Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Meslek Liseleri Kapatılıyor mu?

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Uygulama ve Materyaller' kısmında spider23 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. spider23

spider23 Süper Üye Süper Üye

http://www.kamudanhaber.net/meb/mes...yerine-anadolu-liseleri-acilacak-h374572.html

İstanbul da 60 Meslek Lisesi kapatılıp Anadolu Lisesine dönüştürülmesi kararlaştırılmış..Var mı bu okullarda görev yapan arkadaşlar?

Bu konuyla ilgili gelecekte herkes aynı tehlikeyle karşı karşıya kalabilir mi?
    Bu kadar meslek öğretmeni ne olacak? nereye gidecek?nereye atanacak?
    çok vahim bir tablo ama forum da hiç yer bulmamış...ilginç...

2. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Haber doğru mu bilmiyorum ama. Anadolu liseleri tam bir üretim yeridir. Her türlü uçak, füze uzay aracı tasarlanır. Çocuklar tüm bu tasarım faaliyetlerini ek fiil ile sıfat fiil arasındaki farkı anlayabildikleri için yaparlar. Dağların denize paralel olduğunu bilmek ülkemizi öyle bir şahlandırır ki inşallah bu bilgi sayesinde paralel evren teorisini ispatlayıp Türkiye olarak muasır medeniyetler seviyesine .......................

Ne diyom lan ben

Hige, mrtspmz, kemal_ari ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  3. spider23

istanbul daki arkadaşlardan özellikle doğrulatmak için başlığı açtım; gerçekten merak ediyorum....doğru mu? yalan mı?
    tam seçim öncesi üzeri örtülüyor mu?bilemiyorum..

4. spider23

5. spider23

Fox haberde az once bu konu haber yapildi... Valla bravo,1 gecede tabelası değişti mi meslekcileri sutlandi mi hooooop oldu sana Anadolu lisesi...helal

6. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

kapatılsın epsi babadolu lisesi yapılsın.

7. eflak

eflak Üye

Haber doğru,fakat sayıyı bilmiyorum. Örneğin Pendik Rauf denktaş mtal.
    Bizim bölüm yok. Ama dönüştürülüyormuş. Bir arkadaş face de paylaşmış.

hakanharuny bunu beğendi.
  8. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Liselere Geçişte uygulamaya çalıştıkları yeni sistemle meslek liseleri iyice boşalır.. Anadolu liselerinin kontenjanını el altından arttırdılar. Düşük puanlı da olsa öğrenci geliyordu ama şimdi velilier anadolu lisesi için herşeyi yapacak.(ikematgah vs.)

9. netman

netman Seçkin Üye Seçkin Üye

10. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

bu bürokratların kime ve nereye çalıştıkları hep merak konusu olmuştur.

11. bukatto

bukatto Üye

Istanbuldan ozur grubuyla tayini cikmis bir ogretmen olarak haberin dogru oldugunu soyleyebilirim. Yani benim eski kurumum ben oradayken meslek lisesinden anadolu lisesine donusturulmustu eylul ayinda.

12. klmno

klmno Süper Üye Süper Üye

Bence güzel olur

13. Mertce_

Mertce_ Site Gezgini

Ne açıdan güzel olur? aydınlatırsanız mennuın olurum. Bu ülke kalifiye eleman yetirştirilmesi sayesinde ayakta durabilir. Gerisi ya laf salatası yada çıkar meselesi olur.....

sepulturgay ve ercinc98 bunu beğendi.
  14. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Seçkin Üye Seçkin Üye

Kesinlikle katılıyorum kalifiye elaman yetiştirmek gerekiyor, Meslek Liseleride şart ancak şu an meslek lisesine gelen öğrencilerden kalifiye elaman yetişir mi bence imklansız ! çünkü öğrencilerin bir çoğu daha dört işlemi yapamıyor ki kendi bölümümüz için konuşayım biz bu öğrencilerden program yazmalarını bekliyoruz ! Mümkün mü tecrübelerime göre değil belki 30 öğrenciden 1 ya da 2 tane bazen o da olmuyor. Bu nedenle Meslek liselerini kapatmak yerine seviyesi daha iyi öğrenciler gelmesi için başka bir çözüm yolu bulunmalı

15. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Meslek liseleri, ÇPL yapılıyor
    Daha sonra da müdürleri de Anadolu lisesi yapmaya çalışıyorlarmış diye duymuştum

16. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kazanın dibinin artığının gittiği meslek liselerinden kalifiye ara eleman yetişmesini beklemek mantıklı değil. Şu anda toplumda hakim olan yapıda kolay kolay kimse çocuğunu meslek lisesine vermek istemiyor. Daha en temel becerilerden yoksun öğrenciye önceki eksiğini kapatmadan kağıt uçak bile yaptırmak pek mümkün olmaz.
    Tabii ki çok iyi meslek liselerimiz de mevcut. Milyonlarca tl ciro yapan büyük A.Ş.'ler gibi yönetilenler de var. Ancak ülke çapında baktığımızda kaç tanedir acaba. Bunların iyi yaptığı işler örnek alınarak tüm meslek liselerinde bir atılım yapılması ülkenin geleceği açısından çok faydalı olacaktır.

posteki bunu beğendi.
  17. mhmrky

mhmrky Site Gezgini

Hani meslek lisesi memleket meselesiydi ? ..

sertokus bunu beğendi.
  18. yasar_gnc

yasar_gnc Site Gezgini

bir tane lisede değişiklik yapılmış olabilir ama bütün meslek liselerinde böyle bir değişiklik olma ihtimali yok kadar zayıf 2023 vizyonunda bile mesleklere daha çok önem verilmiş daha çocukları daha erken yaşlarda meslek sahibi yapabilmek için meslek liseleri ve metemlere daha çok önem veriliyor artık meslek lisesi mezunlarına bile hibe kredi muhabbetleri var meslek liselerinin kapanması gibi bir şey söz konusu olamaz

19. togius

togius Süper Üye Süper Üye

Dönüştürülen 60 meslek lisesinin en geç 4-5 yıla neye dönüştürüleceği de belli ya...

Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
  20. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

adeta ülkeyi birisi batırmak istiyor. Ne kadar yapılmayacak bişey varsa yapıyorlar harbiden. şuanki öğrenci profili ile zaten kapansın. Ama meslek liseleri kapanmamalı ve aynı zamanda zeki öğrenciler meslek liselerine gelmeli ve uygun bölümlere yönlendirilmeli ki üretim artsın. Yoksa şu an hem meslek hem genel liselerde ne yapılıyor ki. ha fen liseleri mi öğrenciler çok iyi test çözüyorlar. Umarım çözdükleri testler ile ileride bir telefon bir pc üretetirler. Yukarıdakiler buna inanıyor eminim. :)

gül1, sepulturgay ve posteki bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal