Memur Sen yöneticileri, yorum duymak istemiyor

Kodla Büyü
toros44' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
ben sırf dersin zorunlu olması için bize destek vermediği için ebs den istifa ettim ama görüşüm itibarı ile başka sendikalarada geçmeyeceğim, türk eğitim sen e de boğazımı kessen yine üye olmam bütün arızalı insanlar orada.

maaş zamları konusunda söylediklerinizde haklısınız o konuda söyleyecek lafım yok. hak arama konusunda türk eğitim sen kadar hiçbir sendika çalışmıyor o konuda da haklısınız ama kişilik ve siyasi görüş açısından tes ve teslilerden hoşlanmıyorum.

internet sitesinden yorum alma meselesine gelince ben olsam bende internetten yorum almazdım, kmin kendi üyesi olup kimin olmadığını bilemez ki eleştriyi kabul etmesi için önce kendi üyesi olduğunu bilmesi lazım buda ancak yüzyüze veya okul temsilcilerinin sorunu yukarı iletmesi yolu ile olur internetle olacak bir iş değildir bu.
hocam nasıl bir düşünce anlamış değilim. hak arama konusunda en iyisi türk eğitimsen demişsin. sonra siyasi demişsin kişik demişsin. hocam bırakın insanların kişiliklerini siyasilerini siz yaptığı işe bakın. bugün bakınız eğitim bir sen sırf kişilik veya siyasi yönden kendilerine yakın olan insanlara mevki makam verdi. onların içinde hakkını verenler için sözüm yok ama bir çoğu maalesef fiyasko. her insanın siyasi görüşü vardır buna saygı duymak lazım. sendikalar hak arama kurumu olduğu düşünürsek siyaseti bırakıp hakkınızı en iyi arayan sendikaya üye olmanızı tavsiye ederim.
anlamak zorunda değilsin toros hocam. ne zaman türk eğitimsen siyasi kimliğini bırakırsa o zaman yaptığı işe bakarım. bu gün eğitim birsen insanlara mevki makam veriyor olabilir ama geçmişte devletin tüm kurumlarının ülkücülerle doldurulduğuda senin malumun, bu iş böyle yürüyor herkes kendi adamını biryerlere getirererk kendini güçlendirmeye çalışıyor bu ebs ile alakalı bir durumdeğil, hakkımı en iyi arayan sendikaya sendikalar siyasi görüşlerini bıraktıktan sonra geçerim ancak.
hocam nasıl yani şimdi dindar olan insanlar ebs dışına üye olamazmı
eğer dindar bir insa ebs dışında bir sendikaya üye olursa mesela dincilere ebsden sonra en yakın görünen tese, dincileri sevmeyen, benim kapımdan cuma dan fazla namaz içeri giremez diyerek göya dincilerle ülkücüler arasındaki farkı belirten insanların arasına geçerek kendisine saygısızlık yapmış olur.
bu cümlelerim doğrudur veya olması gereken budur demiyorum yanlış anlaşılmasın var olan gerçekler bunlar.
ve size inanın şunu söyluyorum en fazla 300 tanesi ülkücü geri kalan üyelerimiz içinde cemaatçi ulusalcı solcu sağcı dinci hepsi var sadeece BÖLÜCÜLER yok. zaten onlarada bu sendikada yer yok. tes içinde olan üyeler mevki, makam için değil kendi haklarını savunmak için yada kendi hakalrını en iyi tes savunduğu için bu sendikadalar. ve sorduğunuz zaman gururla ben türk eğitimsen liyim derler.
bu cümle bana çok komik geldi. :)
şimdi ebs ye bakacak olursak onların içinde ülkücüler var solcular var ulusalcılar var bölücüler de var. onların amacı hak aramak değil mevki makam sahibi olmak. soruştruma geçirdikleri zaman bu soruşturmanın üstünü kapatmak torpille kendilerine müdür yardımcısı yapmak görevlendirme yaptırmak ekders fazla almak için pansiyonlu okullara nöbet görevi yazdırmak. ve bunu gibi bir çok neden. ve sorduğum zaman maalesef ebs liyim diyorlar. bu sözüm tabikli bütün ebs liler için gecerli değil. ama bir çoğu için bu durum geçerli.
herkes yaşadığına göre değerlendiriyor hocam benim gördüklerim senin ebs için anlattıklarının benim tes hakkında düşündüklerimin aynısı.
bunları söylerken bütün samimiyetimle yazdım kimliğimi de yazdım. zaten eskişehir türk eğitemsende bir tane malatyalı yönetici var

