MEB'den Yeni Proje! "OEM"

Kodla Büyü
uzaktan eğitim ile seminer yarın bizim okulda uygulanacak. laptop ve projeksiyonu kurdum. tek sorun kablosuz internetin sorunsuz çekmesi. nasıl olduğunu yarın yazarım artık.

Bizim okulun toplantı salonu içinde böyle bir yazı geldi 13 ekimde gelecekerldi denetim için gelmediler, bilgisayar olarak win7 2gb ram istiyorlar 4 mbps paylaşımsız internet istiyorlar.

fantasio' Alıntı:
İşte burada okul müdürü devreyece girecek ve adamsa lafı gediğine sokacak.Diyecek ki:
Okullarda bağış toplamak yada kazanç elde edilebilecek aktiveteler bakanlık tarafından yasaklanmıştır.Okulumuzun imkanı yoktur,bakanlıktan veya valilikten maddi yardım beklemekteyiz.
Hocam denmesi gereken o da, onu diyebilecek müdürün Meb'de işi ne? Bizim müdürler BT sınıfındaki projeksiyonu söktürüp konferans salonuna taktırırlar.

arkadaşlar bu işin özeti; hizmet içleri için ayrılan ödeneğin bütçe için fazlalıklar oluşturması ve bunu engellemek için video konferans sistemine geçilmesi

bilgilisayar' Alıntı:
Niye hemen herkes tepki göstermiş anlamadım, Bir bilgisayarcı olarak bu projeyi canı gönülden destekliyorum, bu projeden benim anladığım Ankara'dan doğru mesleğinde uzman eğitmenler ders verecek ve biz de okulumuz konferans salonundan doğru onları izleyeceğiz, öğreneceğiz. Ben istiyorum ki bir tane JAVA ustası ders verse de dinlesek. Buralarda JAVA, FLASH veya başka ustalar bulmak mümkün değil.

Bu yöntem dünyanın birçok yerinde kullanılıyo Bilkent üniversitesi bazı dersleri bu yöntemle Amerikada dünyanın en meşhur adamlarına verdiriyo, yoksa mümkün mü Bil clintonun ortadoğu özel temsilcisinden ders almak.

Meb. artık bizim gözümüzde çok küçülmüş ve yaptığı her proje daha ortaya çıkmadan dışlanıyo
Hocam, tepki değil... tuhaf olan durum hakkında yazıyoruz.

Milli Eğitim, Hizmet içi giderlerinden kısmak ve daha çok kişiye daha kaliteli eğitim vermek istiyor. Daha çok kişiye daha az zamanda daha az maliyette hizmet verilecek, Aklı başında olan bu duruma itiraz etmez..Bu konuda olumsuz bir nokta yok, hani eskilerin tabiriyle amenna ve sadakna denir ya..

Burada tuhaf olan nokta, 3-5 tane kadar okul hariç, istenilen materyalleri temin edebilecek okul kaç tanedir? Gelen yazıda eksiklikleri bildirin demiyor, sadece "temin edin" diye emir var. İstenilen şeylerin maliyetini hesaplayabilirmisiniz? Bütçesi olmayan bir ilkokul veya kısıtlı olan bir lise için az bir rakam değil. Mesele iş değil, işin şekli..
En basit hesapla, istenilen malzemler:
3000 (bazı yerlerde 3500 denilmiş) ansilümen prejeksiyon taban fiyat : 2000 tl
orta halli bilgisayar : 1000 tl (sistem korsan)
perde : ?
ups (iyi bişey olacak) : ?
ses sitemi :?
kamera+mikrofon bedavadan biraz pahalı
Toplam en az 3500 tl..

Geri