MEB Uzaktan Eğitim 2020000167 Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Kursu

Kodla Büyü
Katılım durumları Mebbis sistemine henüz işlenmedi hocam. Hocanın geçerli final sınavının yanında Netacadin de kendi final sınavını yaparsanız belki o ibare kalkar
upload_2020-9-11_16-6-24.png

Arkadaşlar tüm eğitimleri izleyip , bölüm kısa sınavları dahil etik sınavı ve fianla sınavını da60 üzerialarak geçtim ancak sayfamda " yeterlilikler tamamlanamadı " gibi bir açıklama var. sebebini bilen vaarmı yardımcı olurmusunuz? ayrıca mebbis ekranımda da Katılım Durumu Henüz İŞLENMEMİŞTİR. şeklinde yazı var ? aynı durumda olan var mı içinizde acaba ?

Hocam ben de aynı durumdayım. Sadece ilk dersi kaçırdım, ara sınavlar, geri bildirim, final sınavını tamamladım. Nerede sıkıntı var? hiç anlamadım

Arkadaşlar tüm eğitimleri izleyip , bölüm kısa sınavları dahil etik sınavı ve fianla sınavını da60 üzerialarak geçtim ancak sayfamda " yeterlilikler tamamlanamadı " gibi bir açıklama var. sebebini bilen vaarmı yardımcı olurmusunuz? ayrıca mebbis ekranımda da Katılım Durumu Henüz İŞLENMEMİŞTİR. şeklinde yazı var ? aynı durumda olan var mı içinizde acaba ?

Benim mebbis kayıtlarında "Katılım Durumu Henüz İşlenmemiştir" yazıyor. Ölçme Değerlendirme Başkanlığına mail attım, bekliyorum. Bu durumu çözen arkadaş varsa foruma yazarsa seviniriz.

Hocam Anketleri doldurdunuz mu? Eğer doldurmadıysanız kurs tamamlanmıyor.

Mebbis>Hizmetiçi Eğitim Modülü> Kursiyer İşlemleri > Faaliyet Değerlendirme

Mebbis>Hizmetiçi Eğitim Modülü> Kursiyer İşlemleri > Görevli Değerlendirme

Ben de kursu tamamladım da başka bir şey yapmama gerek var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20201012_171951.jpg
    IMG_20201012_171951.jpg
    150.1 KB · Görüntüleme: 238
bugün başlayan kurs için bana mail gelmedi. netacad sayfamda da görünmüyor. kimle iletişim kurmam gerekiyor bu durumda

Umarım konuyu hala takip eden vardır. Kurs başlayalı 2 gün geçti. Hala giriş yapamıyorum. Acaba tekrar kursu alma şansım var mı? Bilgisi olan var ise beni aydınlatabilir mi?
Mail gelmedi. Netacad sayfamda açılmıyor. Giriş yapmayı denediğimde aşağıdaki uyarıyı alıyorum.

Üzgünüz, bu Cisco hesabıyla ilişkili bir NetAcad hesabı bulamıyoruz.
Tekrar yolunuza devam etmenize yardımcı olalım.

Zaten bir NetAcad hesabınız varsa, lütfen çıkış yapın ve Networking Academy için kullandığınız e-posta adresiyle tekrar oturum açın.

Bu işe yaramazsa, ipuçları ve destek almak için lütfen oturum açma yardım sayfasını ziyaret edin.

Cisco Networking Academy hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir hesap oluşturmak için lütfen ana sayfamızı ziyaret edin.

Umarım konuyu hala takip eden vardır. Kurs başlayalı 2 gün geçti. Hala giriş yapamıyorum. Acaba tekrar kursu alma şansım var mı? Bilgisi olan var ise beni aydınlatabilir mi?
Mail gelmedi. Netacad sayfamda açılmıyor. Giriş yapmayı denediğimde aşağıdaki uyarıyı alıyorum.

Üzgünüz, bu Cisco hesabıyla ilişkili bir NetAcad hesabı bulamıyoruz.
Tekrar yolunuza devam etmenize yardımcı olalım.

Zaten bir NetAcad hesabınız varsa, lütfen çıkış yapın ve Networking Academy için kullandığınız e-posta adresiyle tekrar oturum açın.

Bu işe yaramazsa, ipuçları ve destek almak için lütfen oturum açma yardım sayfasını ziyaret edin.

Cisco Networking Academy hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir hesap oluşturmak için lütfen ana sayfamızı ziyaret edin.
hocam ben de şu an kursu alıyorum. bana mail geldi o mail linki ile üyeliğim aktifleşti. öncelikle mailin gelmesi lazım. bir de mebbisten sizin kişisel veri rızasını vermeniz gerekiyor

Mebbisten izin verdim hocam. Ancak mail gelmedi hala. İnşallah gelir. Teşekkür ederim ilginiz için.
Mail adresiniz kalabalıksa gözden kaçırmış olabilir misiniz.
Mail şu adresten geliyor: Networking Academy Team <noreply@netacad.com>
Başlık: Get Started with Cisco Networking Academy
Mail kutunuzda arama yapmanız için yardımcı olur diye yazdım.

