Memnun olduğunuz antivirüs var mı???

Kodla Büyü

joomlaci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kaspersky 2013 ün 365 günlük lisanslısını internetten bulmuştum şimdi onu kullanıyorum.
ancak hiç memnun değilim zira flaş bellekteki doayaları kısayol haline getiren virüsü bile bulamıyo
siz ne kullanıyosunuz. ne tavsiye edersiniz...gerekirse parasını verip alacam o kadar bıktım yani...

biz de kaspersky internet security 2013 kullanıyoruz, çok memnunuz, hiç bi sıkıntı yaratmadı bu zamana kadar, kullanımı da kolay
biz de kısayol yapan virüsü bile buluyor hocam ;)

Benimde anlam veremediğim bir olay. Şu kısayol virüsünü bulmak çok mu zor arkadaş. Sen nasıl bir anti virüs firmasısın.
Tam taramada virüsü bulup temizliyorlar ama klasörler görünmez kalıyor.

Ücretsiz ufak tefek yazılımlar ile bu işi hallediyoruz.
attribute changer isminde yazılım ile görünmez klasörleri görünür hale getiriyorsun hocam.

Bir yazılım daha vardı. Otomatik flash ı takar takmaz devreye giriyordu. İsmini şu an hatırlamıyorum.
Arkadaşlar yazacaktır.

İdare bilgisayarlarına orijinal kaspersky var. Önceden uğraşıp duruyordum, kaspersky ile rahatladım :D Kendim antivirüs kullanmıyorum.

webcevap' Alıntı:
Benimde anlam veremediğim bir olay. Şu kısayol virüsünü bulmak çok mu zor arkadaş. Sen nasıl bir anti virüs firmasısın.
Tam taramada virüsü bulup temizliyorlar ama klasörler görünmez kalıyor.

Ücretsiz ufak tefek yazılımlar ile bu işi hallediyoruz.
attribute changer isminde yazılım ile görünmez klasörleri görünür hale getiriyorsun hocam.

Bir yazılım daha vardı. Otomatik flash ı takar takmaz devreye giriyordu. İsmini şu an hatırlamıyorum.
Arkadaşlar yazacaktır.
USB Disk Security. :)

MS Security Essentials. Deneyin, tavsiye ederim. Az sistem kaynağı, çok iş. Flash bellek virüsleri ile mücadelesi oldukça iyi.

unknownrealmman' Alıntı:
MS Security Essentials. Deneyin, tavsiye ederim. Az sistem kaynağı, çok iş. Flash bellek virüsleri ile mücadelesi oldukça iyi.

Hocam testler çokta güvenmemizi söylüyorlar... Bence ücretsiz kullanacaksanız Avira-Comodo veya Avast kullanın...

arkadaşlar USB security disk 6.0 ı full sürüm olarak kuruyorum örneğin. flaşı takınca autorun felan varsa silindi diyo ama ben pek inanmıyorum doğrusu.
acaba bu internetten 365 günlük felan diye indirdiğimiz kaspersky 2013 ile para verip aldığımız antivirüs arasında bi fark olur mu ki. bence olur ama tam da emin değilim...

Avg İnternet Security 2013 veya Ücretsiz Comodo İnternet Security Premium

kısayol virüsünü bulan antivirüs göremedim şimdiye kadar.

Reklam sloganı gibi olacak ama.

Kaspersky sayesinde bilgisayara en son ne zaman format attığımı unuttum.

Bilgisayar dergilerinin testlerinde Norton önde görünüyordu. Ben Kaspersky Internet Security 2013 + USB Disk Scurity kullanıyorum, bir sıkıntım yok çok şükür. Ancak Firefox şu an 26. sürümü çıkardı ama Kaspersky Virtual Keyboard ve Link Checker gibi eklentileri 20. sürümden sonrasını desteklemiyor. Mecburen Firefox 20 kullanıyorum hala. Kaspersky gibi bir şirket bu tür tarayıcılara aylar sonra bile destek verememesi o güvenlik programının pc'de bıraktığı önemli bir açık aslında.

ahmetfx' Alıntı:
ESET'i kurarım daha da gerisini düşünmem..
ESET kullanıyorsunuz ve gerçekten memnun musunuz??? ilginç..
ESET kurulu kaç bilgisayardan Kaspersky ile virüs ve virüsler temizlediğimin sayısını hatırlayamıyorum da ben..
Herkesin farklı tecrübeleri oluyor tabi elbette ama gerçekler de değişmez ki hocam. ESET kurulu bir makineye virüsten korunuyor demem bile ben.

s_kajmeran' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:

Hocam testler çokta güvenmemizi söylüyorlar... Bence ücretsiz kullanacaksanız Avira-Comodo veya Avast kullanın...