samimiyetine inandığım için sana bu kadar cevap yazdım hocam, ama bende yazdıklarımda samimiyim, ben hayatta yaşadıklarım ve gördüklerimle edindiğim tecrübelerimden burada yazdığım düşüncelere sahip oldum, ben im düşüncem en doğrudur demiyorum ama herkesin yaşadığı tecrübeler farklıdır, herkesin kendine göre doğruları var bunlarda benim doğrularım.

yorum almak isteyen sendika her üyesine bir şifre verir eokul gibi bu sayade sadece üyeleri vede gerçek isimleri ile yorum yapar onlarda okur tabandan haberdar olur (bu tüm sendikalar için geçerlidir).......

sizi gidi dernekçiler sizi!...
sizi gidi,
öğle tatilinde sözümona "iş bırakma eylemi" yapanlar sizi!...

geçen hafta ebs den istifa ettim. İstifa sebebini bir dilekçe ile genel merkeze yazdım. Bu kadar iktidara yalakalığı olmaz dedim. Çevremden çok istifa var.

memurlar.net' Alıntı:
Ahmet Gündoğdu, Memur Sen web sitesi üzerinden, bugüne kadar hem Kamu-Sen'i hem de KESK'i hedef alan çok sayıda açıklama yaptı. Ama Türkiye'den haber yayını yapan ajanslar, iki kurum arasındaki bu tartışmaya müdahil olmadı ve haber yapmadılar.

Ancak, bu defa öyle olmadı. İki haber ajansı, Ahmet Gündoğdu'nun kişisel web sitesi olarak kullandığı Memur Sen web sitesi üzerinden yaptığı ve memurlar.net'i "yalancı, iftiracı ve ahlaksız " olarak nitelendirdiği açıklamaları aynen haber yaptılar.

Dün belirtmiş olmamıza rağmen bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Allah, hakkı ve adaleti ayakta tutanların yanında olacaktır. Bu nedenle; Ahmet Gündoğdu'dan korkmadığımız ve çekinmediğimiz gibi, Ahmet Gündoğdu'nun açıklamalarını haber yapan haber ajanslarından da çekinmiyoruz.

Gündoğdu, sadece bizim değil milyonların kul hakkına girmektedir. Milletvekili olmak uğruna bu kadar vebalin altına girmeye gerek var mıdır, lütfen akşam başını yastığa koyunca tekrar düşünsün. Düşünmüyorsa, yakınlarındakiler hatırlatsın.

Takdir kendisinindir.

http://www.memurlar.net/haber/397438/

Ömer Üründül dışında yorumcu sevmiyorlar herhalde... :mrgreen:

Bu sitede her zaman memursen den istifa ettim haberleri görüyorum. Memursene katıldım haberi hiç rastlamadım. ilginçdir ki memursen halen daha birinci sırada sıralamada.
İnsanımızın klasik ,herşeye karşı olma tavrı. :D

AKP nin 11 yıllık serüveninde öğretmen maddi anlamda en az pastayı almış manevi anlamda ise en çok yıpranan memur kesmi olmuştur. buna rağmen öğretmen camiası akp ve onun uzantısı memursen sahip çıkmıştır. bunu gerekçesi ise muhafezakarlar ve dindarlar bir arada olsun mantığı ile hareket edilmiş ama bu süreçte maddi ve manevi değer kayıbına uğrayan öğretmen olmuştur.