Canlı dersleri kaçırdım mini wuiz ve bölüm sonu sınavları yaptım.finali de yaparsam geçerli olur mu acaba yoksa yüzyüze dersleri kaçırdıpım için iptal mi olur?

Mail adresiniz kalabalıksa gözden kaçırmış olabilir misiniz.
Mail şu adresten geliyor: Networking Academy Team <noreply@netacad.com>
Başlık: Get Started with Cisco Networking Academy
Mail kutunuzda arama yapmanız için yardımcı olur diye yazdım.
Teşekkür ederim hocam, ama malesef yok. Kısmette yokmuş diyorum artık.

Bana da gelmedi henüz hocam bekliyoruz bakalım. Dersler canlı değilse sorun olmaz diye düşünüyorum ama ne olur bilmiyorum

Pazartesi günü eğitim olmamış. İlk ders bugün oldu. Başlangıç saati 16:00 görünüyor Mebbis'de ama 18:00'de başladı. Haftaya pazartesi ve çarşambada 18:00 de başlayacakmış. Eğitimler kaydediliyor zaten. Kaçırdım diye üzülmeyin. Mebbis'de kayıtlı olan mailinizi kontrol edin, oraya link geliyor. Gelmediyse Mebbis'de kişisel bilgilere izin ver kısmından eğitime izin verme işlemini yapmanız gerekiyor. Yaptıysanız tekrar kaydetmeyi deneyin. Üst tarafta eğitim linki mailinize gelecektir gibi bir bildiri gelmesi lazım.
Canlı dersleri kaçırdım mini wuiz ve bölüm sonu sınavları yaptım.finali de yaparsam geçerli olur mu acaba yoksa yüzyüze dersleri kaçırdıpım için iptal mi olur?
Devamsızlık gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla. 200-300 civarı katılan vardı bugün. Aralardaki quizler ve sınavlar önemli değil. Eğitimden sonra final sınavı yapılacak, onu geçmeniz gerekiyor.

Dün MEBBİS den izin vermiştim şimdi mail geldi arkadaşlar bilgi vermek istedim

Pazartesi günü eğitim olmamış. İlk ders bugün oldu. Başlangıç saati 16:00 görünüyor Mebbis'de ama 18:00'de başladı. Haftaya pazartesi ve çarşambada 18:00 de başlayacakmış. Eğitimler kaydediliyor zaten. Kaçırdım diye üzülmeyin. Mebbis'de kayıtlı olan mailinizi kontrol edin, oraya link geliyor. Gelmediyse Mebbis'de kişisel bilgilere izin ver kısmından eğitime izin verme işlemini yapmanız gerekiyor. Yaptıysanız tekrar kaydetmeyi deneyin. Üst tarafta eğitim linki mailinize gelecektir gibi bir bildiri gelmesi lazım.

Devamsızlık gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla. 200-300 civarı katılan vardı bugün. Aralardaki quizler ve sınavlar önemli değil. Eğitimden sonra final sınavı yapılacak, onu geçmeniz gerekiyor.

Hocam canlı ders linkleri nedir? Yada netcad sayfasında nereden gireceğiz. Bir türlü bulamadım.

Dun mesaj geldi. 09.11.2020 Saat 18.00 de canlı ders gozukuyor. 2saat mi suruyor İngilizcemi bu kurs

Hocam canlı ders linkleri nedir? Yada netcad sayfasında nereden gireceğiz. Bir türlü bulamadım.
Öncelikle Cisco'ya Mebbis'de kayıtlı olan mailinizle üye olmanız lazım. Ayrıca Mebbis'den cep telefonu ve mailinizin paylaşımıyla ilgili izin vermeniz gerekiyor. İzini verdikten bir süre sonra mailinize link geliyor. O link üzerinden bağlanabiliyorsunuz Netacad'e. Netacad ana sayfasında canlı dersler ve tamamlanan eğitimler görünüyor zaten. Şu anda tamamlanan eğitimler kısmı boş. Hoca kaydediyorum dersi atarım demişti ama atmamış hala.
Dun mesaj geldi. 09.11.2020 Saat 18.00 de canlı ders gozukuyor. 2saat mi suruyor İngilizcemi bu kurs
1-1.5 saat civarı sürüyor ders. Eğitim Türkçe.

bana hala mail gelmedi ilk hafta bitiyor:( bu durumu nereye bildirebilirim bilgisi olan var mı?

Bana da canlı ders linkiyle ilgili bir mail ya da sms gelmedi katılamadım. Bugün 4 tane ders videosu eklenmiş netacad sitesine tanesi yaklaşık 90 dakikadan, eski kurslardan sanırım.

Nasıl bir sistem ya birine mail geliyor diğerine gelmiyor.Ben de izin verdim kayıt oldum mail gelecek denildi ne mail nede telefona mesaj geldi.Mebbis de izin verilen yerler de pasif işlem yapılamıyor gözüküyor.

Final sınavı daha sonra mı yapılacak 4 bölümde kısa sınavları tamamladım.Kurs geri bildirim var onu da tamamladım.Final sınavı kaldı sadece.

Geri