA GEÇME ŞANSI VERİLSİN 4+4 TE NASIL SINF ÖĞRETMENLERİNE GEÇME ŞANSI VERİLDİ BİZEDE VERİLSİN EN GÜZELİ MİLLETİN BOŞ BOŞ LAFLARINDAN VE İDARECİLERİN TUTUMLARINDAN KURTULMUŞ OLURUZ

seçmeli dersler gider işte, zaten curcuna oluyo her yerde. Bizim derslerimiz niye gitsin ki o kadar bilişimci atanmışken.

Secmeli dersler arasinda ingilizce de var. Hazirlik sinifi koymaya niyetlenmisken ingilizceye elleyeceklerini zannetmiyorum. Bizim ders zaten 2 saat 2 sinifta. Daha ne indirecekler. lisenin mufredati agir. Asil onlara duzenleme gelecek bence. Haberde de o noktaya deginmisler sanirim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri