mesajla toplantı duyurusu

Kodla Büyü

azztaa

Aktif Üye
mesajla yapılan toplantı duyurusu yasalmı

tebliğ yerine geçer mi
kişiye ulaşmamış (tel kapalı) ise
ya da görmemiş ise sorumlu mudur

müdürün tebliği imza karşılığı yapması gerekmez mi

bu konu hakkında mevzuatta bişey bulamadım
bilgisi olan arkadaşlardan yönetmelik linki alabilirmiyim
teşekkür ederim :)

resmi olmaz ama ola ki müdürünüz şöyle birseyle de karşınıza çıkarsa ne yapacaksınız?
Hocam memlekette rapor alıyorsunuz veya burdayken rapor alıyorsunuz bir gün sonra veya okula geldiginizde raporu veriyorsunuz bişey demiyoruz... o tebliğ de bu tebliği degil mi diyebilir...

cevap: hastalık raporlarıyla ilgili yonergede mevcut iletişim araçlarıyla okul müdürlüğüne bildirilir diye yazar. aslı da 2 gün icinde... ama resmi yazıların tebliği için böyle birsey denmiyor
--------------------
kaldı ki toplantı 5 dakika önce hazırlanmaz 3-5 gun once olur. bu da demek ki sizin o yazıyı gormus olmanız lazım...
haa dersiniz yoktur, hastasınız vb. arkadaslarınız size soylemiş olmalılar diye dusunulur...

görmedim, duymadımla geçiştirilecek bir durum değildir. o zaman toplantı yazılarını imzalamayın bana haber verilmedi deyin sürekli. sizce mantıklı mı. yukarıda arkadaşların da söylediği gibi toplantı tarihleri GENELDE önceden bellidir. çok acil olmadıkça da bir - iki gün önceden tebliğ ediir. kaldıki artık bu yazıları tebliğ etmek okul idaresinin görevi değil çıkan yazıları takip etmek öğretmenin görevidir.

aynı zamanda nasıl osym web sitesinden sınav görevi tebliğ edilebiliyorsa internet yoluyla, yada sms yoluyla tebliğ etmek de YASALDIR.

BaRBaRYaN' Alıntı:
kaldıki artık bu yazıları tebliğ etmek okul idaresinin görevi değil çıkan yazıları takip etmek öğretmenin görevidir.
aynı zamanda nasıl osym web sitesinden sınav görevi tebliğ edilebiliyorsa
osym web sitesinden sınav görevi tebliğ edilebiliyorsa .

yazıları tebliğ etmek idarenin görevi değil doğrudur( kurum net aracılığı ile yaptıktan sonra)
osym web sitesinden sınav görevi tebliğ edilebilir onların yapısı ve yönetmeliği buna uygundur
osym web sitesinden sınav görevi tebliğ edilebiliyorsa ...... bizim yönetmeliğimizde olmayan bir uygulamaya nasıl yasal diyebiliyorsun
yasal olduğunu iddaa ediyorsan rica etsem yönetmeliğini günderirmisin
teşekkur ederim

Sayın barbaryan yasaldır demişsiniz ancak yönetmelik maddesini de gönderebilirseniz seviniriz. sonuç itibarıyla yönetmelikte yoksa yasal değil keyfidir.

Hocam eğer iş işi yokuşa sürmekse tebliğ sayılmaz... Yasal değildir.

Ama duyuru panosundan takip etmek sizin göreviniz... Müdürün mesaj atıp atmaması kendi insiyatifindedir...

Biz okulda toplantı olacağı zaman mesajımızı atıyoruz sağolsun bana mesaj gelmedi diyen çıkmıyor doğunun ücra köşesinde olduğumuz halde...

Mesajla toplantıya çağrılmaz diye hocamızda çıkmadı çok şükür

işlemci' Alıntı:
Sayın barbaryan yasaldır demişsiniz ancak yönetmelik maddesini de gönderebilirseniz seviniriz. sonuç itibarıyla yönetmelikte yoksa yasal değil keyfidir.
..
konuyu hortlatmışsınız ama üstteki mesajımı okumamışsınız anlaşılan

öğretmenler kurulu ile ilgili okul idaresini bağlayan tek şey 1 hafta önce bunun duyurusunu imzaya çıkarmaktır. bundan sonra öğretmenin imza atıp atmaması idareyi değil öğretmeni bağlar.

okul idaresi bu toplantıyı size birde SMS ile bildiriyorsa bu uygulama sizin zararınıza değil yararınıza yapılan bir uygulamadır ve keyfidir. idare bunu yapmayabilirde. ama bu sizin DUYMADIM / GÖRMEDİM / BİLMİYORUM demenize bir bahane değildir.

kaldıki günümüzde adelet bakanlığının çıkarttığı ve diğer tüm bakanlıkların da atıfta bulundukları ve kullandıkları ELEKTRONİK TEBLİGAT YÖNETMELİĞİ (http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0119-8.htm) diye bir yönetmelik var. Adelet bakanlığı bu yönetmeliğe dayanarak davalarla ilgili celpleri bilr e-posta / sms ile gönderiyorken ve bu yasal kabul ediliyorken biz eğitimcilerin basit bir toplantısının bildirimi mi yasal olmayacak :!:

her şeyden öte bilişim araçlarının kullanımını teşvik etmesi gereken biz bilişim öğretmenlerinin bile böylesi bir konuda İŞİMİZE GELMEDİĞİ İÇİN bilişim araçlarının kullanımını kötülemesi bana garip geliyor :!:

Geri