Merkezi Hizmetiçi Eğitim Yolluk Harcırah Merak Edilenler

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar saygıdeğer hocalarım. İlk defa bir merkezi hizmetiçi eğitim kursuna katıldım. Merak ettiğim sorular var deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum zaman çok kısa.
1-Şahsi arabamla gideceğim. Yolluk ödemesi için rayiç bedeli felan gerekli mi ? Ücret nasıl hesaplanır verilir.
2-Eşim tek başına onu da götürmem gerekiyor. Onun kalacak masrafını karşılamıyor biliyorum ama gideceğimiz hizmetiçi eğitim mi kalacak yerleri ayarlayacak. Başka yerde kaldığımız zaman yine faturalandırma mı yapmamız gerekiyor ayrı ayrı. Ya da bir yakınımızda kalsak kalma bedeli karşılanmıyor mu?
3-Yeme içme vs. yine kaldığımız yerde mi verilecek. Mesela ben dışarda yesem yine bunun harcırahı için faturalandırma mı yapılıyor :)

Belki çok saçma oldu ama net bir cevap bulamadım bu gibi konularda. Yardımcı olursanız sevinirim.

1- belgeye gerek yok, standart ücretler belli zaten.
2- merkezde aşırı doluluk yoksa size çift kişilik oda verilir. Eşinizin ücretini ödersiniz. Yoksa kaldığınız otelden (tercihen öğretmenevi) fatura isterler. En fazla öğretmenevi ücreti kadar veriyorlar sanırım. Yüksek fiyatlı yerde kalırsanız üstü sizden olmuş olur. Yakınınızda kalırsanız faturalandıramadığınız için bu kalemden ek ücret alamazsınız.
3- yeme içme tesisin restoranında oluyor. Ancak yararlanmak istemezseniz onun da karşılığı yemek ücretini size verirler. Nerede isterseniz orada yiyebilirsiniz.

Yakınımda kaldığım zaman kalma ücreti ödenmiyor mu hocam ? Ben ödeme yapılacağını düşünmüştüm.

Birde dışarıda yeme içme yaptığınızda onlarında mı fişlerini vermemiz gerekecek her şey fatura üzerinden oluyorsa

Hocam olay şu:Dışarıda yerseniz kurs bitiminde kaç günse tesiste yemediğiniz ücret ödenir.Dışarıda yedikleriniz onları ilgilendirmez.Size bakanlıktan ayrılmış bir para vardır.Tesis ne yapar?Yatak,yemek,kurs aralarında koridorda sınırsız çay,kek filan vardır.Hepsini size tahsis edilen paradan düşer.Ben 2 hafta kursa gittim.Sadece sabahları kahvaltı aldım.Kurs bitiminde bundan 3 sene önce 305tl ödendi.Kayseri>Aksaray

Buzkırıcı' Alıntı:
Hocam olay şu:Dışarıda yerseniz kurs bitiminde kaç günse tesiste yemediğiniz ücret ödenir.Dışarıda yedikleriniz onları ilgilendirmez.Size bakanlıktan ayrılmış bir para vardır.Tesis ne yapar?Yatak,yemek,kurs aralarında koridorda sınırsız çay,kek filan vardır.Hepsini size tahsis edilen paradan düşer.Ben 2 hafta kursa gittim.Sadece sabahları kahvaltı aldım.Kurs bitiminde bundan 3 sene önce 305tl ödendi.Kayseri>Aksaray
Peki kalma olayı nasıl hocam ? yine dışarıda kaldığında da fatura götürmüyor muyuz ?

Dışarıda konaklarsan faturasını soracaklar. Yakınında kalırsan zaten ücret ödemeyeceksin, o yüzden devlet de bir ödeme yapmaz.

Dışarıda bir yerde kal ve dışarıda yemek ye.Bu tesisi ilgilendirmez.Sadece yemediğin yemeğin parasını düşerler.Oda arkadaşımın hemşehrisi vardı.Akşamları tesiste kalmadı gitti orada yattı.Bunu müdüre söyledi ama yatak parasını düşmediler.Bir liste var.Baştan hangi öğünleri yiyeceksin diye imza atıp işaretliyorlar girişte.Ben 2 hafta sadece kahvaltı işaretlemiştim.Öğle ve akşam dışarda yemiştim.Ama tavsiyem tesiste ye daha kaliteli.
Otobüs yada uçak bileti götür farketmez.Onların bir listesi var.Adam bakıyor nereden geliyor erzurumdan geliş ve dönüş ücreti onlarda yazılı.Kurs bitiminde bunu veriyorlar.
Bizim ders aralarında bol bol kurabiye ve çay kahve makineleri vardı.Ben ayıp olur diye fazla almamıştım.En son gün fatura bir baktım.Onlar ikram değil mecbur ikramlarmış ister ye ister yeme ister iç ister içme bunu da bakanlıktan gelen paradan düşüyorlar.Bol bol çayını kahveni iç.Doldur tabağa kekleri tv izle.

Buzkırıcı' Alıntı:
Dışarıda bir yerde kal ve dışarıda yemek ye.Bu tesisi ilgilendirmez.Sadece yemediğin yemeğin parasını düşerler.Oda arkadaşımın hemşehrisi vardı.Akşamları tesiste kalmadı gitti orada yattı.Bunu müdüre söyledi ama yatak parasını düşmediler.Bir liste var.Baştan hangi öğünleri yiyeceksin diye imza atıp işaretliyorlar girişte.Ben 2 hafta sadece kahvaltı işaretlemiştim.Öğle ve akşam dışarda yemiştim.Ama tavsiyem tesiste ye daha kaliteli.
Otobüs yada uçak bileti götür farketmez.Onların bir listesi var.Adam bakıyor nereden geliyor erzurumdan geliş ve dönüş ücreti onlarda yazılı.Kurs bitiminde bunu veriyorlar.
Bizim ders aralarında bol bol kurabiye ve çay kahve makineleri vardı.Ben ayıp olur diye fazla almamıştım.En son gün fatura bir baktım.Onlar ikram değil mecbur ikramlarmış ister ye ister yeme ister iç ister içme bunu da bakanlıktan gelen paradan düşüyorlar.Bol bol çayını kahveni iç.Doldur tabağa kekleri tv izle.
Yanlışlıkla PM atmışım :) Orada da söylediğim gibi eşimle kalacağım için çift kişilik odalar 120 tl diyor yani tek kişilik oda fiyatını düşüp kalanı ben ödeyeceğim o yüzden arkadaşta kalmak daha mantıklı gibi geldi.

Geri