Memur neden zam alamadı? sorusunun cevabı

Kodla Büyü
Ah hocam ah. Hala bunların şakşakçıları var inanabiliyor musun? Hem de uzaklarda değil, aramızda.

yasarsahbaz' Alıntı:
Ah hocam ah. Hala bunların şakşakçıları var inanabiliyor musun? Hem de uzaklarda değil, aramızda.

Hocam görünen köy kılavuz istemezmiş ama maalesef bahsi geçen şahıslar bir karganın peşine takılmışlar kılavuz diye...

ÖĞRETMEN MAAŞLARININ GELDİĞİ NOKTA

ads%C4%B1z-67f60628.jpg

Kaynak : http://www.kamudan.com/ogretmen-maaslar ... 16484.html

Sebep olan, çanak tutan, katkı saylayan, göz yuman, uyuyan herkese HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..!
Allah bildiği gibi yapsın inşlh...

Bu tarz haberleri izleyen çevremdeki eş dost aynen şu tepkiyi veriyor: "Şerefsizler hükümete çamur atacaklar ya hep Fethullahın adamı bunlar Amerika'nın oyunu pusu kuruyorlar bize aldatmaya çalışıyorlar Başbakanı kötülüyorlar"
Milletin yanında ağzımı açmıyorum artık ufak bir sitemim varsa da içimde yaşıyorum, hiç alakası olmayan bir şeyle ilgili bir sitemi bile insanlar hükümeti kötülemek olarak algılıyorlar artık.

memurun hem destekleyip hemde isyan etmesini anlayamıyorum. hatta körü körüne destekleyenleri hiç anlamıyorum. enflasyon %10 demişler ne %10 nu siz meyve ve sebze fiyatlarından haberiniz yok galiba...

akp hükümeti işçi sınıfını taşeronun kucağına attı, memuruda baskı altında tutmaya çalışıyor, çiftçi ile küçük esnaf zaten perişan. bu şartlar altında sadece zor bela karnını doyurabilen insanlar akp hükümetini çok büyük oranda destekliyorsa yapacak birşey yok

Enterprise' Alıntı:
Bu tarz haberleri izleyen çevremdeki eş dost aynen şu tepkiyi veriyor: "Şerefsizler hükümete çamur atacaklar ya hep Fethullahın adamı bunlar Amerika'nın oyunu pusu kuruyorlar bize aldatmaya çalışıyorlar Başbakanı kötülüyorlar"
Milletin yanında ağzımı açmıyorum artık ufak bir sitemim varsa da içimde yaşıyorum, hiç alakası olmayan bir şeyle ilgili bir sitemi bile insanlar hükümeti kötülemek olarak algılıyorlar artık.
aynı şekilde hocam. kursiyerlerimde ve çevredeki memurlarda çok görüyorum bu konuşmaları. normalde adam veya kursiyer okuduğunu anlayamayacak zekaya sahip. rutin dışında hiç bir şey hakkında bilgisi fikri kabiliyeti yok, aldığı maaşın haramlığı helalliği tartışılır. bir kere odasında bulamadım 2 senedir. ya izinde ya başka yerde sürekli. ancak en ufak şeyde sana dinsiz, paralelci gibi zekasının üstündeki terimleri yapıştırıyor. en üstten en alta kadar hepsi de körü körüne inanıyor. çok tehlikeli.

Artik o kadar suursuzlastilarki kotu olana bile kotu diyemez oldular. Bu iktidar bunlarin beynini bu derece bosaltti. Akillarini aldi. Zombi gibi yapti. Biad ettirdi. Sonra bana diyoki sen nasil koyun dersin, bidon kafali dersin. Iyi de birader sen bariz yanlis olan biseye yanlis demezsen bu lafi yersin.

öğrenci temsilcisi çıkmış televizyona destekliyoruz diyor...senin okul,bilim dışında nelerle uğraştığını belli.Sonra neden işlemci yapamıyoruz,yazılımci yok.öğrenci bile siyasetci olmuş okul bittiğinde pazarda limon satarsınız kocum

Buzkırıcı' Alıntı:
öğrenci temsilcisi çıkmış televizyona destekliyoruz diyor...senin okul,bilim dışında nelerle uğraştığını belli.Sonra neden işlemci yapamıyoruz,yazılımci yok.öğrenci bile siyasetci olmuş okul bittiğinde pazarda limon satarsınız kocum

Haklisiniz, Öğretmenlerin hepsi gordugumuz gibi bilimle ugrasiyor!

bilmiyorum ben unity,houdini,max,maya ile uğraşıyorum :mrgreen: :mrgreen:yurtdışına gidip 3d artist olacağım :mrgreen:

dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım!

ben 10 sene önce mebin böyle olacağını bildiğim için memlekete geldim ev araba aldım borcum bitti şükür şu an yeşil pasaportuda aldım 3 seneye kadar kaçmayı düşünüyorum :mrgreen:

Buzkırıcı' Alıntı:
ben 10 sene önce mebin böyle olacağını bildiğim için memlekete geldim ev araba aldım borcum bitti şükür şu an yeşil pasaportuda aldım 3 seneye kadar kaçmayı düşünüyorum :mrgreen:
Kanada'ya değil mi hocam :D

aslında memurlar birlik olabilse yetkili konfederasyonu zaman zaman değiştirebilsek.böyle olmaz.ben sendikaya değil sendika bana muhtaç.şahsen ben bugün x sendikasından hesabıma gelmezse istifa eder. başka sendikaya geçebilirim

Ekşi sözlükten alıntı :))
evli, eşi çalışmayan 2 çocuk sahibi bir öğretmenin maaşı oranı veriyorum:
1999 - 120.000.000 tl
2012 - 1640 tl.
73170,07237 kere azalma var. allah bu hükumetin belasını versin

Geri