MEB'den eğitim süreci, sınavlar ve yarıyıl takvimi açıklaması

Kodla Büyü

isikayhan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
MEB'den eğitim süreci, sınavlar ve yarıyıl takvimi açıklaması

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre;

İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar halinde gerçekleştirilecektir.

İller arası hareketliligin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim ögrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, ögrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.
25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.
2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

http://www.meb.gov.tr/basin-aciklamasi/haber/22189/tr

Son düzenleme:
Yazık oluyor çocuklara.. Maalesef en çok eğitim darbe yedi bu süreçte...

Deli bir soru: Nisan’daki ara tatilin bir haftası yarıyıl tatiline ekleniyor ya. O hafta bizlere seminer yapılacak mı? Yapılacaksa okulda mı olacak yoksa uzaktan mı?

Resmî yazı:

Ekli dosyalar

• Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları (18.12.2020).pdf
    109.7 KB · Görüntüleme: 54
Deli bir soru: Nisan’daki ara tatilin bir haftası yarıyıl tatiline ekleniyor ya. O hafta bizlere seminer yapılacak mı? Yapılacaksa okulda mı olacak yoksa uzaktan mı?
2. dönemdeki ara tatili kaldırmışlar hocam yani sömestr ile birleştirmişler, seminer haziranda tek hafta olacak, aslında 8 gün. 18 hazirandan sonra ay sonuna 8 iş günü kalıyor. tabi bakanlık sonradan bir sürpriz yapmazsa.

Arkadaşlar bugün ki meb in yayınladığı bilgiye göre soru soru sormak istiyorum..
Bilişim derisnden ortaokul için sınav yapılacak mı? seçmeli derslerden olmıcak demişler ama biizm ders ile ilgili net nir açıklama yok sanki sizce yapılacak mı?

Arkadaşlar bugün ki meb in yayınladığı bilgiye göre soru soru sormak istiyorum..
Bilişim derisnden ortaokul için sınav yapılacak mı? seçmeli derslerden olmıcak demişler ama biizm ders ile ilgili net nir açıklama yok sanki sizce yapılacak mı?
Yazının 7.maddesi b bölümü “Ortaokul ve imam hatip ortaokullarında görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve spor, teknoloji ve tasarım, bilişim teknolojileri ve yazılım, Peygamberimizin hayatı, temel dinî bilgiler ve seçmeli derslerde sınav yapılmayacaktır. Bu derslerin dönem puanı ders etkinliklerine katılım puanı ve varsa proje puanları ile oluşturulacaktır.”

Çok teşekkür ediyorum değerli hocam.. Yazının resmi hali ile okumadım okul müdürü sadece kendi anladığı şekilde mesaj atmış

Geri