Dindarlar ebs liymiş ! Bu yorumu yapan arkadaş Allah seni ıslah etsin. Sen kimsinde bu ayrımı yapıyosun sen kimsinde benim müslümanlığımla sendikayı bağdaştırıyosun. Senin zihniyetindeki insanlar yüzünden ebs denen sendikadan tiksiniyorum. Hiçbir sendikaya üye filan da değilim ! Ama yer yarılsa ebs üyeliği aklımdan bile geçirmem. Tüm hocalarımdan da bu sert yazı için özür diliyorum ama yorumları okurken kan beynime sıçradı resmen. Hiçbir şekilde ebs üyesi olan arkadaşlarıma lafım yok olamazda ama işin içine saçma sapan yorumlar girince müslümanlıkla olay ilişkilendirilince orada dur demek istedim

Yorum duymak istememeyi bırak ben onların yerinde olsam insan içine çıkmazdım. Ama bunu yapabilmek için yüz lazım adama.

hem birlik ve beraberlikten bahsedeceksiniz sonrada %99 u müslüman olan bir ülkede biz dindar onlar faşist yada solcu diye dışlaycaksınız.

agd85' Alıntı:
Dindarlar ebs liymiş ! Bu yorumu yapan arkadaş Allah seni ıslah etsin. Sen kimsinde bu ayrımı yapıyosun sen kimsinde benim müslümanlığımla sendikayı bağdaştırıyosun. Senin zihniyetindeki insanlar yüzünden ebs denen sendikadan tiksiniyorum. Hiçbir sendikaya üye filan da değilim ! Ama yer yarılsa ebs üyeliği aklımdan bile geçirmem. Tüm hocalarımdan da bu sert yazı için özür diliyorum ama yorumları okurken kan beynime sıçradı resmen. Hiçbir şekilde ebs üyesi olan arkadaşlarıma lafım yok olamazda ama işin içine saçma sapan yorumlar girince müslümanlıkla olay ilişkilendirilince orada dur demek istedim
neye köpürdün sen bukadar, uzaydamı yaşıyorsun, bu ayrım ben yorum yaptım diye olmadı, durum böyle olduğu için ben böyle yorumladım.
dindarlar veya dinciler = ebs
ülkücüler = tes
chp = eğitim iş
bdp = eğitimsen
keşke sendikalar bağımsız olabilseydi ama var olan gerçekler bunlar, hala başını kuma gömmek isteyenler varsa buyursun gömsün.

mustafatoker' Alıntı:
hem birlik ve beraberlikten bahsedeceksiniz sonrada %99 u müslüman olan bir ülkede biz dindar onlar faşist yada solcu diye dışlaycaksınız.
keşke birlik olunabilse bu ayrımı ben çıkarmadım, başını kumdan çıkarda gerçekleri gör bir zahmet.

Bana ne şucu, bucu, fikri şu veya falan şekide düşünüyor?Öğretmenlerin hakkı ne olacak.Arada kaynadık gittik.Karlı çıkan belli .Maddeten zararlı çıkan belli.Bu durum aynı olursa 3 yıl sonrasıda belli.
Gönüller belki dolu .Ama eller cepler boş.

hastasıyız dede' Alıntı:
agd85' Alıntı:
neye köpürdün sen bukadar, uzaydamı yaşıyorsun, bu ayrım ben yorum yaptım diye olmadı, durum böyle olduğu için ben böyle yorumladım.
ülkücüler = tes
chp = eğitim iş
bdp = eğitimsen
keşke sendikalar bağımsız olabilseydi ama var olan gerçekler bunlar, hala başını kuma gömmek isteyenler varsa buyursun gömsün.
Boğazımı kessen üye olmam diyosun tes e. Siyasi durumundan kurtulması gerekir ancak öyle tes i düşünebilirim diyosun bi diyosunki su sendika su düşüncede , bende şu sendikaya siyasi görüşüm yüzünden üyeydim şimdi istifa ettim diyosun. Bi nerde olduğuna ne yaptığına bakmanı tavsiye ederim sonra uzaylının kim olduğu konusunu tekrar düşünmeni

