Medya Okur Yazarlığı Tanıtımı Kursu

Kodla Büyü

eskisehir_bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Medya okuryazarlığı dersi müfredatı 2014-2015 eğitim öğretim yılında uygulanmak üzere yenilendi biliyorsunuz. Bu konu ile ilgili meb uzaktan eğitim aracılığı ile hizmet içi eğitim planlamış. Fakat nedense biz bu derse girebilmemize rağmen kursa katılabilecek branş olarak tanımlanmadığımız için katılamıyoruz. Konu ile ilgili sizlerden de kontrol etmenizi bekliyorum. Derneğin bu konuda acil olarak gerekli adımı atması gerektiğini düşünüyorum

Medya Okuryazarlığı dersinin okullarımızda etkili ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) işbirliğinde “Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtımı Kursu Programı” hazırlanmış ve öğretmenlerimize 01-12/09/2014 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur.
Hizmetiçi eğitim programına giriş için MEBBİS http://mebbis.meb.gov.tr adresinde yer alan e-akademi bağlantısından ya da http://mebbis.meb.gov.tr/eakademilogin.aspx adresinden doğrudan MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılarak dersler izlenebilecektir.

- Öğrenciler tarafından Haziran 2014’ te yapılan ders seçimlerine göre 2014- 2015 eğitim öğretim yılında Medya Okuryazarlığı dersini okutabilecek öğretmenler bu eğitime resen alınmışlardır.
- Öğretmenlerimiz, “Mebbis Hizmetiçi Eğitim Modülünü” kullanlarak bu eğitimlere alınıp alınmadıklarını kontrol edebilirler.
- Eğitim içeriği 10 bölümden oluşmakta olup her bölümde konuyla ilgili ardışık, sesli slaytlar ve her bölümün başında yer alan bir video bulunmaktadır ve eğitimlerin sıralı olarak bitirilmesi gerekmektedir.
- Katılımcılar, eğitimlerini tamamlamaları ve 10. sırada yer alan değerlendirme sınavından başarılı olmaları halinde sertifika almaya hak kazanacaklardır.
- Öğretmenlerimiz “Medya Okuryazarlığı tanıtımı Kursunu Uzaktan Hizmetiçi Eğitim yoluyla 01-12/09/2014 tarihleri arasında alabilecekleridir.

Medya Okur Yazarlığı Kursuna Giriş İçin Tıklayınız...

ben BÖTE mezunyum ortaokulda çalışıyorum geçen sene bu derse girmiştim belki onunla bir ilgisi olabilir.

Bana da kursa kayıtlı değilsiniz diyor. Sanırım okulunda 5-6-7. sınıflarda Medya Okuryazarlığı dersi seçilip e-okul sistemine işlenen öğretmenlere açılıyor sadece. Bizim okulda 8. sınıflarda seçilmiş ve giremiyoruz sisteme.

KöfteHoRr' Alıntı:
Bana da kursa kayıtlı değilsiniz diyor. Sanırım okulunda 5-6-7. sınıflarda Medya Okuryazarlığı dersi seçilip e-okul sistemine işlenen öğretmenlere açılıyor sadece. Bizim okulda 8. sınıflarda seçilmiş ve giremiyoruz sisteme.
evet olabilirliği yüksek bir tahmin bence.

banada aynısını diyor. sanırım yöneticiler açılmış. öğretmenlere açılmamış. yönetici iken bu şekilde birkaç kursa katıldım. ama öğretmenken sanırım bize açmıyorlar.

Hocam bu derse girmek için bu eğitimi tamamlamak mı gerekiyor.
sonunda sorular varmış cevaplarını bilen bulan var mı?
bir kere giriliyor başarısız olursan sertifika yok gibi bir durum varmış diyorlar ne kadar doğrudur.

Bende de kayıtlı değilsiniz diyo. Bir de e-akedemi sadece yöneticiler içindir uyarısı alıyorum. Müdüre sordum bilmiyo. Ilçe mem ve il mem aradım kimsenin haberi yok

Yeni çizelgeye kademeli geçiş dahilinde 7. sınıflarda ders seçilmiş ise kursa katılabiliyoruz zannımca. Bizde 8. sınıflarda ve 1 saat olduğu için bana da kayıtlı değilsiniz demişti. İçeriği merak ediyorum ama sonradan paylaşılır mı acaba. Kursa katılan arkadaşlar paylaşımlarda bulunun lütfen :) 8. sınıflarda eski medya okuryazarlığı içeriğini işlemeyi düşünmüyorum açıkçası.

Bilişim öğretmenleri girmeyecekte kim girecek tuhaf !.
Dernek başkanımız durumu meb e bildirirse düzeltileceğini umuyorum

arkadaşlar bu dersi bizim girebildiğimizi gösteren bir çizelge vardı.çok acil lazım.elinde olan varsa ekleyebilir mi?

Giren arkadaşlar okullarınızda bu ders açıldı mı ve siz giriyor musunuz bu derse.

Ben de kursa kayıtlı değilsiniz diyor. Ders okulda yok ben de daha önce hiç girmedim sırf sertifika olsun diye başvurduk onda da kayıtlı değilsin diyor.

"eyolcu"]http://oyegm.meb.gov.tr/www/medya-okur-yazarligi-tanitimi-kursu-uzaktan-hizmetici-egitim/icerik/227

girdim ve oradan ilerledim. izliyorum su an. en son yapılacak değerlendirme tek hak veriyor ve 70 almak laızm en az. açıklamada öyle yazıyor[/quohocam çok ilginç 4 browserdan 10 defa denedim yok olmuyor az önce kursa kayıtlı değilsin diyordu. Şimdi eğitim servisine ulaşılamıyor diyor.

Ara ara deneyeceğim bakalım

Arkadaşlar bu eğitim hizmetiçi eğitim olarak açıldı geçen hafta başvurusu ve onayı mebbisten yapıldı size açılmamasının sebebi başvuru yapmamanız olabilir. Medya okur yazarlığı dersine bu kursu almadan da böte mezunu arkadaşlar zaten girebiliyor. İlla bu kursu almaya gerek yok.

bende izlemeye başladımda arkadaşlar..bu sınavın soru ve cevapları var mı ya.. o kadar izleyipte başarısız olmayalım birde :)

Geri