Memurlar net haberine göre Bilişim kursuna 212 kişi başvurmu

Kodla Büyü

muratozdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yazıkların olsun bu haberi paylaşana ki gelip Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi kursuna 212 kişi başvurmuş diyor. Sırf benim görev yaptığım okulda 160 öğrenci başvurdu nasıl oluyor da Türkiye geneli 212 kişi başvuruyor. Sırf bu dersi kurs listesinden kaldırmaktan ne oyunlar ceviriyorlar http://www.memurlar.net/haber/671357/me ... riyor.html

Hocam haberin altına ve feysbuktaki paylaşımın altına gerekli yorumları yapalım. Bilerek ve isteyerek yapılan bir haber gibi duruyor bu. Birileri seneye yine bakın sizin kursu kimse seçmiyor biz bu kursu kaldırdık sözüyle karşı karşıya kalmamızın alt yapısını hazırlıyor inceden diye düşünüyorum.

Arkadaşlar haberi açıp okuyan yok herhalde,
Haberin son paragrafında, DYK'nın 1. döneminde diyor.
1. dönem BTY dersi için DYK açılmadığına göre başvuru sayısının bu şekilde çıkması normal.

kaynak Anadolu Ajansıymış baya bi sitede yayınlanmış
http://aa.com.tr/tr/egitim/meb-destekle ... yor/828880
ama birinci dönem için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi kursu açılmadığından bahseden yok tuhaf bir rakam 212
Sadece Haber Türk'ün sitesinde farklı bir haber olarak
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1 ... baslayacak
Kursların ikinci döneminde öğrencilerin kültür, sanat derslerine ve spora ilgisi arttı. 652 bin 462 öğrenci beden eğitimi ve spor, 144 bin 821 öğrenci görsel sanatlar, 124 bin 319 öğrenci de müzik dersini aldı.
Bilişim teknolojileri ve yazılım dersine 103 bin 984,
şeklinde bölüm var

Memurlar netteki haberde ilk dönem yazıyor. İlk dönem kurslarimiz açılmamıştı zaten. Bide, beden,görsel sanatlar gibi derslerin çok seçildiğini yazıyor. Ben, bulunduğum çevre okullarda sadece teog derslerinden kurs açılıyor.

fatisah' Alıntı:
1. dönem BTY dersi için DYK açılmadığına göre başvuru sayısının bu şekilde çıkması normal.

Hocam 1. dönem de dese bu haber baştan yanlış. Hatırlarsanız 1. dönemde de öğrenciler dersi seçti fakat son anda MEB dersi iptal etti. Burada kursa şu kadar öğrenci katıldı demiyor. Kursu şu kadar öğrenci seçti diyor!

Papsukkal' Alıntı:
fatisah' Alıntı:

Hocam 1. dönem de dese bu haber baştan yanlış. Hatırlarsanız 1. dönemde de öğrenciler dersi seçti fakat son anda MEB dersi iptal etti. Burada kursa şu kadar öğrenci katıldı demiyor. Kursu şu kadar öğrenci seçti diyor!
Ben o kısmı görmemişim :? ama haberi paylaşan site en başta bunu belirtmesi gerekir.

Mail ile ulaştım. "Anadolu ajansının bizlere sunduğu haberdir" şeklinde dönmüşler.

kurstaki öğrenci sayısını yukardaki godamanlar tutup da haber sitelerinden mi öğreniyorlarki

Ben genede haberin altına yorumumu yazdım. neticede ilk dönem bize kurs açtırmadıklarını kim bilecek. İnsanlar dersin önemsizliğinden seçilmediğini düşünecekler. ne yazıyor en az tercih edilen ders diyor.

bu bilgilere nereden ulaşılmış acaba ? 2.dönem başvuranların bilgisine nereden ulaşabiliriz bilgisi olan varmı ?

merhaba sevgili arkdaşlar bu haberlere istinaden bende kendi çapımda küçük bir haber yaptım kendi blogumda yayınladım biraz hızlı bir şekilde hazırladım haberi inceleyip eksiklerini giderebilir ve haber ajanslarına gönderebiliriz.Varsa kendi web sitelerinizde yayınlayabilirsiniz branşımız adına yapılması gereken önemli bir haber bence desteklerinizi bekliyorum yapmış olduğum haberin linki

https://birolgenc.wordpress.com/2017/05 ... istiriyor/

gkhankz' Alıntı:
memduhaksu' Alıntı:

Kaynak bakanlıkmış arkadaşlar.
Bu demektir ki seneye bizim kurs yine kaldırılacak onun hazırlığı.
Seneye kursu açtırmayıp sebep olarak ilk dönem gibi "tercih edilmediği için açtırmadık diyecekler"
Sadece benim okulumdan iki dönemde de 100 den fazla öğrenci tercih etti bilişim kursunu.

hocam farkındaysanız kasıtlı yapılmış haber sadece ilk dönemin bilgilerini vermişler 2.dönem ile ilgili hiçbirşey yazmamışlar branşımızla ilgili olumlu haberlere ihtiyacımız var...

Geri