Meb tarafından google yasaklanmış

Kodla Büyü

06Davut

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
iyi günler sayın hocalarım öğretmen arkadaşlar soruyorda google de yasaklanmış sebebi nedir ? diye bilmiyorum diyorum yandex çalışıyor diyorlar

acaba neden yasaklı bilen var mı ne cevap versem bilemedim .

yasaklı değil ki hocam bilgisayarın saatini kontrol edin . google bazen tarih eskiyse açmıyor

aynı sorun bizde de var google.com yerine yandex.com giriyoruz artık :puhaha:

Amerikayla ilişkiler kötüleşip Rusyayla yakınlaşınca ruslara kazandıralım demişlerdir.

06Davut' Alıntı:
iyi günler sayın hocalarım öğretmen arkadaşlar soruyorda google de yasaklanmış sebebi nedir ? diye bilmiyorum diyorum yandex çalışıyor diyorlar

acaba neden yasaklı bilen var mı ne cevap versem bilemedim .

www.google.com.tr yazın değerli hocam.... buna da girmiyorsa sertifika yükleyiniz.

Google yasaklı değil. Ama arama yapıp çıkan reklamlı sonuçlara tıklarsanız onlar yasaklanmış.

Sertifika yüklü idi okuldaki tüm akıllı tahtalarda ve öğretmenler odasındaki masaüstü pc de aynı girmiyordu belki düzelmiştir meb işine akıl sır ermiyor bi arada zorunlu hizmet15 puan vermişlerdi geri aldılar

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sertifikayı yeniden yükleyip bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin. bizde de oldu sertifikayı yeniledik düzeldi.

düzelmişti şimdi yine gitti google
yukarlarda bi ayarsızlık var ama çözemedim.

Bizde de sertifika yüklü olduğu halde tüm bilgisayarlar ve tabletlerden girmiyor. Engelli değil, "Firefox www.google.com.tr sunucusuyla bağlantı kuramıyor." çıkıyor.

bakanlıktan konuyla ilgili attığım maile cevap gelmiş fakat sertifikaları kontrol edin diyor.. ekran görüntüleriyle beraber sertifikaların zaten yüklü olduğunu gösteren geri dönüş yaptım.. bakalım.. sertifika problemi olmadığı açık..

Bugün ben de giremedim. Yandex i açıyor ama

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorunun çözümü şöyle
1. Çalıştır a yada Ara ya "certmgr.msc" yaz
2. Açılan pencereden "fatihca" mebin sertifikasını bul ve kes (genelde "Ara Sertifika Yetkilileri" içindedir).
3. Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri kısmındaki Sertifikalar ın içine yapıştır sorunun anında çözülsün.

Alıntı değil kendi çözümüm.

hkyazilim' Alıntı:
Sorunun çözümü şöyle
1. Çalıştır a yada Ara ya "certmgr.msc" yaz
2. Açılan pencereden "fatihca" mebin sertifikasını bul ve kes (genelde "Ara Sertifika Yetkilileri" içindedir).
3. Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri kısmındaki Sertifikalar ın içine yapıştır sorunun anında çözülsün.

Alıntı değil kendi çözümüm.

Kontrol ettim sertifika ara sertifika veya başka grupta gözükmüyor. Sadece Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri kısmında yüklü. Kaldırdım yeniden yükledim ama nafile.

Geri