agd85' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
agd85' Alıntı:
ülkücüler = tes
chp = eğitim iş
bdp = eğitimsen
Boğazımı kessen üye olmam diyosun tes e. Siyasi durumundan kurtulması gerekir ancak öyle tes i düşünebilirim diyosun bi diyosunki su sendika su düşüncede , bende şu sendikaya siyasi görüşüm yüzünden üyeydim şimdi istifa ettim diyosun. Bi nerde olduğuna ne yaptığına bakmanı tavsiye ederim sonra uzaylının kim olduğu konusunu tekrar düşünmeni
yorumlarımı okuyorsun madem yarım yamalak okuyup oradan buradan birşeyler dındıklama, benim yorumlarım gayet net.
1. dünya görüşüm sebebi ile herhangi bir sendikaya üye olursam bu ebs olur, ki öyleydi zaten, bize(bt öğrt) destek vermemesi sebebi ile istifa ettim.
2. siyasi görüşü itibarı ile tese üye olmam elbet, ama hak arama noktasında en iyi çalışan sendika olduğunu düşünüyorum.
bu iki cümleyi anlamak çok zor olmasa gerek.
neden var olan gerçekler konuşulunca zor geliyor size onu da anlamıyorum, konuşmasak olmayacak mı?
ha olması gerekeni konuşacaksak o ayrı ama var olan gerçekler bunlar ister kabul edin ister etmeyin, ister zorunuza gitsin ister gitmesin, ister bana hakaret edin ister etmeyin, kim ne ederse kendine eder.

İşverenin derdi ne ? En ucuza eğitm meselesini bağlamak.(Maliye bakanı heleki nasıl istiyordur? 700bin öğretmeni asgari ücret alsın)Bu ingilterdede Rusyada çinde ABD de böyle.Sende istersin bu ay elektrik faturası 5 tl gelsin
.

Hocam A-B-C sendikası farketmez.İşi yürütemeyenden basarsın istifayı, yürütebilecek olana gidersin verirsin yetkiyi.
Sendikadan beklediğimiz ne? Yasal mücadele sınırlarını zorlayarak hakkımızı alması.Yani para.
Peki yetkili sendikanın dengesini bozacak en yakın sendika nerde? En yakın rakibi.
baktın yetkili sendika pasif kaldı.En yakın rakiplerinden biri ile üyeliğini tekrar değiştir.
Çokmu zor ya ?
Böyle yapmadıktan sonra siyasete esir olursun.Dediğim gibi yap, siyaseti sen parmağında oynat.
.
GELEİM SADEDE;

Biliyorsun, Son 3 yıldan bu yana EBS yetkili idi
Ben geçen yıla kadar sendika üyesi hiç olmadım.Baktım geçen yıl yetkili sendikanın performansına .Anladımki masada pasif kalıyor.
Geçtim Türk Eğitim Sen e .(TES i palazlandırayımki rekabet olsun.)Toplu halde böyle yapmassak, Bu gidişle alacağımız 3 kuruş zam .
Bize Değişim gerek.
Futbol takımı gibi sendika tutarsak sonumuz kötü.Bak ben BJK liyim son 15 yıldan bu yana bekliyorum.Yüzüm gülmedi.Değişmeyen tek şey babanın ananın adıdır.Değişmessek bekleriz.

hastasıyız dede' Alıntı:
başka konularda memurseni eleştirebilirsin elbet ama bu konuda seni haksız buldum Vendetta. hiç kimse internet sitesinden üyelerinden fikir alış verişi yapmaz, fikirler yüzyüze görüşülmeli ve görüşülüyorda, memursenin tabanının görüşlerini almadığını neye göre iddia ediyorsun, ayrıca internet sitesine her türlü adam girer kimin neye üye olduğunu kestiremezsin. dolayısı ile her türlü düşünce gelişigüzel siteye yazılmaya başlanınca iş yine tartışmaya, küfüre, kavgaya ve çatışmaya dönecektir.

