meb personel kimlik kartı

Kodla Büyü

pamuuuk

Üye
arkadaşlar meb personel kimlik kartları boş olarak idareye gelmiş.benden de bunun üzerine bilgisayar yazısıyla bilgileri yazıp çıktı olarak teslim etmemi istediler.nasıl yapabilirim bana bi aklı verin nasıl denk gelecek o yazılar boşluklara?sitede araştırma yaptım pek içaçıcı bişeyler bulamadım lütfen yardım edin:)

hocam bizde daktilo ile yazıyorlar. coreldrawda yapılmış şablon bulmuştum, onunla deneyelim dedik ama kimlik kartlarının kağıdı biliyorsunuz biraz farklı. basarken kağıt yazıcının fuser ünitesine sıkıştı ve çıkartamadık. 500 TL masraf oldu bilginiz olsun

Askerde rütbelilerin sicil formlarını doldurmak için şöyle bir yöntem kullanmıştım hocam... Uzun,uğraştırıcı zor bir yöntem olabilir ama belki işinizi görür.

Personel Kimlik Kartı boyutlarında bir kagıt kesin ve bunu A4 kagıt üzerine yapıştırın, Photoshop programında kimlik kartı boyutlarında bir çalışma hazırlayın ve deneme yanılma yöntemini kullanarak yazılar boşluklara denk gelene kadar ayarlama yapın ve yazdırın.En son aldığınız çıktı tam boşluklara denk geliyorsa iş tamamdır... 8)

Benim idarecilerim beni o kartla ilçeye göndermişti. Bitek daktilo orda varmış :lol: :lol:

deneme yanılma yönetemi ile olabilir de benim anlamdığım bir şey var. kartlar sadece sizin mi, sizin okulun mu, yoksa ilçedeki tüm öğüretmenlerinmi ?? bu iş sizin işiniz değilki. personel kartı işlemleri ile ilçe müdürlüğü ilgilensin. benden size tavsiye görevlerinizi çok iyi bilin ve göreviniz olmayan işleri elinizden geldiğince ikili ilişkileri de göz önüne alarak yapmayın. personel kartının arkasından göreceksiniz işiniz olmayan bir sürü iş arkasından gelecek web sitesi davetiye basmalar vs vs.

zor iş hocam. her defasında kağıtta farklı mesafede kayma olur. kağıdın boşluğuna göre hazırlasan bile yazıcı her defasında farklı boyutta kaymaya sebep olduğu için senin iş olmaz. yazıcı bazen kağıdı daha çok çekiyor içeri, bazen daha az çekiyor.. tutturman çok zor.

İlçe MEM için Bakanlığın standart kimlik kartı için word-excel adres mektup birleştirme ile yaptığım çalışmam. Kullanacak olan arkaşlar 4 er 4 er çıktı alsın tablo hücrelerini hepsi bir satır olarak ayarlanmıştır. eğer alt satıra taşma olursa yazıtipini küçültmek gerekir.

Ekli dosyalar

• PERSONEL_KIMLIK.rar
    23.1 KB · Görüntüleme: 995
oguz_efe' Alıntı:
İlçe MEM için Bakanlığın standart kimlik kartı için word-excel adres mektup birleştirme ile yaptığım çalışmam. Kullanacak olan arkaşlar 4 er 4 er çıktı alsın tablo hücrelerini hepsi bir satır olarak ayarlanmıştır. eğer alt satıra taşma olursa yazıtipini küçültmek gerekir.
hocam dosyalar bozuk mu. açlmıyor

hocam size gelen kağıdı fotokopi çekip istediğiniz kadar deneme yanılma yapabilirsiniz. kartların kağıdı normalden kalındır yazıcıya sıkışabilir yukarıda hocamın dediği gibi. en garantisi daktilo ile yazmaktır bencede.

bizede geçen sene geldi arkadaşım halaaa duruyor... daktilo ile olmalı söyleyim..

hizalamasını fln ayarladım.. tarattıktan sonra acrobatta tam hizaya geleccek şekilde formu oluşturdumm... kimlik kartının oldugu kagıdı fotokopi çekip deneme yaptımm.. ancak yazıcı bazen tam otutturuyor.. bazen biraz önden bizraz alttan alınca ..zaten yazı gelen alan küçük direk kayma oluyor.. hizalamayı yaparınız sorun değil.. ama daha kaliteli .. hizalamayı hep anı yapan bi yazıcıyla fln yapılırmıydı denemek lazım.. bizde ole bi yazıcı yokk.. bi lazer vardı dediğim gibi şansına çıkarıyor .. bide eski renkli vardı oda güya hizalama yapıyor ama yok .. bazen tam çıkarıyor bazen az altta üstte fln... kimlik kartının kağıdınıda biliyorsunuz tırtılı.. çektiğin zaman cırt ayrılacakk..oyuzden yemedi denemedimmde .. okadar uğraşmama rağmen yazıcıya vermedimm... işin özü ilçedekiler biraz daha işini yapsınn.. iimiş vala gönder okula doldursunlar.. varmı daktilosu.. cihazı yokk.. ozalitçiye gittim özellikle.. yapılırmı diye.. eleman üzerinde baskı olduğundan bizim makinalar onu yakar dedi.. fln fln fln

farukdogu' Alıntı:
oguz_efe' Alıntı:
hocam dosyalar bozuk mu. açlmıyor
yok hocam çalışyor. word de karşına gelen sorgu uyarısına evet de sonra excel dosyasının bulunduğu klasörün yerini göstermen yeterli.

hocam bildiğim kadarıyla daha doğrusu bizim ilçe de öğretmenevinde kendileri öğretmen evi kimliği bastıkları için bi şekilde yazıp basıyorlar,öğretmenevlerinden yardım isteyebilirsiniz!!!!

öğretmenleri okadar sallıyorlarki kimliklerini bile basma zahmetine girmeyip okula boş yolluyorlar sürüde ne kadar koyun varsa onları koyun der gibi.
:puhaha:

oguz_efe' Alıntı:
Hocam excele yazdığım bilgiler wordw aktarılmıyor neden?

Geri