Meb ve TTNet , Maksimum hız nedir acaba ?

Kodla Büyü

uysal_rockci

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar fatih projesi olan bir okulda btr yim. Tahtalarda da internet var , aynı zamanda bazı noktalarda accesspoint var , tabletlerden dolayı , belirli zamanlarda açıyoruz (Öğle araları ve akşam Pansiyon için ) , idare, öğretmenler odası , rehberlik vs. derken internet yerlerde :)
Ee 4 Mbit neye yetecek , mantıken.
Bu arada 4Mbit , sınırsız internet için , MEM tarafından TTNet'e yaklaşık 55 TL ödenmekteymiş.

Sormak istediğin şu;
* Öncelikli olarak altyapı ile kurulan fiber ne zaman aktif olacak bir bilgi var mı.
* Eğer bununla ilgili birşey yoksa biz kendimiz başvurup fiberneti açtıramaz mıyız ( En ucuz Fiber 58 TL imiş ) . Aylık 4 Lira fark var hepitopu .

Fibere dokunamadık diyelim.
Normal adsl üzerinden UltraNet paketine geçsek nolur , en ucuz 75 TL galiba. 20 TL lik fark var.

Bu arada farkları okul aile birliği karşılamaya gönüllü bakıyor.

Ya da bunlardan başka 4Mbit interneti hızlandırmanın yolu var mıdır acaba.

Sayın Hocam,

4 MB MEB uzantılı internet 53,25 şu anda. Bu internetlerin Domaini MEB olduğu için buna has bir filtre var. Yükseltmeye kalktığınızda Telekomun sizi TTNET domainine aktarması lazım. O zamanda filtreden çıkıyorsunuz. Buna hem Bakanlık izin vermiyor hem de Telekom.

Kısaca 4 MB MEB domainini yükseltme şansın yok.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

4 MB MEB uzantılı internet 53,25 şu anda. Bu internetlerin Domaini MEB olduğu için buna has bir filtre var. Yükseltmeye kalktığınızda Telekomun sizi TTNET domainine aktarması lazım. O zamanda filtreden çıkıyorsunuz. Buna hem Bakanlık izin vermiyor hem de Telekom.

İyi çalışmalar.

Hocam aşağıdaki yazıyı okudunuz mu bilmiyorum ama geçen ay protokol imzalandı, MEB ve bağlı okul, kurum ve kuruluşları MEB DSL tarifelerini 1 Eylül 2014'ten itibaren, 8 Mbit/sn ve 16 Mbit/sn hızlarında indirimli olarak aylık 45,18 ve 49,45 liraya kullanabilecek.
http://www.aa.com.tr/tr/egitim/375168-- ... hizlanacak

zodiac' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

İyi çalışmalar.

Hocam aşağıdaki yazıyı okudunuz mu bilmiyorum ama geçen ay protokol imzalandı, MEB ve bağlı okul, kurum ve kuruluşları MEB DSL tarifelerini 1 Eylül 2014'ten itibaren, 8 Mbit/sn ve 16 Mbit/sn hızlarında indirimli olarak aylık 45,18 ve 49,45 liraya kullanabilecek.
http://www.aa.com.tr/tr/egitim/375168-- ... hizlanacak
Bu yazıyı okumuştum. Ancak bizdeki sıkıntı şu. Verilen söz ve yapılan protokollerin zamanın uygulanmaması. Mutlaka bu protokol işleme konacaktır ama ne zaman? İşte sıkıntının en büyüğü bu. İnşallah en kısa sürede uygulanır.

aynen hcm ben de ybo da calistigimdan dolayi nette skinti yaşıyorum. . ttnet must hiz ni aradim fakat suan yapacak birsey yok hcm dedi ttnet yetkilisi.. haber var yukseltme ile ilgili ama resmi bir durum degil daha dedi

Benim çalıştığım okulda fiber var download hızı 90MB gösteriyor lakin akıllı tahtalarda ve bilgisayarlarda Windows kurduğumda windowsu güncellemiyor 80072EFE hatası veriyor. Sitelere falan girerken çok yavaş fiber olduğuna inanasım gelmiyor ama download yaparken çok hızlı fiberin tatını çıkaramıyoruz.

Dun altyapı sorumlusu TT il müdürü okula gelmişti fatihin internetinin sordum BTK ile hiz anlaşması yapiliyor. Bir aya kadar okullara internet verirler dedi. Ben pek ümit etmiyorum 2 yildir bekliyoz gelmiyor.

Geri