MEBBİS İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Kodla Büyü

firatobty

Üye
Arkadaşlar merhaba. Mebbis ilçe koordinatörlüğü zorla verilebilir mi ? Ve ne görev yapılacak çalışma şartları nedir ?

Arkadaşlar merhaba. Mebbis ilçe koordinatörlüğü zorla verilebilir mi ? Ve ne görev yapılacak çalışma şartları nedir ?
Görevi verecek kişiye kişilere sorun önce hocam, çünkü burada yazılacaklardan başka şeyler talep edebilirler. Ayrıca bu bir geçici görevlendirme, normal şartlarda görevlendirilecek kişinin isteğine bağlı.

hocam ilçede normal memur gibi çalışma saatleriniz olur.
bulundugunuz yere gore de yaptıracakları işler değişir. daha once teklif edilmişti . kabul etmedim. küçük bir yerde çalışıyordum. ve her işlerini yaptıracaklardı. arkadaşın dediği gibi kişiye sorun ne istiyorlar.

8-5 seviyorsanız vede bütün idarecilerle sürekli iletişim halinde olacaksınız malum görevlendirme ve personeller ile ilgili mebbis işlemleri vs. hem iyi hemde uzun bir bürokrasi süreci sıkıcı olabilir. herkes o stresi kaldıramaz.

Burada bir arkadaş yazmıştı. Çok güzel bir tespittir. Alıntı yapayım.

Bir görev size teklif edildiyse çok da iyi bir görev değildir.

Aynı okulda bir müdür yardımcısı yatıyor diğeri çalışıyor. Bu durumda midir yardımcılığı zor mudur kolay mı :)

Burada bir arkadaş yazmıştı. Çok güzel bir tespittir. Alıntı yapayım.

Bir görev size teklif edildiyse çok da iyi bir görev değildir.

hocam ben bu cümleyi çok seviyorum çok güzel özetliyor :) benim hatırladığım kadarıyla şöyle devam ediyordu.

"Bir görev size teklif edildiyse çok da iyi bir görev değildir. Zaten görev çok iyiyse sizin haberiniz olmaz.:))"

İl MEBBİS yöneticilerinden birisiyle görüşüp ne iş yapıldığı ile ilgili bilgi alın hocam ayrıca MEBBİS Yöneticileri Yönetmeliği var, görevi kabul etmeden önce onu kesinlikle okumanızı tavsiye ederim; sorumluluklarınız, görev alanınız gibi tüm detaylar orada yazıyor. Çalıştığınız ilçenin büyüklüğüne göre çalışma alanınız değişebiliyor örneğin çok küçük bir ilçe ve personel çok azsa Bilgi İşlem dışında başka birimlerin işlerini de yaptırabiliyorlar. Genel olarak stresli ve yoğun bir iş, norm fazlasıysanız veya ek dersiniz şu anda belirgin şekilde yetersizse düşünülebilir. Çok kötü bir iş demek doğru olmaz, genel olarak okulların MEBBİS, e-Okul, DYS gibi sorunlarının yanısıra personelin bilgi işlem sorunlarını çözmekle uğraşacaksınız.

Hocam il-ilçe hangisi olursa olsun bilişim ile alakalı bu tür görevlendirmeler için iki kere düşünün. (Mesela bu mesajı yazmaya başlayınca 2 kere telefon çaldı, 3 faklı kişi de odaya gelip benim şu çalışmıyor bu çalışmıyor diye yardım istedi) Öyle saçma durumlarla karşılaşırsınız ki gün sonunda oturup düşününce napıyorum ben ya derken bulursunuz kendinizi. İdarecilerle olan muhabbete hiç girmiyorum bile. Okuldan veri istersiniz göndermez,eksik gönderir. İdarecinin okulundan haberi yoktur. Tarif edersiniz yanlış yapar. Yine tarif edersiniz yine yanlış. Sonra şube müdürü devreye girer ona izah edersiniz o da sen hallet hocam der işi size paslar. Gündeminiz o kadar hızlı değişir ki anlayamazsınız. Sabah işe gelirken kafanızda yaptığınız hiçbir plan tutmaz. Anlatmakla bitmez hocam...

İl MEBBİS yöneticilerinden birisiyle görüşüp ne iş yapıldığı ile ilgili bilgi alın hocam ayrıca MEBBİS Yöneticileri Yönetmeliği var, görevi kabul etmeden önce onu kesinlikle okumanızı tavsiye ederim; sorumluluklarınız, görev alanınız gibi tüm detaylar orada yazıyor. Çalıştığınız ilçenin büyüklüğüne göre çalışma alanınız değişebiliyor örneğin çok küçük bir ilçe ve personel çok azsa Bilgi İşlem dışında başka birimlerin işlerini de yaptırabiliyorlar. Genel olarak stresli ve yoğun bir iş, norm fazlasıysanız veya ek dersiniz şu anda belirgin şekilde yetersizse düşünülebilir. Çok kötü bir iş demek doğru olmaz, genel olarak okulların MEBBİS, e-Okul, DYS gibi sorunlarının yanısıra personelin bilgi işlem sorunlarını çözmekle uğraşacaksınız.
değmez yukarıda da birileri yazmış ek geliri iyi bir makam temsil görevi olsaydı sizin haberiniz bile olmadan birileri çivileme kurbağalama balıklama köpekleme atlardı..

