Meslek Liseleri Açılıyor Mu?

Kodla Büyü

DaMieN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Hayırlısı olsun diyebiliriz miyiz?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-02 Java Printing - Uygulamalı Yüzyüze Eğitim Onay pdf.png
    Screenshot_2020-10-02 Java Printing - Uygulamalı Yüzyüze Eğitim Onay pdf.png
    478.4 KB · Görüntüleme: 254
Hocam açılıyor ama yazı muallak sanki??hem uzaktan eğitim ile teorik hemde yüz yüze okullar da uygulamalı olarak eğitim verilecek ...gel gelelim kaç saat yüz yüze kaç saati uygulamali olacak?
Buna bir standart getirilmeli

Hangi ders eba hangi ders yüz yüze eba'ya kazanımlara bakın diyerek zümreye bırakmışlar. BTT, mesleki gelişim gibi dersleri eba'dan gerisini okulda yapmayı düşünüyorum. Belki örneğin nesne tabanlı programlamanın 4 saati ebadan 8 saati yüz yüze yapılarak da seyrekleştirilebilir. Bu yazıları acaba neden hep cuma öğleden sonra çıkarıyorlar herkes haftaya hazırlıksız başlasın diye mi merak ediyorum.

Hangi ders eba hangi ders yüz yüze eba'ya kazanımlara bakın diyerek zümreye bırakmışlar. BTT, mesleki gelişim gibi dersleri eba'dan gerisini okulda yapmayı düşünüyorum. Belki örneğin nesne tabanlı programlamanın 4 saati ebadan 8 saati yüz yüze yapılarak da seyrekleştirilebilir. Bu yazıları acaba neden hep cuma öğleden sonra çıkarıyorlar herkes haftaya hazırlıksız başlasın diye mi merak ediyorum.
Btt teorik değil ki montaj yani uygulama var özünde aslında.

Hayırlı uğurlu olsun. Sağlıklı kalmayı Allah nasip etsin ama belliydi böyle olacağı. Beceri eğitimi başlıyorsa uygulama dersleri haliyle başlayacaktı. Iki haftadır 10 kere canlı ders yaptım katılım güzeldi ancak telefonlaydi. Yerinde bir karar olmuş bence. Yeter ki güzel planlansın.

12 saatlik web tasarım dersinde kaç saat uygulama planlanir?

8 saatlik veritabanı dersi kaç saat uygulaması planlanıyor?

4 saat mobil uygulamalar uygulaması kaç saat?

Örnek vereyim 9 sınıf öğrencileri toplam 4 saat okula çağırdım. Çocuk daha sonra nasıl hemen eve gidip uzaktan eğitim yapacak?

"meslek.eba.gov.tr adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır."
Tüm meslek dersleri okulda verilecek ancak dersleri kendi için teorik uygulama olarak böleceğiz. Örneğin Grafik dersini 5 saat uygulama+3 saat teorik gibi..
Bence bunu bakanlık yapsaydı uygulamada birlik olurdu, birde yazının daha önce gelmesi lazım dı, şimdi planlama için zaman çok kısıtlı.

Değerli hocalarım, yazıyı onaylayan bakan, çıkan birim mesleki eğitim genel müdürlüğü. Alt kısımda Bakan yerine mesleki teknik eğitim genel müdürü yazması gerekmez miydi?

Bizim okul şimdilik meslek derslerinin hepsini okulda yapmayı düşünüyor. 9larla 12ler pazartesi gelecek bir günde bitecek tüm dersler. 10-11lerde öğretmenin koordinatörlüğü olmadığı güne verilecek. Farklı alanların işletme günleri farklı olduğu için okul öğrenci sayısı açısından otomatik olarak seyrek olacak. Zaten okul küçük sorun olmaz. Bakalım göreceğiz.

meslek öğretmenleri aşıyı bulmuş sanırım. az önce yaptığımız zoom toplantısında okulumuzda kültür branşı öğretmenleri derslerini eba ve zoom üzerinden yapacak, meslek öğretmenleri ise okula gelip yüzyüze ders anlatacaklar.

meslek öğretmenleri aşıyı bulmuş sanırım. az önce yaptığımız zoom toplantısında okulumuzda kültür branşı öğretmenleri derslerini eba ve zoom üzerinden yapacak, meslek öğretmenleri ise okula gelip yüzyüze ders anlatacaklar.
Hocam Corona virüsü ülkemizde 2. Plana atılmış durumda, ama şu ortamda üniversitelerin tamamıyla uzaktan eğitime geçmesi de çok saçma sapan kalmadı mı???o zaman üniversiteler de bir an önce yüzyüze yada hybrid eğitme başlasın

Değerli hocalarım, yazıyı onaylayan bakan, çıkan birim mesleki eğitim genel müdürlüğü. Alt kısımda Bakan yerine mesleki teknik eğitim genel müdürü yazması gerekmez miydi?
Sıkıntı yok hocam, böyle olabiliyor. Tüm okul gruplarına da attı yazıyı idareciler. İstersen alttaki doğrulama kodu ile edevletten doğrulama yapabilirsin.

