Mersin Hizmetiçi Eğitim kursu-Yardım

Kodla Büyü

mkankan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkaaşlar hayırlı cumalar. Mersin Yenişehir hizmetiçi eğitim enstitüsündeki c# kurs başvurum onaylanmış. Daha önce buraya giden var mı? Süreç nasıl işliyor acaba. Daha önce hizmet içi için hiç başka ile gitmemiştim.

Hayırlı olsun. Hizmet içi eğitim enstitüsü ise kalacak yer de içindedir. Gidip ben hizmetiçi eğitime geldim dersiniz. isminiz vardır zaten orada. Size odanızın anahtarını verirler yerleşirsiniz. Dersin olduğu yere de gidersiniz derse başlarsınız hocam. Ekstra birşeye gerek yok. İster bir gece evvel gidin giriş yapın ister dersin okduğu gün sabah gidin. Keyfinize kalmış.

Hizmetiçi eğitim enstitüsünde kalacağım ailemle gitmek istiyorum. Sanırım aile için ekstra ücret vereceğiz. Zaten tatil beldesiymiş. gitmişken tatili de yaparız. Bu rayiç bedeli hesabını biz mi yapıp vereceğiz.

Hocam arabayla bile gidecekseniz görev yerinizden oraya olan bilet parasına göre işlem yapılıyor. En azından benim gittiklerimde öyle idi. Mesela bilet parası olarak 70 tl yazdılar ama siz bileti 80 tl olarak aldıysanız onu ibraz edeceksiniz aradaki fark için. Arabayla giderseniz onlar rayiç bedel ne ise ona göre hesaplarlar yani 70 tlden 1 kişi olarak. Ailenizin konaklama ücretini siz ödersiniz. Sadece siz ücretsiz kalırsınız. Daha doğrusu sizin adınıza ödenir.

Hocam ailenizle gitmeden önce haber edin, yerinizi ayırtın. Yaz dönemi olduğu için yer sorunu olabilir. Yeri çok güzel yerde, denizin kenarında ancak sahil değil. Yemek ve kahvaltı için size fiş verilir. Ailenizin giderlerini cepten ödemek durumundasınız. Eğer yemekleri orada yemeyecekseniz ilk günden yemeyeceğiniz günlerin fişini verin, ücretini kesmesinler.

Yolluk hesaplamasını hizmet içindeki memurlar hesaplama yapıyor, siz varsa biletinizi ibraz edin yoksa onlar kendileri bilet fiyatını hesaplarlar. Kursun bittiği gün de hesabınıza paranız yatar.

Arkaaşlar hayırlı cumalar. Mersin Yenişehir hizmetiçi eğitim enstitüsündeki c# kurs başvurum onaylanmış. Daha önce buraya giden var mı? Süreç nasıl işliyor acaba. Daha önce hizmet içi için hiç başka ile gitmemiştim.
Kursa gittiniz mi nasıl verimli oluyor mu hangi ilden katıldınız acaba hocam

Evet hocam . Gayet güzel bir kurstu. Yalnız eğitime gelen arkadaşların büyük kısmı teknoloji ve tasarım öğretmeni olunca seviye biraz düşük kaldı. Gelen arkadaşlar içeriği bilmeden gelmiş. Kurs hocalarımız Mustafa Bey ve Kaan Key gayet ilgili ve hoş karşıladılar hepimizi. Programlamada temel oluşturması açısındna çok verimli bir kurstu. Keşke ikinci seviye kursu da olsa.

Evet hocam . Gayet güzel bir kurstu. Yalnız eğitime gelen arkadaşların büyük kısmı teknoloji ve tasarım öğretmeni olunca seviye biraz düşük kaldı. Gelen arkadaşlar içeriği bilmeden gelmiş. Kurs hocalarımız Mustafa Bey ve Kaan Key gayet ilgili ve hoş karşıladılar hepimizi. Programlamada temel oluşturması açısındna çok verimli bir kurstu. Keşke ikinci seviye kursu da olsa.
Hocam aileniz kabul edildi mi?