ayrıca sağdan soldan okuduğun şeyleri kopyalayıp yapıştıracak kadar da tembellik etme sana zahmet oku anla ve buraya yorumunu yaz.
Hocam Eğitim-Sen'de varmış. Napıyormuşuz bakmadan etmeden sallamıyormuşuz. Ektedir keyfini çıkartın :)
http://www.egitimsen.org.tr/genel/ileti ... gileri.php

GRİNGO' Alıntı:
İşverenin derdi ne ? En ucuza eğitm meselesini bağlamak.(Maliye bakanı heleki nasıl istiyordur? 700bin öğretmeni asgari ücret alsın)Bu ingilterdede Rusyada çinde ABD de böyle.Sende istersin bu ay elektrik faturası 5 tl gelsin
.

Hocam A-B-C sendikası farketmez.İşi yürütemeyenden basarsın istifayı, yürütebilecek olana gidersin verirsin yetkiyi.
Sendikadan beklediğimiz ne? Yasal mücadele sınırlarını zorlayarak hakkımızı alması.Yani para.
Peki yetkili sendikanın dengesini bozacak en yakın sendika nerde? En yakın rakibi.
baktın yetkili sendika pasif kaldı.En yakın rakiplerinden biri ile üyeliğini tekrar değiştir.
Çokmu zor ya ?
Böyle yapmadıktan sonra siyasete esir olursun.Dediğim gibi yap, siyaseti sen parmağında oynat.
.
GELEİM SADEDE;

Ben geçen yıla kadar sendika üyesi hiç olmadım.Baktım geçen yıl yetkili sendikanın performansına .Anladımki masada pasif kalıyor.
Geçtim Türk Eğitim Sen e .(TES i palazlandırayımki rekabet olsun.)Toplu halde böyle yapmassak, Bu gidişle alacağımız 3 kuruş zam .
Bize Değişim gerek.
Futbol takımı gibi sendika tutarsak sonumuz kötü.Bak ben BJK liyim son 15 yıldan bu yana bekliyorum.Yüzüm gülmedi.Değişmeyen tek şey babanın ananın adıdır.Değişmessek bekleriz.
Aldık hocam zaten 3 kuruş zammı. Bunlar önce hükümetin vereceği %3'e (ilk yıl için) "he" diyeydiler, daha fazla maaş alıyor olacaktır. 175 brütle daha az alıyoruz. Helal olsun matematik zekalarına hayran kaldım.

GRİNGO' Alıntı:
.

Çokmu zor ya ?
.
GELEİM SADEDE;

Bize Değişim gerek.
:)
oldu peki canım, ara beni...

borani' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
başka konularda memurseni eleştirebilirsin elbet ama bu konuda seni haksız buldum Vendetta. hiç kimse internet sitesinden üyelerinden fikir alış verişi yapmaz, fikirler yüzyüze görüşülmeli ve görüşülüyorda, memursenin tabanının görüşlerini almadığını neye göre iddia ediyorsun, ayrıca internet sitesine her türlü adam girer kimin neye üye olduğunu kestiremezsin. dolayısı ile her türlü düşünce gelişigüzel siteye yazılmaya başlanınca iş yine tartışmaya, küfüre, kavgaya ve çatışmaya dönecektir.