Garibana hep zor olan yol gösterilir torpili olan ise zaten kaymaklı yerleri çoktan elde etmiştir o yüzden hayır demek lazım

Bu konuya benzer bir anımı paylaşmak isterim. Bir ilimizin merkez ilçesinde göreve başlamıştım. O zamanki müdürüm tarafından alanımızdaki bilgim farkedilmiş olsa gerek, ilde ilk defa gerçekleştirilecek olan BİLSEM sınavı (tabletlerle merkezi olarak yapılan) için gerekli altyapının hazırlanması, sınav anında hazır ve çalışır halde tutulması gibi görevler il MEM tarafından verilmişti. Allaha şükür hiçbir sorun çıkmadan üstesinden gelmiştim ve her sınav oturumu için de malumuz 5 ekders ödemesi yapılmıştı. (8 hafta boyunca haftasonları 2 gün, günde 6 oturumdan) Kısaca iyi para kazanmıştım ve herkes durumdan memnundu. Seneye de bu görevi yapabilir miyim diye sormuşlardı. Haliyle kabul etmemek için hiçbir neden yoktu. Ertesi sene hocamın da dediği;
"Bir görev size teklif edildiyse çok da iyi bir görev değildir. Zaten görev çok iyiyse sizin haberiniz olmaz.:))"
sınavdan haberim de olmamıştı.

değmez yukarıda da birileri yazmış ek geliri iyi bir makam temsil görevi olsaydı sizin haberiniz bile olmadan birileri çivileme kurbağalama balıklama köpekleme atlardı..
Hocam zaten mevcut durumundan memnun olanlar için kabul edilmesi pek tavsiye edilecek bir görev değil özellikle iş yoğunluğu ve mesai saati açısından. Yukarıda belirttiğim gibi norm fazlası durumu varsa, ek dersi yeterince alamıyorsa veya öğretmenlik yapmaktan memnun olmayanlar için tercih edilebilir. Başka forumlarda görüyorum öğretmenliği sevmiyorum, MEB 'de hangi birimlerde çalışabilirim diye araştıran insanlar var hatta görevde yükselme sınavına girip öğretmenliği bırakıp şef olmaya çalışanlar var, keşke böyle kişilere ulaşılabilse de hem iş gönüllülük esasına göre olsa hem de öğretmenin istediği şey gerçekleşmiş olsa.

Olayın bir de yönetmelik boyutu var arkadaşlar, bu görevde yönetmeliğe göre öncelikle Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine teklif edilmesi gerekiyor. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni bulunamazsa bilişime yakın diğer branşlardan programcı vs. bunların öncelik sıralaması var, yine bulamazlarsa en son öğretmen bakıyorlar.

Siz kabul edin veya etmeyin diye yazmıyorum buna hakkım yok zaten ama ilçenizin selameti ve işleyiş açısından(bilişim sistemlerine de hakim birisi olması gerekiyor) bilişim teknolojileri öğretmeni bulunabilirse çok daha iyi olacaktır.

Merhaba öğretmenim..bana da yıllar önce şube müdürü büyükşehirin büyük ilçesinde çalışmamı istemişti, benden öncekiler istifa ettiğini öğrenmemle hayır dedim... Öğretmenliği basamak olarak kullanan çok insan var. Öğretmenlik yapmak istemiyorum diyorsanız kabul edin... Yoksa Topaç gibi savrulurken bulursunuz kendinizi.. iyi iş olsaydı bize kalmazdı

İlçede teknik işlerden anlayan birinin bulunmasını her daim isterler. Bakmışsın mebbisi soran hiç yok format atıyorsun. :)

Uzak durun hocam. Herhangi bir İlçe mem web sayfasındaki teşkilat şemasına bakıldığında çok sayıda şube müdürü, şef, özel kalem, memur ve diğer personeller görülür. Mebbis işleri yan göreviniz olarak kalır. ortamdaki sayısız pc, ağ cihazı, internet hattı, yazıcı tarayıcı gibi aygıtların miktarını düşünün. Orada bilişimle ilgili çıkacak tüm iş yükü ve personelin dışarıda para ile başkasına yaptırması gereken şahsi işleri size yaptırılmaya çalışılacaktır.

Geri