Medinede Vefat Eden Arkadaşımız Yunus Emre Elevli

Kodla Büyü

akelevli

Üye
arabistan0185a42b70.jpg

Merhaha sayın öğretmenler ve hocalarım,

ben Yunus Emre ELEVLİ'nin Kardeşi Ali Kemal ELEVLİ. Abimin bazı hocalarımında arkadaşı olduğu ve tanıdığını biliyorum hepinizden Allah razı olsun.

yaklaşık 9 ay oldu abim vefaat edeli, vefaat edeli derken doğru mu yazıyorum bilmiyorum çünkü neden ve niçin öldüğü henüz netlik kazanmadı, babam Mehmet ELEVLİ, ben ve ailemiz olayın aydınlanması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. ama artık yollar tıkanmaya başladı bizde yolları açmak ve birilerinin dikkatini çekmek için facebookda grup kurduk. sadece isteğimiz Devletimizin olaya el atması, yüzeysel olarak el atması değil onu eş dostda yapıyor sağolsun direk olarak ağırlığını koymasını istiyoruz.

Sizden ailem adına bir şey istiyorum beni yanlış anlamassanız grubumuza katılıp arkadaşlarınızı grubumuza eklemeniz şuanda 13000 kişiye yaklaştık. lütfen bize yardımcı olun grubumuzda abim ile ilgili yazıları bulabilirsini. hepinize şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Gurubumuz
Yunus Emre Elevli'nin Ölümü Aydınlatılsın
https://www.facebook.com/groups/475287212588376/

Twitter HT: #yunusemreninolumuaydinlatilsin

http://www.haber7.com/ortadogu/haber/11 ... ozulemiyor

Haber 7 nin Haberi

Medine'deki Türk öğretmenin sır ölümü çözülemiyor
Suudi Arabistan'ın Medine şehrinde boş bir alanda ölü bulunan Türk öğretmenin ölümüyle ilgili sır perdesi aralanamadı.

Samsun'da Kazım Orbay İlköğretimOkulu'nda bilgisayar öğretmeni olarak görev yaparken öğretmen olan eşi Seyhan Evlevli'nin Suudi Arabistan'ın Medine şehrindeki Medine Uluslararası Türk Okulu'nda öğretmen olarak göreve başlaması üzerine bu şehre giden 2 çocuk babası 32 yaşındaki Yunus Emre Elevli, 16 Şubat 2013 gecesi Zırh Mescidi ile hafızlık Kur'an kursu arasındaki boş alanda ölü olarak bulundu.
3 Yıldır Medine'de görev yapan Yunus Emre Elevli'nin ölümünün ardından Türkiye'deki yakınları ve Medine'de bulunan Türk vatandaşları sır ölümün aydınlatılması için yoğun bir çaba içerisinde.
16 Şubat 2013 tarihinde boş bir alanda ölü bulunan Elevli'nin öldürüldüğü şüphesi ise çok yüksek. Suudi Arabistan polisi, Türk öğretmenin telefonuna gelen ‘Yunus Emre intihara zorlandı, öldürüldü. Hoca da kimsenin bu konuda konuşmasını yasakladı' mesajından sonra olayla ilgili bazı kişileri gözaltına aldı.
Baba Mehmet Elevli başta olmak üzere Medine'de bulunan Türkler, Yunus öğretmenin bir kimseye zarar vermesine ihtimal vermiyor.
OTOPSİ RAPORU
Ölümünün ardından açıklanan otopsi raporunda Yunus Elevli'nin kafa ve kaburga kemiklerinin tespit edilmesinin ardından öldürülme şüphesi daha da güçlendi.
Oğlunun cesedinde yapılan ön incelemeler hakkında bilgi veren baba Elevli, 'Bizi ifadeye çağıran yetkililer otopsi raporunun henüz açıklanmadığını ancak ön otopsi raporundaki bulgulara göre ölümün şaibeli olduğunu söylediler' diye konuştu.
BABA MEHMET ELEVLİ'DEN ÇAĞRI
Oğlunun ölüm haberinin ardından apar topar Suudi Arabistan'a giden baba Mehmet Elevli yaptığı açıklamada oğlunun kemiklerinin yüzde 75 oranında kırık olduğunu söyledi. Sağ kasıkta morarma ve sağ kalçada darp izi olduğunu söyleyen Elevli, oğlunun böbrek ve ciğerlerinin bir kısmına kan dolmuş olduğu bilgisini verdi.
Elde edilen delillere göre oğlunun Kur'an Kursu'nda bulunan kişiler tarafından öldürüldüğünü iddia eden acılı baba Mehmet Elevli, oğlunun ‘katilini' bulması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım talep ediyor.

FACEBOOK'TA BİNLERCE KİŞİ SEFERBER OLDU
Herkesin sevdiği bir öğretmen olan Yunus Emre Elevli'nin sır ölümünün ardından Türkiye'de bulunan yakınları ve Medine'deki Türkler, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta ‘Yunus Emre Elevli'nin Ölümü Aydınlatılsın' adlı grupta bir araya gelerek bu olayın bir an önce aydınlatılması için çaba gösteriyor.

Allah gani gani rahmet eylesin Ali Kemal. Ağabeyinin ölümü taş gibi oturdu yüreğimize.

ne oldu arkadaşlar yunus arkadaşımızın ölüm sebebini öğrene bilen varmıgerçi araplar çok mikrop dur durduk yere adam öldürürler ama yinede insan bi sebep arıyor

Allah mekanini cennet eylesin kardesim Yunus senin yoklugun cok derinden etkiliyor, seni cok özluyoruz, ne desek boş, Allah geride kalanlarina sabir versin...

Geri