Memurlar.net te haber yaptırsak?

Kodla Büyü

tanes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar memeurlar.net biliyosunuz ki bi çok memurun özellikle öğretmenlerin hele hele de bilişim öğretmenlerinin çok sık ziyaret ettiği bir site. Bugün yayınlanan "Ücretli fırsatçılık ve eğitim sorunları" konulu yazıda da durumumuza az da olsa değinilmiş. Yazının ortalarında şu ifadeler geçiyor Ders çizelgelerini değiştirdik kitaplar eski listelere göre geldi muhatap da suçlu da bulamadık. İlköğretim ve Ortaöğretim ders çizelgeleri değişti bilişim, bilişim diyerek milyarlarca dolar yatırdığımız ve okullara kurduğumuz bilgisayar laboratuarlarını sahipsiz, onbinlerce bilgisayar öğretmenini ise Ders’siz bıraktık. Yakında bilgisayar çöplüğüne dönersek hiç şaşmamak lazım.

Acaba diyorum Cebit projesini memurlar nette ilk sayfadan yayınlatabilirmiyiz? Sizce de yararlı olmaz mı? Eminim ki hala bu projeden haberi olmayan arkadaşlarımız vardır. Üstelik sadece branşdaşımız olmak zorunda değil, bütün öğretmen arkadaşlarımız bize destek verebilir. Ne dersiniz?

aakcakaza' Alıntı:
bence güzel olur. iyi fikir. yayınlarlarmı acaba?
hocam bir sürü abuk subuk haber yayınlıyolar, üstelik yukardaki ifadeleri kullandıklarına göre az çok sahip de çıkılıyoruz. Durumumuzu anlayacaklarını düşünüyorum. Umarım olur. Bizim için 50-100 kişinin da haberdar olması bile kardır diye düşünüyorum...Kaldı ki eğer yayınlanırsa 50-100 kişiden daha da fazlası okuyacaktır haberi

o halde memeurlar nete üye olup metnimizi yayınlatalım. memurlar neti mesaj yağmuruna tutalım. pekihangi metni yollayalım.

2010 – 2011 eğitim öğretim yılı ilköğretim haftalık ders çizelgesiyle ilgili olarak “Bilişim Teknolojileri” branşına özgü bazı özel durumlar oluşmaktadır. Bu konularda gerek ilçe milli eğitim müdürlükleri, gerek okul idareleri farklı uygulamalar yapmaktadırlar. Sorun teşkil eden durumlar aşağıda sıralanmıştır.

1. İlköğretim 1. kademede 4 ve 5. sınıflar için 2 saat olan “Seçmeli Bilişim Teknolojileri” dersi “serbest etkinlikler” adı altında 2010 – 2011 eğitim öğretim yılında seçilebilmesine rağmen; derse sınıf öğretmenin mi yoksa branş öğretmenin mi gireceği açıklanmamıştır. Branş öğretmeninin gireceği dersin ücretini almasıyla ilgili bir tereddüt oluşmuştur. Eğer derse branş öğretmeni girmezse bir çok öğretmen ders saatini dolduramayacağı için norm fazlası durumuna düşecektir.

2. 2011- 2012 eğitim öğretim yılından itibaren dersin 1. kademeden kaldırılmasıyla bilgisayar formatör öğretmeni olamayan 4-b sözleşmeli ve okulunda birden fazla norm olup yine bilgisayar formatörü olamayan kadrolu öğretmenlerin 15 ders saatini doldurmaları çoğu okulda mümkün olmayacaktır. Bu durumda norm fazlası olacaklar ve her yıl ders saati doldurma stresi yaşayacaklardır. Sözleşmeli ve kadrolu tüm öğretmenlerin "ders kaldırılacaksa" okul formatörü olarak görev yapmasını(bir okulda norm birden fazla ise yine bütün öğretmenlerin) sağlayacak düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Aksi halde özelllikle 2011-2012 eğitim öğretim yılı ile birlikte birçok öğretmen norm fazlası durumuna düşecektir.

daha önce hazırlamıştım. durumu çok net ifade ettiğini düşünüyorum. düzenleme yapılabilir.

Geri