Megane II de hangi model en donanımlı ?

Kodla Büyü

agd85

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 22-23 bin lira civarı megane II lere bakıyorum hangi modelini önerirsiniz?

Biraz daha para ekleyip privilege modelini almanı tavsiye ederim gerçekten güzel. :+1:

Modellerin full olanları gerçekten farklı her markada. Tavsiye ederim.

Selamlar

Dynamic var bizim biraderde oda fena değil sunroof, hız sabitleyici epey donanım-özellik mevcut..

Hocam 22-23 bin TL paraya Megane'ın en dolusunu benzinli dahi olsa alamazsın. 4 yıldır megane kullanıcısı olarak söylüyorum. Megane'ın en dolusu Privilege dir. Sonra 2006'ya kadar Dynamic 2006 dan sonra ise Expressiondur. Ancak Expression un da değişik paketleri mevcuttur.
Bilgi amaçlı söylüyorum. Bende 1.5 dci 80 bg 2007 Expression Plus var. Aracım 33.000 km de. 31.500 TL nakit paraya vermedim.

sehzade' Alıntı:
Hocam 22-23 bin TL paraya Megane'ın en dolusunu benzinli dahi olsa alamazsın. Expression un da değişik paketleri mevcuttur.
Bilgi amaçlı söylüyorum. Bende 1.5 dci 80 bg 2007 Expression Plus var. Aracım 33.000 km de. 31.500 TL nakit paraya vermedim.
Sayın hocamın yazdıklarına katılıyorum meganeler 6 versiyon 16 farklı donanım sunuyor fiyatı ucuz diye hemen atlamayın donanımsal olarak bişeyleri eksiktir.
Ben geçen yıl bu zamanlarda 2007 model 80 lik 60 bin kmde expression plus paketinden almıştım tatil sonu sattım aralık ayındada yine 2007 model fakat bu sefer 100 lük 44 bin kmde privilage serisinden aldım. Bütün bakımları serviste yaptırlımış bende servis bakımını bozmaçağım servise devam. Şehir içi 20 liralık mazot ile 90*100 km arası gidiyor sert kullanmadan. Meganeleri piyasada beğenmeyen çok gibi görünmesede satışa çıkartınca başından ayrılmazlar helede dizel ve bakımlı ise...
Sigara kullanmıyorsan sunroof önermem açık olarak seyir ederken rüzgar sesi yapıyor

Arkadaşlar ayrıca bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.En dolusunu almak gibi planım yok. model çok olunca (sportway, exception,priviliege, extreme, auth,dynmic) hangisini almam gerektiğine karar veremedim. Araba almak çok zor 1ay dır bu kabusu yaşıyorum

Merhaba. 2003-2006 arası Megane II Faz 1'dir. Bu serinin en full olanı dynamic olandır ve bunların da 2-3 tane opsiyonu vardır. Opsiyonları da: Tavan cam, xenon far, 6'lı cd çalar, hız sabitleme, elektrikli katlanan ayna, lastik basınç sensörü gibi (yani imzamdaki araba). 2006-2010 arası da Megane II Faz 2'dir ki buna makyajlı da denir. Bu serinin de en full olanı privilege'dir ve dynamic'in yerine gelmiştir. 22-23 bin tl'ye dizel 2004 dynamic baz versiyon alırsın. Opsiyonlusunu zor bulursun bu fiyata. Bulursan da ya benzinli 2003-2004 modeldir ya da yine 2003-2004 model km'si fazla ve yıpranmış dizelini bulursun. Tavsiyem faz 2 alman. Tabii ki 5-6 bin TL daha arttırman lazım...

cat33' Alıntı:
Merhaba. 2003-2006 arası Megane II Faz 1'dir. Bu serinin en full olanı dynamic olandır ve bunların da 2-3 tane opsiyonu vardır. Opsiyonları da: Tavan cam, xenon far, 6'lı cd çalar, hız sabitleme, elektrikli katlanan ayna, lastik basınç sensörü gibi (yani imzamdaki araba). 2006-2010 arası da Megane II Faz 2'dir ki buna makyajlı da denir. Bu serinin de en full olanı privilege'dir ve dynamic'in yerine gelmiştir. 22-23 bin tl'ye dizel 2004 dynamic baz versiyon alırsın. Opsiyonlusunu zor bulursun bu fiyata. Bulursan da ya benzinli 2003-2004 modeldir ya da yine 2003-2004 model km'si fazla ve yıpranmış dizelini bulursun. Tavsiyem faz 2 alman. Tabii ki 5-6 bin TL daha arttırman lazım...

arkadas dırek benım arabayı ısaret etmıs :)

cat33' Alıntı:
Hocam teşekkür ederim bu kadar detaylı bi açıklama tam aradığım soruların cevabı olmuş. hocam ben hız sabitleticisi arıyorum o da sportway modelinde dahi var. sunroof filan ekstra özellik benim için olsa da olur olmasa da . 100bin km yi geçmemiş temiz araba arıyorum. bide bu dizellerde 70bin bakımı oluyomuş 3bin lira civarı tutuyomuş o beni düşündürüyor. Bakalım bu gidişle zor bulacağım gibi görnüyor. 2.el araba almak hakikaten zormuş.

Araba 3 yaşını doldurduysa yetkili servise gitmenize hiç gerek yok. Geçen sene 1-2 sorun için benden yetkili servis 3000 TL istedi. Özel Renault servisinde aynı işlemler için 650 TL ödedim ve bu zamana kadar sorun yaşamadım. Ağır bakımlar her 60.000 KM'de bir yapılır ve ekstra çıkmazsa eğer, yetkili serviste 800-900 TL civarı bir maliyet çıkar. Özel serviste ne kadar olur bilmiyorum, benim 3. ağır bakımıma daha çok var. Umarım istediğiniz bir arabaya kavuşursunuz...

hocam bır aracın yılda ortalama 20-25 bın km gıtmesı artık problem degıl. bugun kımsenın begenmedıgı clio lar 400-500 bın km yapıyor.
Benım okulum evıme 45 km uzaklıkta bır ılcede. yanı hergun kafadan 100 km yol yapıyorum. o da zaten 25 bın km cok rahat gecıyor.
Ben aracımdan cok memnunum aslında ama Agustos donemınde askere gıdecegım. bu yuzden satmak zorundayım.

Geri