Mecbur aşı mı olacağız?

Kodla Büyü
Ben gerçekten bu tartışmaların sadece bilim adamları arasında değil de halkın karşına geçip anlattıkları için kararsızlık yaşandığını düşünüyorum , insanlar endişeleniyor haklı olarak yaptırmak istemiyor, hepatit ten kızamıktan endişe bu kadar var mı yok, onlarda aynı, sağlık ocağında evladıma kyaptırmak istemiyorum diyen kaç kişi var bilmiyorum ,oysa benzer riskler her önleyici hekimlik uygulamalarında var,fayda zarar ilişkisi içerisinde

Şuraya yazılan mantıklı şeylerin gerçek olduğunu bizden daha iyi bizi yönetenler biliyor. Soru şu: Bizi kim yönetiyor? Göreceksiniz haklı davalar bile geri çevrilecek. Ve herkesi bir şekilde aşılayacaklar.
AMA Kafamın basmadığı bir şey var! Öğretmenlerin aşı oranı toplumun çok daha önünde 80% si aşılanmış. Neden bize bu dayatma? Kamuda sadece biz mi varız.?
hatta aldığım bir duyuma göre bakın gerçekliğini araştırmadım bilmiyorum ama çok kişiler konuşuyor aşılaırn ilk geldiği zamanlar aşı olanlar hükümet tarafında görüneceği için öyle sayılacağını umanlar aşılarını gerçekten vurdurmadan vurdurmuş göstermişler bu oran hemde hiç azımsanmayacak kadar çokmul %40 lardan bahsediliyor tabi bu duyum ve bir şekilde aşısını böyle yapanlardan da duyanların anlattıkları şahsen ben beklerim ama sonradan bazı kişilerin böyle yaptırdığını anlatmasıyla sistemi katılaştırdılar çakma aşı olaylarına karşı. arada kendini uyanık sanan kişiler aradan sıyırdılar kendilerini.

Şimdi burda bakan
https://m.sabah.com.tr/egitim/okula...yuz-yuze-egitim-nasil-olacak-5633081?paging=5

Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki eğitim çalışanları için aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bunu söylemiş. Bakanlık binasını kastedmiştir her halde.
Ve klavuzun hiçbir tarafında pcr a yer verilmemiş . 4440632 ye bunu sordum bu test 2 gün geçerli ve pzt okul açılacaksa bizim dersler salı mı başlaycak dedim.. Tabi şaka. Cts pazar heralda açarsınız dedim. Sağlık bakanlığı bilir dedi. Bi de hastane pcr yapmadı bugün deneyim diye gittim. Doktor istemeli dedi. Öğretmenim dedim henüz yazı gelmedi dedi. Covid hastalarıyla aynı yerde sürüntü almaları iyi değil.

Yani bu olay kabineden çıktı mebin yazılarında niye yok. Tek kabine kararı var heralde ona da bakmadım henüz.

Görünen o ki yine kervanı yolda düzecekler..

PCR Testi
Geçen yıl başka bir işlem için gittiğimiz -üstelik farklı ildeki- bir hastanede 2 gün de biz rehin alınmıştık.
https://twitter.com/SunucuSpiker/status/1430164886093455362

210825_152522_kwzt.gif

Simdi mersin maraş antep hıfsızzıhalara baktım öğretmenlerin ve diger memurların pcr si ile ilgili hiç bişey yok arkadaş lar direnmeye devam inşallah zaten 23 ünde karar alan hatayi taklit etmişler

Ekli dosyalar

• 33-Nolu-karar.pdf
    453.7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Resmî yazı

Ekli dosyalar

• 5FE30507-EB78-4CD9-ABB8-A65631AB2ADC.png
    5FE30507-EB78-4CD9-ABB8-A65631AB2ADC.png
    136.2 KB · Görüntüleme: 78
  • 8E28D6E5-963D-443D-9268-67F610BBBC67.png
    8E28D6E5-963D-443D-9268-67F610BBBC67.png
    358.5 KB · Görüntüleme: 71
Evet pcr yazısı gelmiş oldu.. İdare mahkemesine şimdi başvuru yapabiliriz ama uyapta çogu şey var.. Bu başlık yok diğer diye mi başvuracağız. Beşvuru yapan var mı

Sağlık bakanı alt yazı geçti dün "10 gün var koşa koşa aşınızı olun" diye

210827_002910_CfZq.png

Hacamat ve Sülük tedavileri ile aşının yan etkileri önlenebilir mi?
210827_002124_xe0Y.png

Son düzenleme:
Evet pcr yazısı gelmiş oldu.. İdare mahkemesine şimdi başvuru yapabiliriz ama uyapta çogu şey var.. Bu başlık yok diğer diye mi başvuracağız. Beşvuru yapan var mı
Hocam arastirdim sorusturdum. Şuan için bu yazılan "bir gorus yazısı" olduğu için dava açılsa bile usulden red edilir imiş. Aslında zekice kurgulanmış. Kimi korkup gidip aşı olacak

Kimi de dava açacak red yiyince sosyal medyada davalar red ediliyor diye bir algı yaratacaklar ve yine millet gidip aşı olacak. Ama iç işleri yazısı genelge olduğu için ona açılan dava kazanılabilir denildi. Eğer gecikmezse!!!

