meb web anket oluşturma

Kodla Büyü

aslan1917

Site Gezgini
Meb Web sitesinde nasıl anket oluşturabiliriz veya linke olarak ekleyebileceğimiz öğrencinin kendi şifresini ve kullanıcı adını girip anket üzerinde oy verebileceği güvenli bir site biliyor musunuz? veya Karnemnet içinde bir anket modülü var mıdır.

google docs dan oluşturdum ben.
Çok da güzel oluyor. Çok kolay google docsa girimp form oluştur linki web sayfanda yayınla.

Yani kullanıcı adı diye bölüm yaparsınız boş geçilemez olur doğru bilgi vermeyenleri anketten çıkarırsınız.

Sayın Hocam,

Google docs'ta anket oluşturulur. İframe ile sitene monte edersin.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

İyi çalışmalar.
hocam iframe i nasıl kullanacaz benimde siteye anket eklemem gerekiyor google docs ile gecen sene hazırladığım anketi bu sene de eklemek istiyorum nasıl yapabilirim?

ne anketi yaptınız hocam onu da paylaşır mısınız? belki bizlere de lazım olur.. :+1:

destinaa88' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

İyi çalışmalar.[/quot]sayın hocam iframe nasıl kullanacağız? teşekkür ederim.
Sayın Hocam,

Anketle ilgili iki çalışmam var. Biri kendimize ait hosttan diğeri de başka hosttan anket ekleme.

Henüz vakit bulup videosunu çekemedim. İnşallah en kısa sürede çekeceğim.

İyi çalışmalar.

gardas58' Alıntı:
undomiel' Alıntı:

Sayın hocam verdiğiniz ip uçu bilgi için teşekkürler. Bende kendi okul sitemize ekledim. Gayetde güzel oldu.

Bakmak isteyenler için Link TIKLAYINIZ
sayın hocam sıtenız cok guzel olmus. içerik kısmını siz mi oluşturdunuz? dolu dolu olmuş:)

uyurgezer' Alıntı:
gardas58' Alıntı:
undomiel' Alıntı:

Sayın hocam verdiğiniz ip uçu bilgi için teşekkürler. Bende kendi okul sitemize ekledim. Gayetde güzel oldu.

Bakmak isteyenler için Link TIKLAYINIZ
sayın hocam sıtenız cok guzel olmus. içerik kısmını siz mi oluşturdunuz? dolu dolu olmuş:)

evet müzik dinleme bölümü bile var..

hocam tam okuyamadım Google doc ta oluşturmayı bulamadım tekrar bakıyorum.. :?

okul sitesine müdür ayrdımcısı bir anket eklememi istedi anketi ekledim ancak sonuçlar için tıklayın dediğimde oturum açın sa giriş kullanıcı adı sayfası geliyor direk anket sonuçlarını nasıl gösterebilirim acaba?

Öğrencinin kendi kullanıcı adıyla girebilmesini google docs da yapabilen var mı? buna benzer bişey yapmak istiyorum bende? kullanıcı adı olmasa da kendi okul no su ile giriş yapsın!

bilisimci61 kardeşimin dediği gibi...öğrenci nosu iveya tc nosu gibi girişle anket hazırlamayı bilen varsa sevabına anlatsın

arkadaşlar, ben google formlar ile bir anket oluşturdum ve bunu internet sitesinde yayınlamak istedim. anketin açılması için linke tıkladığım zaman google accounts girişi yapmamı istiyor benden, ben hiç kimseye anketi ulaştıramıyorum, nasıl bir işlem yapmam gerekiyor ki bütün herkes bu anketi görebilsin ve işlem yapsın, adım adım yazabilecek bir arkadaş var mı ?

Kurum sitelerine googledocs anket- form ekleyen varmı arkadaşlar. iframe mantığı işliyormu?

Anket nasıl oluşturulur ben kısaca anlatıyım:
Önce google drive'a girip yeniye tıklıyoruz.
Formlar çıkıyor karşımıza. Oradan anketimizin başlığını ve anketimizin sorularını oluşturuyoruz.
İçerik tamamen size bağlı. Çoktan seçmeli ve diğer seçenekler mevcut.
Sorularınıza isterseniz * gerekli yani yanıt vermeden geçilemez durumu da seçebilirsiniz...
Tamamlandıktan sonra formu gönderi seçiyosunuz ve karşınıza link geliyor. Hemen yanında EKLE' seçeneği var ve orada ifare kodu geliyor.
Bunu sitenize gömüyosunuz. Ben önce haberler kısmına ekledim. Hem haberlerde hemde menüde gösterdim 3 soruluk anket yaptım örnek olsun diye.
Bunu haberler kısmına veya menü olarak ekledim ben:
HTML editörü içine
<p><iframe src="https://docs.google.com/forms/d/1YybF7xB1C2SEH3cMNhrz1cXXosqE8CxiObGjkVAJq40/viewform?embedded=true" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" width="760" height="500"></iframe></p>
diye ekledim.
Örnek olarak şöyle bir durum oldu.
Link: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... 12135.html

( NOT: haberlerde ekleme yaptım menüde de aynı yere bağlantı ekledim. İkisi de aynı yola çıkıyor sanırım )

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Anket nasıl oluşturulur ben kısaca anlatıyım:
Önce google drive'a girip yeniye tıklıyoruz.
Formlar çıkıyor karşımıza. Oradan anketimizin başlığını ve anketimizin sorularını oluşturuyoruz.
İçerik tamamen size bağlı. Çoktan seçmeli ve diğer seçenekler mevcut.
Sorularınıza isterseniz * gerekli yani yanıt vermeden geçilemez durumu da seçebilirsiniz...
Tamamlandıktan sonra formu gönderi seçiyosunuz ve karşınıza link geliyor. Hemen yanında EKLE' seçeneği var ve orada ifare kodu geliyor.
Bunu sitenize gömüyosunuz. Ben önce haberler kısmına ekledim. Hem haberlerde hemde menüde gösterdim 3 soruluk anket yaptım örnek olsun diye.
Bunu haberler kısmına veya menü olarak ekledim ben:
HTML editörü içine
<p><iframe src="https://docs.google.com/forms/d/1YybF7xB1C2SEH3cMNhrz1cXXosqE8CxiObGjkVAJq40/viewform?embedded=true" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" width="760" height="500"></iframe></p>
diye ekledim.
Örnek olarak şöyle bir durum oldu.
Link: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... 12135.html

( NOT: haberlerde ekleme yaptım menüde de aynı yere bağlantı ekledim. İkisi de aynı yola çıkıyor sanırım )

saol hocam

Geri