Memurlar.net BTR ler destekleme kursu verebilir diyor

Kodla Büyü
slm hocam meb görüş yazısında ücret alamayacağını bildirmiş, memurlar net olması gerekeni ve/veya olmasını istediği şeyi yazmış.ben de hafta sonu açık lise de derse giriyorum acaba aynı kategoriye girermi ücret ödenirse sonradan zimmet çıkar mı?

hocam BTR çalışma saatleri belli BTR yazısında 10. madde de diyorki BTR çalışma saatleri okulda eğitim öğretim saatleri diyor. hafta içi okulunuzda ders bittikten sonra da sıkıntı olmaz hafta sonunda olmaz. memurlar.nette bunu söylüyor zaten. bende hafta içi dersten sonra veriyorum umarım ben bu yazısını duzeltir

xxltc' Alıntı:
hocam BTR çalışma saatleri belli BTR yazısında 10. madde de diyorki BTR çalışma saatleri okulda eğitim öğretim saatleri diyor. hafta içi okulunuzda ders bittikten sonra da sıkıntı olmaz hafta sonunda olmaz. memurlar.nette bunu söylüyor zaten. bende hafta içi dersten sonra veriyorum umarım ben bu yazısını duzeltir
hocam doğru söylüyosunda burdaki mesele btr çalışma saatleri değil ücret yönetmeliğine atıf var
"Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez." bu ibareye atıf yapılıyor

Hafta sonunda sıkıntı olmaması lazım hafta sonunda da görevlendirmediler ya. Ben hafta sonu veriyorum kursu madem öyle BTR iptal dilekçesi yazın hafta sonu 8 saat kurs verin aynı ek dersi alırız. MEB ne yaptığını bilmiyor

digitalboy72' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
hocam doğru söylüyosunda burdaki mesele btr çalışma saatleri değil ücret yönetmeliğine atıf var
"Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez." bu ibareye atıf yapılıyor
hocam destekleme kursunu aslı gorevin sayıyor biliyorum ama BTR yazısında destekleme kursunda gorev almak diye bir madde yok ayrıca BTR çalışma saatlerinde de bu kursu vermiyorsun ki aslı gorevin sayıların. BTR iken aslı görevinde kurs BTR olmadığın saatlerde de aslı gorevin sayılmaz her turlu sakat bi yazı

bakanlıkta çalışan arkadaşların memurlar.net editörü mesut Balmak kadar yönetmeliğe hakimlermi tereddütlerim var.

Memurlar.net e teşekkür ediyorum. 3 gün önce mail atarak bu şekilde bir problemimiz olduğunu Aydın da kurs açtırılmadığını yazmıştım, adamlar hemen haber yapmış. sesimizi buradan duyurabiliriz diye yazmıştım; ancak bu kadar erken olacağını sanmıyordum. İnşallah hakkımız olan sonucu alırız arkadaşlar.

Ahmet Kandemir yönetmeliğe çok hakim birisidir. hatta yazdığı yorumlardan 18 saatten bile fazla almamız gerekiyor. örneğin 20 saat giriyorsa 2 saat daha ekleme yapılması gerekiyor.

arkadaşlar bundan önceki resmi yazıyı hazırlayan da yine necdet sarı idi.biz bi kursta sorduk. hocam btr ye nöbet verilmez diyorsunuz nedir bunun dayanağı dedik.arkadaşlar işinizi rahat yapın verimli olun diye yazdık.aslında yasal bir dayanağı yok.çünki nöbet öğretmenin asli görevidir eğer idareci üstüne düşerse siize nöbet tutturur demişti.ama sizin en verimli çalışacağınız öğretmenlerin hepsini bi arada göreceğiniz ve sorunlarını dinleyeceğiniz zaman dilimi teneffüslerdir.teneffüs de sizi nöbet yerine göndermesinler diye bu metni yazdık demişti.

Bakalım herşeye cevap veren İnsan Kaynakları Genel Müdürü bu habere nasıl cevap verecek. Hangi yasal dayanakla haklarımızın elimizden alındığını nasıl açıklayacak.

Peki hocam sizce bu yanlıştan dönülür mü?Şimdi bana sordular hafta sonu verir misin diye veremem dedim ve 4 saat kursum iptal olacak.Sıkıntı giderildiği zaman tekrar kurs verebilir miyim?

bakanlığa sorarsan böyle olur, görevlendirme yazısında açıkça belli görev saatleri dışında görev alabilir yazıyor...

Valla hocam ben bakanlığa falan sormadım :( müdür yardımcımız ekders onayına gidince onay vermemişler.yani birileri kurcalamış kabak başımıza patladı

bilisimci_009' Alıntı:
SONUÇ:Bakanlığın yazısı bizi bağlar ek ders ödenmez dolayısıyla kurs kapatılır :x :x :x
Bakanlığın yazısı bende de var. yazıda btr saatleri dışında belletmenlik vb görevler yapılabilir diye yazar. özellikle belirtilmiş. hocam sizdeki farklı mı. şu bakanlığın yazısını atın site ye de biz de okuyalım.

benim kursum açıldı onayda verilmiş bukadar curcuna çıkartırsak iyice kapatacaklar yönetmelikler memurlar.netin dediği gibi
mebteki iş bilmezlerin yazısına bakmayın gerekirse dava açın arkadaşlar

Geri