ayrıca sağdan soldan okuduğun şeyleri kopyalayıp yapıştıracak kadar da tembellik etme sana zahmet oku anla ve buraya yorumunu yaz.
Hocam Eğitim-Sen'de varmış. Napıyormuşuz bakmadan etmeden sallamıyormuşuz. Ektedir keyfini çıkartın :)
http://www.egitimsen.org.tr/genel/ileti ... gileri.php
sende gittin gittin cımbızla laf seçiyorsun şimdi işim gücüm yok sana şerh mi yapacam,
şerh :
şimdi sen ile ben karşılıklı oturup fikirlerimizi tartışsak ne olur, hiç bir şey olmaz ne senin fikrin değişir ne benim, boşuna çenemizi yormuş oluruz, o yüzden eğitimsen sitesinden yorum alıyor diye aa bak eğitimsen internet sitesinden fikir alışverişi yapıyormuş diye karşıma çıkma, birbirimizi kandırmayalım, herkes herşeyi çok iyi biliyor ama nedense olayları işinize geldiği gibi yorumlayıp gerçekleri saptırıyorsunuz.
Birde şu övdüğün eğitimseni ben övmeye kalksam hain ilan eder herhalde 1 kaşık suda boğardınız beni, bırakın bu işleri gençler, dalganıza bakın... :wink:

öncelikle yapılan yorumlar yanlış öncelikle
dindarlar ve dinciler= ebs diye yazmışsın ama ebs de olan binlerce ülkücü insan var. hatta ebs binlerce solcu ve alevi eğitimciyi bulabilirsiniz. ayrıca milliyetçilik veya dindarlık kimsenin tekelinde olan birşeyde değildir. tes üyesinin neredeyse yarısı akp ye oy vermiştir. dışardan görülüğüne bakmayın içeriği çok farklı bir durum. sendikacılık ebs sayesinde biraz kirlendi ebs nin gerçek üyesi bu rakamlar değildir. aktif senin kapatılması ve aktifsenli üyelerin eğitim birsene üye olması bununla ilgi kirli masa arkası pazarlıkların yapılması öğretmene yapılmış büyük bir ihanettir. kısacası öğretmen kendi ayağına kurşun sıkmıştır.

mustafatoker' Alıntı:
öncelikle yapılan yorumlar yanlış öncelikle
dindarlar ve dinciler= ebs diye yazmışsın ama ebs de olan binlerce ülkücü insan var. hatta ebs binlerce solcu ve alevi eğitimciyi bulabilirsiniz. ayrıca milliyetçilik veya dindarlık kimsenin tekelinde olan birşeyde değildir. tes üyesinin neredeyse yarısı akp ye oy vermiştir. dışardan görülüğüne bakmayın içeriği çok farklı bir durum. sendikacılık ebs sayesinde biraz kirlendi ebs nin gerçek üyesi bu rakamlar değildir. aktif senin kapatılması ve aktifsenli üyelerin eğitim birsene üye olması bununla ilgi kirli masa arkası pazarlıkların yapılması öğretmene yapılmış büyük bir ihanettir. kısacası öğretmen kendi ayağına kurşun sıkmıştır.
hocam dindarlar falan değil. mevki makam bekleyenler acaba bana soruşturma açılırmı diye korkanlar. başkasının hakkına göz dikerek torpil yaptırma derdinde olanlar ebs de. tabiki sözüm her üye si için değil ama %90 böyle. kimse kusura bakmasın.

hastasıyız dede' Alıntı:
eğer dindar bir insa ebs dışında bir sendikaya üye olursa mesela dincilere ebsden sonra en yakın görünen tese, dincileri sevmeyen, benim kapımdan cuma dan fazla namaz içeri giremez diyerek göya dincilerle ülkücüler arasındaki farkı belirten insanların arasına geçerek kendisine saygısızlık yapmış olur.
hocam bu yorumunuz ile ne kadar dindar olduğunuzu gösterdiniz zaten. çok ayıp bir şey sizin gözünüz kör olmuş nasıl utanmdan bu cümleyi kurdunuz. siz sözde müslüman olan kişiler cehennemin en alt kat size rezervli bunu böyle bilin.

memursende ciddi anlmada istifalar başladı ama memur bu gün istifa eder yetki sürecine yaklaştığımızda tekrar üye olur. artık her çıkışın bir de inişinin olduğunu unutmyalaım ne kadar hızlı çıkarsanız o kadar çabuk inersiniz. akp ve memursen artık yokuştan aşağıya doğru yol almaya başladı. bunu önümüzdeki 2014 ve 2015 de göreceğiz

Geri