megan 2 calışma sorunu

Kodla Büyü

alpi

Süper Üye
Süper Üye
slm arkadaşlar akşam arabayı evin önüne bıraktım her şey normaldi sabah kaltım arabayı çalıştırmak istedim start düğmesine başınca kontagı açıyor ama araba çalışmıyor başka akü ile denedik yine olmadı acaba fikri olan varmı

tık yok mu yani?
tüplü mü?
benzin pompasında sorun olabilir!
elektrik aksamında sorun olabilir!
çekici ile servise çektirmek zorunda kalmıştı bi tanıdık, araba çalışmamıştı, elektriksel bir sorun varmış,yaptılar (megane2)..

hocam aynı sorun bendede oldu anlattığınız gibiydi sorun ana sigortada bir tanesi atıyor kaputu açınca sağ tarafta kutu var onun içinde üstündeki kapak açıksa kendiniz deiğştirebilirsiniz kapağı bazı ustalar açamıyorlar akü çıkartıp rahatça değiştirebilirler aldığını siğorta bosch olsun yerli taktım aynı sorunla karşılaştım yaptıktan belli bir süre sonra yine atarsa marş dinomosu söktürüp temizletip yağlatın kömürlerine baktırın

benim şimdi düzeldi.

wgolf' Alıntı:
hocam aynı sorun bendede oldu anlattığınız gibiydi sorun ana sigortada bir tanesi atıyor kaputu açınca sağ tarafta kutu var onun içinde üstündeki kapak açıksa kendiniz deiğştirebilirsiniz kapağı bazı ustalar açamıyorlar akü çıkartıp rahatça değiştirebilirler aldığını siğorta bosch olsun yerli taktım aynı sorunla karşılaştım yaptıktan belli bir süre sonra yine atarsa marş dinomosu söktürüp temizletip yağlatın kömürlerine baktırın

benim şimdi düzeldi.
aynen dediğiniz gibi hocam ama keşke cevabı erken görebilseydim tşkler

İmmobiliser olabilir hocam. hyundai era da aynı sorunu yaşadım. İmmobiliser tekrar programlandı. Anahtarlar falan.. Kolay gelsin. Umarım halletmişsindir sorunu

Benim de olmuştu ama aküdendi. Aküyü değiştirdik çalıştı. 150 tl'ye malolmuştu. Siz yine bi sigortayla kurtarmışsınız hocam.
Usta çağırdıysanız eğer 50 tl gitmiştir... sağlık olsun...

bu gibi durumlarda manyetik kaptör denen birşey var ondanda şüphelenmek lazım tabi bu dediğim clio larda yaygın :D reno sonuçta.

Geri