Memur yapmış ben cözemedim "makro"

Kodla Büyü

mezbele

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar , müdür yardımcımız eski memurun hazırladığı bir program verdi ve bunu 2012 -2013 yıllarına uyarlamamı istedi.
Bir haftadır uğraşıyorum ve yapadım :(

makrodan anlayan arkadaşlar varsa bir bakarsa sevinirim

program şu şekilde ;
Çalışma sayfasından ay seçiliyor ve o ayın bilgileri ,günler sayfasından çekilip ,deneme sayfasına yazdırılıyor.

sorun ; ben günler sayfasında sol alt köşede bulunan , yılları değiştirince deneme sayfasına, bilgileri çekemiyor.

umarım anlatabilmişimdir zaman ayıran arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ekders.rar
    163.9 KB · Görüntüleme: 206
Günler sayfasındaki günleri 2012'nin ay ve günlerine göre ayarlayınca olmuyor mu?

Bir de aşağıda bir liste var, ay listeleri, o ay listelerini de yukarıda değiştirdiğiniz sıraya göre değiştirin, oluyor. Hem açılır listedeki değerler değişiyor, hem de günler sizin yazdığınız şekilde geliyor.

buyrun...1 hafta uğraşacak ne var anlamadım doğrusu...değer veren mi var...bilmiyorum de geç hocam

bu arada günleri eksik bıraktım deneme için...sen doldurursun..pazartesi salı felan yazıyor ya onlar.

Ekli dosyalar

• Kopyası EKDERS ÜCRETLERİ (ATATÜRK LİS.) (1).rar
    149 KB · Görüntüleme: 109
elrond' Alıntı:
buyrun...1 hafta uğraşacak ne var anlamadım doğrusu...değer veren mi var...bilmiyorum de geç hocam

bu arada günleri eksik bıraktım deneme için...sen doldurursun..pazartesi salı felan yazıyor ya onlar.

Hocam ocak 2012 seçince günleri kendisi otamatik deneme sayfasına çekmesini istiyoruz, makrolarda bitiyor iş

Hocam günler sayfasında B8'deki Temmuz-2010'u Ocak-2012 yapın
Ocak 2012'nin ilk günü pazar C9'a pazar yazıp sürükle bırak ile excel'in diğer günleri doldurmasını sağlayın

c43'teki Temmuz2010'u Ocak2012 yapın, E43'teki Temmuz'u Ocak yapın

Araçlar>makro>visual basic düzenleyiciye girin

sol tarafta görev bölmesinden az aşağı inin Modules'i genişletin

Module3'ü çift tıklatın ekrana gelsin

Module3'te Temmuz2010 diye bir function var, Edit menüsünden Replace deyin ve module3 içindeki temmuz2010'ları ne yapıcaz, Temmuz2010 yerine biz günler sayfasında Ocak2012 yazmıştık değil mi? Replace ile zaten 2 tane var, biri function ismi, diğeri de end function satırından önce functionun değerini döndüren satır, Temmuz2010'ları Ocak2012 ile değiştirin.

Çalışma Sayfasından Ocak2012 seçin, çalıştığını göreceksiniz.

Ben Ocak ayını yaptım, günler sayfasındaki tüm sütunlar(aylar) için aynı işlemi tekrarlamalısınız.

Ben olsam bu dosyayı kullanmazdım, çok gereksiz yere büyütülmüş, zorlaştırılmış.

Ekli dosyalar

• Kopyası EKDERS ÜCRETLERİ (ATATÜRK LİS.) (1).rar
    165.2 KB · Görüntüleme: 44
sitelerdeyim' Alıntı:
Hocam günler sayfasında B8'deki Temmuz-2010'u Ocak-2012 yapın
Ocak 2012'nin ilk günü pazar C9'a pazar yazıp sürükle bırak ile excel'in diğer günleri doldurmasını sağlayın

c43'teki Temmuz2010'u Ocak2012 yapın, E43'teki Temmuz'u Ocak yapın

Araçlar>makro>visual basic düzenleyiciye girin

sol tarafta görev bölmesinden az aşağı inin Modules'i genişletin

Module3'ü çift tıklatın ekrana gelsin

Module3'te Temmuz2010 diye bir function var, Edit menüsünden Replace deyin ve module3 içindeki temmuz2010'ları ne yapıcaz, Temmuz2010 yerine biz günler sayfasında Ocak2012 yazmıştık değil mi? Replace ile zaten 2 tane var, biri function ismi, diğeri de end function satırından önce functionun değerini döndüren satır, Temmuz2010'ları Ocak2012 ile değiştirin.

Çalışma Sayfasından Ocak2012 seçin, çalıştığını göreceksiniz.

Ben Ocak ayını yaptım, günler sayfasındaki tüm sütunlar(aylar) için aynı işlemi tekrarlamalısınız.

Ben olsam bu dosyayı kullanmazdım, çok gereksiz yere büyütülmüş, zorlaştırılmış.

Hocam çok teşekkürler beni çok büyük zahmetten kurtardın , sağ ol :D

Geri