Şimdilik işinize gidin ve size yapılanı mutlaka tutanak altına alın denildi. Eğer bir şey yapılırsa ya da soruşturma acilirsa neye göre savunma istenmiş ise işte o zaman karşı dava açılabilir imiş.

Hocam arastirdim sorusturdum. Şuan için bu yazılan "bir gorus yazısı" olduğu için dava açılsa bile usulden red edilir imiş. Aslında zekice kurgulanmış. Kimi korkup gidip aşı olacak

Kimi de dava açacak red yiyince sosyal medyada davalar red ediliyor diye bir algı yaratacaklar ve yine millet gidip aşı olacak. Ama iç işleri yazısı genelge olduğu için ona açılan dava kazanılabilir denildi. Eğer gecikmezse!!!

Şimdilik işinize gidin ve size yapılanı mutlaka tutanak altına alın denildi. Eğer bir şey yapılırsa ya da soruşturma acilirsa neye göre savunma istenmiş ise işte o zaman karşı dava açılabilir imiş.

Hocam sıkıntı şurda zaten; içişlerinin genelgesi; valilik ve kaymakamlıklar gereğini yapsın diyerek gönderildi. Hıfsızsıha Hatay mersin maraş antep osmaniye hiçbirininkin de pcr yok memurlara. Ordan idari mahkemeye gidemedik
Meb de kılavuzda yok sağlık bakanlığı ile çıkardığında. İllere kılavuzdan sonra bunu gönderdi. Muhtemelen müdürlere de getirmeyenlere tutanak tutun diyecekler. İşte burda mobbing e dönüşüp bireysel mücadele başlatacaklar.

Hakiki bal şifa kaynağıdır değil mi?

Peki! Markette kilosu 15 liraya “bal” adıyla satılan ürünün içeriğinin ne olduğu konusunda tereddüt göstermeden, güvenle alıp “şifa” niyetine kullanır mısınız? Belki de şifa niyetine değil de “ağzımız bir tatlansın” diyebilirsiniz. Ancak kısa vadede midede yanma yapar uzun vadede şeker türevi hastalıklara davetiye çıkarabilirsiniz.

Hakiki aşılar salgın hastalıkları önleyebilir değil mi?

Sizce ülkemizin sağlık bakanı, doktorlarımız yada bilim insanlarımız olmamızı çok istedikleri “aşı” adı altındaki sıvının içeriğini tüm biyolojik yapısını ve kimyasal formüllerini biliyorlar mıdır? "o kadar iyi biliyorum ki aynısını yaparım" diyen çıkar mı?

Ailesinden yada yakın çevresinden korona nedeniyle sevdiklerini kaybeden yada hastalığı çok ağır geçiren yada evinde kronik rahatsızlıkları nedeniyle ağır geçirebilme ihtimali olanları düşünerek aşı olanlara saygım sonsuz. Herkes sevdiklerini ve kendisini düşünmek zorunda. Kimseye “aman aşı yaptırma” asla demem.

İçeriğine güvenmediğim ve kendim ayakta geçirdiğim bir hastalık için aşı dayatmasına karşıyım.

Arkadaşlar bu karşı çıkan sendika avukatları bilim kurulu kararlarından yola çıkarak tüm çelişkileri bulabilir. Ak dediklerine zamanla kara dediler bu hcr veya aşı da kesin çözüm olmadığına göre neyin dayatması

Arkadaşlar bu karşı çıkan sendika avukatları bilim kurulu kararlarından yola çıkarak tüm çelişkileri bulabilir. Ak dediklerine zamanla kara dediler bu hcr veya aşı da kesin çözüm olmadığına göre neyin dayatması
evet kesin çözüm böyle giderse beyin sapına takılması gereken bir mikro çip diyecekler piyasada da örneklerini ve faydalarını gören denekleri tvlerde sosyal medyalarda öttürecekler inanan yine böyle inanacak hatta savunucusu olacak

Asıl korkum hadisi şerif gereği ümmetimin çoğu kalp krizinden

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-27-13-04-51.png
    Screenshot_2021-08-27-13-04-51.png
    262.8 KB · Görüntüleme: 46
covit-19 çıktığında arkadaşlar hatırlıyorsanız Makarna korona virüsü yok ediyor hücrelere girmesini engelliyor diye basın ve sosyal medyada bir sürü paylaşımlar yapılmıştı
evet hatırladınız.
Bim a101 migros ve diğer marketlerde makarna reyonlarında geriye sadece toz kalmıştı hatırladınız değil mi?Hatta bizzat ben BİM de makarna reyonunda son paketi çekiştiren 2 müşterinin kavgasına şahit olmuştum.
Birileri bu milletle çok Fena Dalgşak geçiyor ama bir türlü anlayamıyor kimileri

bugün artık kimse makarna alıyor mu koronaya iyi geliyor diye :D

Böyle gitsek okula sorun olur mu imkansızlıktan su bidonlarıyla yapacam. Devlet büyüklerimiz de bi karar alır inşallah her ders çocukların maskesini yeniler. Ben küçük şişelerin ucunu yanilesem yeter