Hocam Corona virüsü ülkemizde 2. Plana atılmış durumda, ama şu ortamda üniversitelerin tamamıyla uzaktan eğitime geçmesi de çok saçma sapan kalmadı mı???o zaman üniversiteler de bir an önce yüzyüze yada hybrid eğitme başlasın
Üniversiteler işin ciddiyetinde demek ki hocam. Bence yakında onlarda da değişiklik olur. Kraldan çok kralcı zihniyet yüzünden koronaya rağmen sevinir olduk bu karara, yok maaş karşılığı yok ekders yok eba yok zoom derken maymuna çevirdiler bizi, ben koronaya rağmen düzene gireceğimiz için seviniyorum açıkcası. Allah hepimize sağlık versin, önlemlerimizi alalım. Bugün sosyal medyada zoomdan işlediği dersi Kuran'a el basayım diyerek kanıtlayıp espri yapan bir öğretmen vardı.

Tüm meslek dersleri uygulamalı tümü okulda uygulamalı yapılacak bizde

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin 10., 11. ve 12. Sınıflarında meslek.eba.gov.tr adresinde yayınlanan ders bilgi formlarındaki kazanımlara ait Başarım Ölçütlerinin "Bilgi" kısımları EBA Platformları ve canlı ders uygulamaları ile "Beceri" kısımları ise yüz yüze verilecektir.

Bunu bulan beri gelsin.
Ortada yok daha

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin 10., 11. ve 12. Sınıflarında meslek.eba.gov.tr adresinde yayınlanan ders bilgi formlarındaki kazanımlara ait Başarım Ölçütlerinin "Bilgi" kısımları EBA Platformları ve canlı ders uygulamaları ile "Beceri" kısımları ise yüz yüze verilecektir.

Bunu bulan beri gelsin.
Önceki ders bilgi formlarında vardı da şimdi kendimiz mi hesaplayacağız acaba?

"meslek.eba.gov.tr adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacaktır."
Tüm meslek dersleri okulda verilecek ancak dersleri kendi için teorik uygulama olarak böleceğiz. Örneğin Grafik dersini 5 saat uygulama+3 saat teorik gibi..
Bence bunu bakanlık yapsaydı uygulamada birlik olurdu, birde yazının daha önce gelmesi lazım dı, şimdi planlama için zaman çok kısıtlı.
10, 11, 12. sınıflar için meslek.eba.gov.tr de hiçbir şey yok ki? Sadece 9. sınıflar var. Birde kazanımlar ders bilgi formlarında uygulama veya teorik diye ayrılmış değil. Neye göre ayıracağız ki.

Okulumuzda her düzeyde birer şube var.
Şahsen ben 10. sınıf BTT, Programlama temellerinin 3'er saatlerini okulda 2'şer saatlerini uzaktan (belki tersi de olabilir). BTR ve Ofis'in tamamını okulda. Böylece 14 saat yerine 10 saat okulda tutacağım. Sabah derse başlarsak 5 saatten iki günde 10. sınıfları öğleye kadar hallederiz.
11. sınıfların dersini de yarıya bölüp, Web 6, Grafik 4 yapıp, açık kaynağı uzaktan versek 10 saat de o olur. Onları da aslında öğleden sonra başlatabilsek mis gibi olur ama servis mervis, ulaşım falandan dolayı yapamayabiliriz.
12. sınıflar da 4 saat internet programcılığı var. 2 saaat ya da 4 saat için öğrenciyi okula getirmek küfür etmek gibi olacaktır.

Aslında benim merak ettiğim bu işler değil de,
1. Kronik hastalığı olan öğrenciler ne olacak?
2. Taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler ne olacak?
3. Pansiyonlarda kalan öğrenciler ne olacak?
4. Velisinin okula göndermek istemediği öğrencinin devamsızlık durumu ne olacak?
5. Öğrenciler haftada 1-2 gün için servis bulabilecekler mi, öğrencilerin ulaşım durumu ne olacak?
Tüm topu okullara atıp da bu tür konularda en ufak açıklama yapılmaması çok acınası değil mi? Aynı hususlar bu arada İBE için de geçerli.

Geri