#MebHerKademeyeBilişim

Kodla Büyü

mesutkaraca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
#MebHerKademeyeBilişim
Twitter başlık açmışlar...

Gerçi Teknoloji Tasarım öğretmenleri
5678eTeknolojiTasarımDersi diye başlık açmışlar ve TT olma yolunda ilerliyorlar...

geçen sene birinci dönem dyk kursu için twitter etkinliği yapıldı fazla katılım olmadı.zümremiz bu konularda çok gamsız

Öğrencilere bilgisayar kullanımı ve alışkanlıkları üzerine sorular sordum ve not aldım, bir kısmı süre kısıtlamalı bir kısmına hiç izin verilmiyormuş.
Sonra tv ile ilgili sorular sordum, bilmedikleri dizi yok, tv hiç kapanmıyor, bir kısmı derslerine tv'nin olduğu odada ders çalışırken bir kısmı odaya çekilip dersi bitince telefonla oynadığını söylüyor. Fazladan çalışan ise çok çok az.
Dersleri sırasında aileilerinin ne yaptıklarını sordum, ya cep telefonu ile oynuyorlar ya da dizi izliyorlar dedi.
Velilerimiz bilgisayarı vakit kaybı, oyun ve facebooktan ibaret görürken, dizilerin zararsız, masum, çok zaman almayan bir şey olarak görüyor.
Yani bilgisayar televizyondan daha zararlı diyorlar tam tersinin olduğunu söyleyin dediğimde de hocan yanlış söylemiş bilgisayar daha zararlı diye dönüt aldım.
Velilerimiz kendi çıkarları doğrultusunda doğruyu bile söyleyemezken biz nelerle uğraşıyoruz. Kodlama olsun, gelişelim, programcı olamasan da bakış açın farklılaşır, gelişirsin dedikçe, bilgisayar şeytan bir zaman şeytan icadı denilen televizyon melek oldu.
Neyse çok uzadı, uzadıkça okunmaz bilirim!
O yüzden bilişim dersinin uzun yıllar bir yere varacağını düşünmüyorum. içlerinde bir kaç aile kodu kurslarına götürüyor. Burası bir il'in merkezi hem de büyük bir il.
Çocuklarının büyüdüğünü göremeyen veliler, kendi hayatları gibi onların da geleceklerine bence kötü yönde etki ediyor. Teknoloji tasarım iyidir, hem teknoloji hem tasarım, onlara da üzülüyorum, imkansızlıklar için kendilerini yıpratıyorlar, bizler BTR denilen şeyle bir şekilde kendimizi geliştiriyor ya da oyalıyoruz o yüzden duygularım ve yazdıklarımda samimi olarak şu sonuca ulaşabilirsiniz; derdim asla ek ders, norm falan olmadı, ülke bilişim alanında atılım yapmak zorunda, sanayii devrimi gitti belki yarısını yakalayabildik, sonrası teknoloji devrimi ve son çağrı daha da çağ falan yakalayamayız bunu da kaçırırsak, kopyala yapıştır nesli türer ki....
Neyse bu satırdan sonra yazacaklarım aleyhime delil olmasın diye yazmıyorum.

Bunu biri tercume etse

Ekli dosyalar

• IMG-20180124-WA0033.jpg
    IMG-20180124-WA0033.jpg
    137.4 KB · Görüntüleme: 68
Geri