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-27-16-31-52.png
    Screenshot_2021-08-27-16-31-52.png
    285.9 KB · Görüntüleme: 35
Maske takmayanlara napacaz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-27-19-25-41~2.png
    Screenshot_2021-08-27-19-25-41~2.png
    419.5 KB · Görüntüleme: 80
Aşı olmayan köy okulu öğretmeni ve çalışanlarının PCR testi durumu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yüz yüze eğitim kapsamında istenecek zorunlu PCR testlerinin devlet hastanelerinde ücretsiz yapılacağı yönündeki açıklamasını anımsatan Özer, "Ulaşım imkânı zor olan köy okullarımız gibi yerlerde görev yapan ve aşı olmayan okul çalışanlarımız ve öğretmenlerimizin PCR testleri ile ilgili de Sağlık Bakanlığımız ile çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık Bakanlığı ekipleri ile oralarda (köy okulları) aşı olmayan öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın PCR testi yaptırmalarını sağlamak için çalışıyoruz." bilgisini verdi.

https://www.meb.gov.tr/bakan-ozer-o...iklarinin-detaylarini-acikladi/haber/23938/tr

"Mesele Covid değil, mesele sağlık da değil, sen hala anlamadın mı?"
Anonim.
Ekli dosyayı görüntüle 70176
Bu açıklama Bilim! Bilim! diyenlere Bakanın uber bilimsel açıklaması.

---------

Bu açıklama ise kimsenin bültenlerinde yer vermediği(varsa da ben rastlamadım) bir millletvekilinden:

Lütfen sekmeleri kapatıp dikkatlice dinleyiniz.

Son düzenleme:
Elhamdülillah sokağa inilmiş: https://www.instagram.com/kadimhemsire/live/

Aslında bu iş ilk sokağa çıkma yasakları başladığında yapılmalıydı, çok çok çok ama çok geç kalınmış bir çıkış. İlla baskının damarlarımıza mı dayanması gerekiyordu!

Son düzenleme:
Aşı olmamak saygı duyulası bir tercih fakat öğretmenler odasında ben de haklı olarak aşı olmamış birini istemem ,zira evde küçük çocuğum var. Aşı olan hastalığı yayma ihtimali yok mu diyecekseniz evet ama ben bu ihtimalin olabildiğince düşük olduğunu biliyorum.Aşı olmayan biri 10 kişiye bulaştırırken aşı olan 1 kişiye bulaştıracak.PCR zorunluluğu tamamen aşıya yönlendirmek olduğunu düşünüyorum. Buna ek olarak beni aşıya ikna eden asıl etken ise eğitimli toplumların, ülkemizde ise eğitim seviyesi yüksek kentlerin aşı oranının yüksek olmasıdır. Bilime inanın, bilimin yanılma payı hurafelerle kıyaslanamayacak kadar düşüktür. Buna ek olarak aşı olmayanların PCR testlerinin ve COvid19 tedavilerini vergilerimden ödemek istemiyorum.Mesela tedavi giderleri aşı maaliyetini aştığında hastaya rücu edilmeli.Tamamen şahsi fikrim .Saygılarımla...
Senden kesilen vergi sana harcanır benden kesilen bırak bana harcansın! Karşımda olsan hiç çekinmeden vergim dediğin tutarı yüzüne çarpardım.. aşı olmamış arkadaşların yanındayım sörf aenin gibiler yüzünden insan sağlık özgürlüğüne saygı da kalmamış

Senden kesilen vergi sana harcanır benden kesilen bırak bana harcansın! Karşımda olsan hiç çekinmeden vergim dediğin tutarı yüzüne çarpardım.. aşı olmamış arkadaşların yanındayım sörf aenin gibiler yüzünden insan sağlık özgürlüğüne saygı da kalmamış
Hocam sakin.. Amaç insanları kutuplaştırmak zaten.. Biz de olmadık inceldiği yerden kopsun dedik.:)

Hocam aynen sakin olalım. Asi olanlarin kararına saygılıyız onlar da bize saygı gösterecekler.
2 yıldır bu pandemi olayında Sur u yaşıyoruz zaten bakalım kıyamet ne zaman kopacak

İki kuruş maaşımız var neyin vergisinden bahsediyorız.. çok vergi merakı olan sendika başkanının vergisiz maaşını sorgulasın önce dayatmaya karşı olanların değil

Geri