Hocam testler çok önemli değil bence. Şahsen kişisel bilgisayarlarımda herhangi bir antivirüs programı kullanmıyorum yıllardır. Eksikliğini hiç hissetmedim. Okulda ise MS Security Essentials kullanıyorum bir süredir. Flash bellekler ile aram iyi artık. Celeron işlemcili, 512 MB Ramli makinelerde en rahat çalışan yazılım bence. Neden testler çok önemli değil derseniz, özellikle okuldaki bilgisayarlar için söylüyorum, başımı sadece öğretmen ve öğrencilerin kullandıkları flash bellekler ağrıtıyor. Aman kimsenin eline geçmesin diyeceğimiz belgeler, özel şifreler, vs. ile uğraşmıyoruz ki. Üst düzey, hatta düşük seviyede bile saldırılara maruz kalmıyoruz. Kendi aramızdaki tabirleriyle "kısayol virüsü", "klasörleri gizleyen virüs", "ofis belgelerini bozan virüs", "autorun virüsü" vs. MS Security Essentials tarafından yakalanıyor ve temizleniyor. Bu da benim için yeterli.

unknownrealmman' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:

Hocam testler çok önemli değil bence. Şahsen kişisel bilgisayarlarımda herhangi bir antivirüs programı kullanmıyorum yıllardır. Eksikliğini hiç hissetmedim. Okulda ise MS Security Essentials kullanıyorum bir süredir. Flash bellekler ile aram iyi artık. Celeron işlemcili, 512 MB Ramli makinelerde en rahat çalışan yazılım bence. Neden testler çok önemli değil derseniz, özellikle okuldaki bilgisayarlar için söylüyorum, başımı sadece öğretmen ve öğrencilerin kullandıkları flash bellekler ağrıtıyor. Aman kimsenin eline geçmesin diyeceğimiz belgeler, özel şifreler, vs. ile uğraşmıyoruz ki. Üst düzey, hatta düşük seviyede bile saldırılara maruz kalmıyoruz. Kendi aramızdaki tabirleriyle "kısayol virüsü", "klasörleri gizleyen virüs", "ofis belgelerini bozan virüs", "autorun virüsü" vs. MS Security Essentials tarafından yakalanıyor ve temizleniyor. Bu da benim için yeterli.

Aynen hocam 19 Ocak 2010 dan beridir format atmamışım. MS Security Essentials kullanıyorum. Okulda sorumlu olduğum bilgisayarlara da bunu kuruyorum. Yok günü bittiydi yok lisans anahtarı kara listeye alındı derdi yok. Arkadaşların saydığı antivirüslerden çok daha kaliteli olduğunu söyleyemem yanlız performans olarak önde olduğunu düşünüyorum.

Geçen sene Kaspersky 2012 satın aldım. 2013 sürümünü kurup aynı lisanla devam ettim. Harika bir yazılım.Ufaktan kasıyor ama on numara. Hele flaşı takınca taratmaya teşvik etmesi ayrı bir güzellik. Yazılımı üreticinin sitesinden indirinderim ila.lı felan olmasın.

Avira Free Türkçe. Usb belleklerle sorun yaşatmıyor. Bilgisayarıda temizliyor. Ücretsiz ve etkili bir çözüm. 100 den fazla bilgisayara kurdum, bir kaç okul, ilçe MEM bütün bilgisayarlarda kurulu sorun yok. O kadar lisans ücretini her yıl ödemeye gerek yok bence.

Norton kurulu bilgisayarıma norton kurduğumdan beri format atma gereği duymadım. Yaklaşım 4,5 sene oldu sanırım.

Kaspersky PURE kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. kurun formatı unutun... baya bi pahalıydı ama indirimde bulursanız tavsiye ederim...

joomlacı hocam;
ben 3 senedir kaspersky antivirüs lisanslı lullanıyorum. çok memnunum. Sizin de dediğiniz gibi lisanslı olmayan ile lisanslı olan arasında muazzam fark var. ben test ettim. Lisanslı olmayan tam koruma sağlamıyor. Zaten amaç tamamen ticari. artık 25 yada 35 tl gibi bir fiyata alabiliyorsun. ben alıyorum kafam çok rahat.

Geri