Memur ve öğretmenlerin tayini hakkında

Kodla Büyü
Arkadaşlar merhabalar,

Yeni atanan bir sözleşmeli öğretmen ilk 6 yıl ilk atandığı yerden sonra ki çalışma yeri ve çalışma zamanı nasıl şekilleniyor?

Yani 6 yıl sonra aynı ilde kalabiliyor mu yoksa illede doğu görevine mi gidiyor doğu görevi varsa doğu görevini bitirdiğinde batıya geldikten sonra emekli olana kadar aynı ilde yada okul da kalabiliyor mu yoksa batıya geldiğinde yine mi tayin yapması gerekiyor. Bu sorduklarımın arasında rotasyonun konumu nedir rotasyonla mı alakalıdır rotasyon öğretmenlik de var mıdır?

Yani arkadaşlar memuriyet göçebelik midir? Bir yerde düzen kurabilmek zor mudur?

:eek: hocam sorularının içinde kayboldum valla. :) Sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili bilgim olmamakla birlikte doğu hizmetini yerine getirmiş bir öğretmen gittiği okulda emekli oluncaya kadar kalabilir. Rotasyon için çalışma yapılmış olsa da 4-5 yıldır uygulanmadı. Uygulansa bile şu andaki yönetmelik aynı ilçe içindeki okullar arasında rotasyon yapılmasına izin veriyor.

ooo süper sorularım evet çok fazla oldu. Sınava hazırlanıyorum da aklıma takıldı bi sorayım dedim. Yani hocam özetle ilk 6 yıldan sonra aynı okulda yada artık aynı il veya ilçede doğu görevini yapmadan kalabiliyormuyuz?

hocam çok ileriye dönük sorular sormuşsun bence milli eğitim bile düşünmemiştir daha ne yapacağını :D

ahahah haklısınız hocam işin içinde olmayınca merak ediyor insan. peki doğu görevi şart mı hocam herkesin yani tüm öğretmenlerin yapması mı gerekiyor

Hocam bildiğim kadarıyla sözleşmeli başlayanların hepsini zaten zorunlu hizmet geçen bölgelere atıyorlar, bu yüzden atandığınız yerde zorunlu hizmeti de yapmış oluyorsunuz. Rotasyon mevzusu çok konuşuldu ama şu an için belli bir şey yok. İl ilçe içinde farklı bir okula yer değiştirme şeklinde uygulanacağı söylendi. Rotasyon gelene kadar, zorunlu hizmetini yaptıysan norm fazlası olmadığın sürece, istediğin okulda istediğin kadar kalırsın.

Doğu görevi sadece doğuda yapılmaz. Batıda da birçok yerde doğu hizmeti var. Tekrar zorunlu tutsalar bile memleketinizde bir yerde yada yakın illerden birinde yapılabilir.

Geri