meb uyumlu okul sitesi

Kodla Büyü
arkadaşlar ben de elimde şifreleri olan kapanmış bir okulun alan adını kullanarak meb'in yeni şablonuna göre bir site yapmaya çalıştım.
alan adı ile site içindeki okul adı birbirlerinden farklı. alan adı eski çalıştığım sonradan kapatılan bir okula ait. içerkteki isim ise şu anda çalıştığım okula ait.

http://www.guneyilkogretim.meb.k12.tr

internet explorer da bazı hatalar var ama chrome ve firefoxta düzgün

isteyen olursa dosyayı yükleyebilirim...

Ekli dosyalar

• ataturk.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 1,013
hocam sen dünden meraklıymışsın bu şablonu yapmaya :) Meb okullara bir cms verirse bu şablonu vereceğini sanmam. Bu şablon çok bşaarısız bir şablon cms yapısına çokta giden bir yapı değil aslında. Eminim değiştireceklerdir. Şimdi tüm iller / ilçeler dedikleri şablona geçtiler. Birilerini memnun ettiler. Sistem oturduktan sonra çözülmelerin başlayacağını düşünüyorum.

Neden mi ?

Her gelen kendi borusunu öttürüyor. Mesela geçen sene il / ilçe mem şablonları için 50 kriter belirlenmişti. Şimdi o kriterlerin 10 tanesi bile bu şablonlarda yok. Seneye yine eskisi gibi sitelerinizi özgür ama meb hostinginde yapında diyebilirler. Oyun oynuyorlar insanlarla bir oraya bir buraya bir o tarafa bir bu tarafa.

Bu memlekette iş yapmayan insanlar fikir üretir. O kadar çok fikir o kadar çok proje var ki başlayıp bitmeyen. Tam anlamıyla sonlandırılan proje hatırlamıyorum ben.

ya ilçenin sitesini de ben yaptım yeni şablona göre hazır bişeylere bulaşmışken okullara uygulanabiliyor mu diye denedim. başarısızlıkların farkındayız ama dediğin gibi öten boruya ayak uydurmak lazım. 2 milyon dolar harcayıp bilişim ekibi kuran meb maalesef dışarıdan parayla iş yaptırıyor. neyse ben yaptım yukarıdan okullar da bu şablona geçsin derlerse en azından hazır bi kenarda dursun :D

kurufasulye' Alıntı:
arkadaşlar ben de elimde şifreleri olan kapanmış bir okulun alan adını kullanarak meb'in yeni şablonuna göre bir site yapmaya çalıştım.
alan adı ile site içindeki okul adı birbirlerinden farklı. alan adı eski çalıştığım sonradan kapatılan bir okula ait. içerkteki isim ise şu anda çalıştığım okula ait.

hocam bu meb şablonunun kaynak dosyaları ile (css,js) nerden bulabiliriz. ana şablondaki resimleride kendi hostumda barındıracağım

twetyynet' Alıntı:
kurufasulye' Alıntı:

teşekkürler hocam...

hocam dosyayı yüklerseniz çok sevinirim okul müdürü benden meb şablonuna uydurmamı istedi.

benimde aynı sorunum var hocam . okul müdürü benden meb şablnu istedi. bir arkadaş siteye atmıştı sanırım ama bulamıyorum şimdi. elinde olan arkadaş var sa çok makbule geçer.

teşekkürler hocam.
ama bi sorunum var.
içeriklerdeki alt bannerı kaldıramıyorum. nasıl bi yol izlemeliyim. teşekkürler.

arkadaşlar şu şablonda alt bannerı bir türlü kaldıramıyorum. bi bakıverin sevabına.

bende şu tc. ulus kaymakamlığı yerini halledemedim. index.html den deniyorum ama olmuyo ben mi yanlış yapıyorum

Templates/meb_template_static.dwt buradan alt banneri kaldırın. sonra çıkan ekranda update i tıklayın tüm sayfalarda kalkacaktır. index ten de kaldırmak için bu sayfanın kendisinde değişiklik yapın. çünkü index şablondan üretilmemiş durumda... kolay gelsin

Geri