merkezi hizmetiçi eğitim harcirah yolluk hk.

Kodla Büyü
ModeXL' Alıntı:
Sayın hocam başka ilde yapılan eğitim için uçakla gitmişseniz hala otobüs rayiç bedeli üzerinden ödeme yapılıyor. Kasım'da Ankara'dan Erzurum'a uçakla gittim otobüs bedeli üzerinden ödendi yol ücreti. Burda yapılabilecek şey uçak biletinizi onay çıkar çıkmaz almak. Ben 220 TL ye almıştım gidiş-dönüşü 160 TL rayiç bedel ödendi fazla kaybım olmadı.
İl içinde dış ilçeden merkeze ya da merkezden dış ilçeye gidildiğinde yolluk-yevmiye hak edilir diye biliyorum. Hatta Ankada'da dış ilçelerden merkezdeki eğitimlere yapılan başvurular yolluk vermemek için reddediliyor.

Hocam ben konuya yazdığımda bile uçak-otobüs fiyatları arasında -100lira fark vardı. Eğitimin olduğu şehir ve ilçede havalimanı olmaması cabası. İl içindekileri değerlendirmeyi düşünüyorum yapacak bir şey yok.

Arkadaşlar Bilgisayar Network (CCNA-1) Kursu na eşimle beraber başvursak ikimizede çıkma olasılığı nedir sizce ?
Van dan Ankara yada İstanbul a eğitim için gitsek uçak paramızı verirlermi yoksa otobüsmü ? Uçak bileti 300 lira oluyor belli bir zaman sora alırsan
Birde İstanbula gidip orda arkadaşımda kalmak istersem ne olur ?
Teşekkürler

Hocam olasılığı vardır elbette ama oran vermek imkansız olsa gerek :)
Otobüs ücreti ödeniyor.
Arkadaşında kalabilirsin ama eğer konaklama ücretini almak istiyorsan fatura ibraz etmek zorundasın, ki arkadaşında kalacaksan böyle bir durum söz konusu olamaz (yani fatura ibraz etmek anlamında).

bilogrt38' Alıntı:
Hocam olasılığı vardır elbette ama oran vermek imkansız olsa gerek :)
Otobüs ücreti ödeniyor.
Arkadaşında kalabilirsin ama eğer konaklama ücretini almak istiyorsan fatura ibraz etmek zorundasın, ki arkadaşında kalacaksan böyle bir durum söz konusu olamaz (yani fatura ibraz etmek anlamında).
Anladım hocam teşekkür ettim

Biz eşimle daha önce aynı eğitime başvuruda bulunduk. eşime çıktı bana çıkmadı. ilgili birimle görüştüğümde eşlerden yalnızca birine çıkar dediler ama burası Türkiye. Kişiden kişiye günden güne uygulamada farklılık oluyor.

leventgenc' Alıntı:
Biz eşimle daha önce aynı eğitime başvuruda bulunduk. eşime çıktı bana çıkmadı. ilgili birimle görüştüğümde eşlerden yalnızca birine çıkar dediler ama burası Türkiye. Kişiden kişiye günden güne uygulamada farklılık oluyor.
Eşlerden sadece birtanesine çıkması da çok saçma olmuş

Mrb, istanbulda Bakanlığa bağlı bir eğitime kabul edildim ama aynı şehirde ikamet ediyorum. Konaklamayı kabul etmediklerini söylediler. Böyle birşey var mı?

Geri