MEB tabletten sonra bilgisayar dağıtmaya hazırlanıyor!

Kodla Büyü
boş çok boş bomboş. ya reklam amaçlı hareketler bunlar. eğitim kazansın, başkasının cebi kazanmasın. ama yeter artık yahhuu.

yazık devletin kaynaklarına emin olun yerinde bir bilişim sınıfı gibi faydası olmayacak bizim dersimiz adına ha genel anlamda faydası olacak mı ona da inanmıyorum tabletler gibi oyuncak olacak.

Bunun yerine her okula tam teşekküllü sanat atölyesi, bir fen-steam atölyesi /laboratuvarı ve bir bilgisayar-robotik atölyesi/sınıfı yapmayı akıl edince saygıdeğer büyüklerimiz bu ülke çok daha güzel günlere ulaşacak diye umuyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Dağıtılan tabletleri satmaya çalışanların bile olduğu düşünülürse... Bence de okullarda teknoloji odaları kursalar daha iyi olur. Tabletler zaten eve de gönderilmemeli diye düşünüyorum.

Gereksiz bir uygulama, öğrenciler zaten oyun amaçlı kullanıyor harcanan para sadece israftır başka birşey değil, bu para okullarımıza atölye ve laboratuvar kurmak amacıyla harcansa daha iyi olurdu. Okullarımızın çoğuna ödenek gitmezken pencereleri ve kapıları dökülen okullarımız varken bu tür gereksiz harcamaları yapmak niye? Yapılacak ihalede kim bilir yine kimler köşe olacak

Bu bilgisayarlar muhtemelen 2019 da dağıtılacaktır. :cool:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öğrencilerin bilgisayarı olursa bütün sınıflar BT sınıfı gibi olur. Sizlerde rahat edersiniz. Yanlışmı düşünüyorum.
BT sınıfından daha ziyade internet kafe gibi olur tüm sınıflar. Biz belki rahat ederiz netsupport gibi yazılımlarla sınıfı kontrol altında tutabiliriz ama diğer öğretmenler ne yapabilir belirsiz bence.

Bunun yerine her okula tam teşekküllü sanat atölyesi, bir fen-steam atölyesi /laboratuvarı ve bir bilgisayar-robotik atölyesi/sınıfı yapmayı akıl edince saygıdeğer büyüklerimiz bu ülke çok daha güzel günlere ulaşacak diye umuyorum.

keşke her okulun yeri olsada yapsalar. öğretmenler odamız bile yok okulda..ben olumlu buluyorum laptop dağıtma işini. fakat android saçmalığından bi an önce vazgeçilmeli

İlla dağıtacaksanız tüm sınflara birden dağıtın. ne anlamı var parça parça dağıtmaya. bu şekilde bazılarına uygulama yapılabilirken bazıları bekliyor. diğerlerine sıra gelene kadar eskiyor. bana göre bu mantıkla çok faydalı olacağını sanmıyorum. sadece tablet sahibi olur bazıları. ayrıca okula yatırım yapın. teknolojiye yatırım yapın. tablete değil.

Tablet olayı nasıl olumlu sonuçlandı ki bu da sonuçlansın. Bikaç yıl dağıtırlar, sonra cıkkk bu da olmadı başka bişey dağıtalım derler. Tabi o süre içinde bilgisayarım çöktü, zart oldu zurt oldu mevzuları ile bizi şişirirler. (işten kaçtığımdan değil, okula ve öğrencilere faydalı olacaksa seve seve yaparım tabi ama... neyse amasını söylemiyim) Ha bir de eğer gerçekleşirse bu saçmalık, bilgisayarlar Pardus ile gelecek çok büyük bi ihtimal, e öğrenci de onu windowsa çevirme yollarını arayıp duracak... bla bla bla...

Biz daha FATİH Projesini, akıllı tahtaları, tabletleri göremedik. Bu dağıtılması düşünülen bilgisayarlarda hiç gözümüz yok açıkcası. Akıllı tahtaya fit oluruz.

Geri