Bana da 29 Temmuz da Öğretim Yönetim Sistemleri ( Moodle) kursu çıktı.
İlk defa hizmetiçi eğitim kursuna katılacağım.
Daha önce katılan arkadaşlar varsa bazı sorularım var, cevaplarsanız sevinirim.
1- Direkt gidip kursa mı katılıyoruz yoksa, mebbis üzerinden yada farklı bi yerden resmî herhangi bir işlem yapmak gerekli mi?
2- Gidiş-dönüş ücreti otobüs bileti üzerinden mi hesaplıyorlar. Ayrıca kendi vasıtamızla gitsek bile ücret ödeniyor mu?
3- Öğretmen evinde kalmasak da bi yakınımızda kalırsak yine de tarafıma ücret ödeniyor mu?
4- Öğretmen evinde kalsak ama yemeği dışarıda yersek, yine de öğretmenevinde yemek yemiş gibi ücreti tarafımıza ödenir mi?
5- Kurs sonunda ücret hesabımıza yatırılıyor bizde öğretmenevine mi ödeme yapıyoruz, yoksa ücret kesilip mi hesaba para yatırılıyor?

Son düzenleme:
1- Direkt gidip kursa mı katılıyoruz yoksa, mebbis üzerinden yada farklı bi yerden resmî herhangi bir işlem yapmak gerekli mi?
2- Gidiş-dönüş ücreti otobüs bileti üzerinden mi hesaplıyorlar. Ayrıca kendi vasıtamızla gitsek bile ücret ödeniyor mu?
3- Öğretmen evinde kalmasak da bi yakınımızda kalırsak yine de tarafıma ücret ödeniyor mu?
4- Öğretmen evinde kalsak ama yemeği dışarıda yersek, yine de öğretmenevinde yemek yemiş gibi ücreti tarafımıza ödenir mi?
5- Kurs sonunda ücret hesabımıza yatırılıyor bizde öğretmenevine mi ödeme yapıyoruz, yoksa ücret kesilip mi hesaba para yatırılıyor?

Kısaca Cevaplayayım:
1- Direkt gidip katılabilirsiniz. Zaten kursiyer bilgileriniz hizmet içi eğitim enstitüsüne gidiyor.
2- Siz bilet verirseniz verdiğiniz bilet üzerinden hesaplanıyor. Yoksa kendilerindeki cetvele göre hesaplanıyor. Ama ordaki cetvelde bilet fiyatları düşük. Tavsiyem bilet alın. Hatta arabayla gidecekseniz bile örnek bir bilet alın kendi adınıza.
3-Öğretrmen evinde değil de enstitü de kalıyorsunuz zaten. Sanırım orda kalmanız lazım.
4-Yemekler için ilk gün fiş alıyorsunuz. Her günün fişi ayrı ayrı. İlk gün yemeyeceğiniz günün fişini iade edebilirsiniz. size parasını verirler. Yemekler gayet güzel bu arada.
5- Kurs bitiminde hemen hesaba yatırıyorlar. alacağınızı vereceğinizi tablo halinde asarlar zaten. kontrol edersiniz. yanlışlıl olursa düzeltiyorlar.

Bende bu kurstadım sizi çıkaramadım

C# kursuna tek. Tasarımcılar ne mantıkla seçilmiş. Nasıl bir seçim sistemi var acaba

C# kursuna tek. Tasarımcılar ne mantıkla seçilmiş. Nasıl bir seçim sistemi var acaba
Hocam ben 5.yılımı çalışıyorum. 5 senedir hizmet içi eğitimlere başvuru yapıyorum. 2 sene önce hizmet içi eğitime seçim yaparken 5.yıla yakın olmak koşuluyla başvuru yapanlar arasından seçiliyor şeklinde şikayetime cevap yazmışlardı. Bu sene ise red gerekçesi bilim sanat merkezlerinde görev yapanlar öncelikli ve kıdem önceliğine göre yazmışlar. Bilim sanat merkezlerinin işleyişini bilmiyorum ama anladığım kadarıyla Teknoloji tasarım öğretmeni dolu. Zaten hizmet içi eğitimlere başvurmayı da bırakıyorum. Boşa kürek çekmek gibi geliyor...

Hocam yemekler de hizmetiçinin yeri de cok güzel sahil yanı. Gezmek icin de zaman bulursunuz. 1 gun de kendileri gezdiriyor. Guzel bir 5 gunluk egitim olur inşallah.

Geri