MEB'in ismi değişiyor mu?

Kodla Büyü

bt3468

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bakanlığın adının değişmesini önerdi ve yeni ismin ”Maarif Bakanlığı”olmasını istedi.

köklü değişiklikler yapacağız dedikleri bu olsa gerek. zaten hep söylüyordum eğitimimizde hiçbir MİLLİ'lik yoktur diye. Bakanda bakmış gerçekleri görmüş, eee şimdi milliyi atsak sadece eğitim bakanlığı yadırganır bir sürü konuşan çıkar demiş. bari şöyle eski türkçeden, pardon yaşayan türkçeden bir kelime olan maarifi koyalım demiş. bence kendini de maarif nazırı olarak tanıtsın.

bizim oralarda aylak bakkal ve tartı işlemleri ile ilgili çok güzel bir atasözü var. ama buraya yazılmaz. merak edenlere özelden gönderirim :)

Ama isim ve logo önemli yine de.Eski değil de yeniliği, teknolojiyi çağrıştıran bir isim bulunabilir.Apple,Rocky,İvan Drago,Geforce en mutsuz anlarımda beni kendime getiren kelimeler

Ya hu arkadaş bir söz dalaşından koskoca bakanlığın ismi değişiyor mu diye haber yapmış ne idüğü belirsiz bir site başka da hiçbiryerde olayla alakalı yazı falan yok. Muhtemelen başlığı açan arkadaş da kaynakta ne yazdığını tamamen okumadan yazdı ve yine muhtemelen yorum yapan arakdaşlar da ne yazdığına bakmadan yorum yazdı.

Bu yenilikle ne olacak Zeki Müren de bizi görecek mi :? :eek: başka derdimiz kalmamıştı zaten

Geri