Mersin v5 imaj update sonrası sorunlar

Kodla Büyü
Arkadaşlar mersin v5 imajını kuruyorum.
Hizmetler den w.update devre dışı yaptığım halde gene güncellemeleri alıyor ve küçük klavye sorunu ortaya çıkıyor.
Onunla ilgili çözümü uygulamama rağmen çoğu tahtada işe yaramıyor.
Sizler çözüm olarak neler yapıyorsunuz

Son düzenleme:
ben p.tesi kendi olusturdugum bir imaji paylasacagim.denersiniz.kucuk klavye sorunu yok.son güncellemeler de yuklendi.

ben p.tesi kendi olusturdugum bir imaji paylasacagim.denersiniz.kucuk klavye sorunu yok.son güncellemeler de yuklendi.
Hocam peki sizin imajı kurmak için sadece c imajını kurmak mı gerekir yoksa tüm disk mi.
D sürücüsünde öğretmenlere ait dosyalar var. Bütün tahtalarda tüm disk imajı büyük külfet.
Partisyonlar uyum sağlar mı v5 imajıyla sizinkinin

Hocam peki sizin imajı kurmak için sadece c imajını kurmak mı gerekir yoksa tüm disk mi.
D sürücüsünde öğretmenlere ait dosyalar var. Bütün tahtalarda tüm disk imajı büyük külfet.
Partisyonlar uyum sağlar mı v5 imajıyla sizinkinin
Mersin V5 imaj Windows 10 1607 sürümü olması lazım. Şuan güncel sürüm 1709 versiyon ve Temiz kurulum yapılmış bir imaj ise Windows boot bölüm boyutu 1607 den daha büyük olduğu için sadece C formatla yüklenmez. Tam format şart.

O iş çok sıkıntı oluyor hocam.
Her tahtada 30 gigabyte falan öğretmen içeriği mevcut.
Bunları bir yere yedekleyip imajdan sonra geri yüklemek Sadece bu iş iki saat falan sürüyor
Ben mersin v4 ten v5 e geçtim. Keşke geçmeseydim v4 te bu sıkıntı yoktu.
Benim anlamadığım clonezillada mevcut c boyutu aynı olduktan sonra içeriğin fazla yada az olması neden sıkıntı çıkarıyor.
Mevcut c boyutunu aşacak deil sonuçta.
Böyle universal bir c imajı yapılamaz mı.
Eskiden ben bilgisayarlarda yapıyordum n.ghost ve acronis ile

Geri