Meslek lisesi görevlendirme

Kodla Büyü

Pinartrn

Üye
Hocalarım merhabalar. BÖTE mezunuyum.Okulumda ders saatim az olduğu için meslek lisesine resen görevlendirildim. Programlarına baktığımda alan derslerini vermişler bana . Biz bu derslere girebiliyor muyuz ? Reddetme şansımız var mı?

Verilen derslerde hakimiyetiniz yoksa değiştirilmesini rica edebilirsiniz.

zamanında il milli eğitim bizi 3 böteci öğretmen olarak meslek lisesine görevlendirdi. Alan bilgisi olmadığı için photoshop,web tasarım vb. anlattık. O zaman biz sözlü itiraz ettik ama bir şey olmadı. İmkanlar dahilinde itiraz edin. Belki itirazınız yerinde görülür.

Anladım hocalarım. Kendi okulumda 12 saat dersim var. Meslek lisesi 20 saat ders yazmış. 30 saati geçiyor ve kendi okulumda formatör öğretmenim. Dilekçe verdim zorunlu ek ders dışında ders istemiyorum diye. Bu onaylanır mı?

Anladım hocalarım. Kendi okulumda 12 saat dersim var. Meslek lisesi 20 saat ders yazmış. 30 saati geçiyor ve kendi okulumda formatör öğretmenim. Dilekçe verdim zorunlu ek ders dışında ders istemiyorum diye. Bu onaylanır mı?
12 saat kendi okulunuzda ders varmış, bir de BTR iseniz zaten o bile sizi yormaya yeter ki.. Ayrıca bir de meslek lisesinden 20 saat ek ders çok yorucu olur.
Bildiğim kadarıyla 21 saat üzeri ders istemeyebilirsiniz. Bunu dilekçeyle belirtirsiniz.
Bana kalsa 20 saatlik meslek lisesindeki dersler için ücretli görevlendirme yapardım. En azından yeni mezun o arkadaşa da küçük de olsa maddi bir gelir olurdu.

Keşke hocam . Ama bizlerle gidermeye çalışıyorlar açıkları. Dilekçe verdim meslek lisesi müdürü onaylanana kadar girmek zorundasınız diyor. Doğru mudur?

Devlet işleri yazıyla olur mantığıyla çalışıyor müdür aklı sıra.. tamam prosedürde öyle ama ne var sanki biraz esnek olsa!

Gir gitsin hocam, kendini geliştirmiş olursun zararı olmaz.
Sadece konuyu iyi bilmek değil, iyi aktarabilmek de önemli. Ön hazırlık yapıp öyle derslere girersin, biraz yorucu olur belki ama keyiflidir de.

Söz konusu kuantum fiziği olunca bir BÖTE mezunu ile Schrödinger'in Kedisi arasında herhangi bir fark bulunmaz. Talim Terbiye Kuruluna göre BÖTE mezunu Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarında çalışamazken, İlçe Milli Eğitime göre çalışabilir. Yani kutu açılana kadar kedinin ölü mü yoksa canlı mı olduğunu bilemeyiz. Ne zaman ki biri kutuyu açar, o zaman dalga fonksiyonu çöker ve BÖTE mezununun çalıştığı yer belli olur. O ana kadar BÖTE mezunu Meslek Liselerinde hem çalışabilir hem çalışamaz.

Yeni atandığım ilçeye böte mezunu olarak, meslek lisesinde 30 saat meslek dersleri dahil ders verilmiş. Görevlendirmeyim. İptali için dilekçe versem sonuç alır mıyım? Derlerin isimleri bile yabancı bana. 9 dan 12 ye kadar sınıf var. Öğrencilere de yazık.

Yeni atandığım ilçeye böte mezunu olarak, meslek lisesinde 30 saat meslek dersleri dahil ders verilmiş. Görevlendirmeyim. İptali için dilekçe versem sonuç alır mıyım? Derlerin isimleri bile yabancı bana. 9 dan 12 ye kadar sınıf var. Öğrencilere de yazık.
memleketin isleri iste...

Dilekçe verin hocam, mezuniyetinizin BÖTE olduğunu; görevlendirme yapılan okulun meslek lisesi olduğunu belirtin..

teşekkür ederim cevaplarınız için. ancak ısrar ediyorlar. ihtiyaçlar varmış ve atölye derslerine girebileceğimi iddia ediyorlar. mobil uygulamalar, nesne tabanlı programlama ve grafik canlandırma dersleri bunlarla girebileceğimi iddia ediliyor. elinizde yazı varsa paylaşırsanız sevinirim. yazacağım dilekçeye eklemek istiyorum. çok aradım ama net bir yazı bulamadım. ayrıca ttkb nin ders çizelgesini göstermeme rağmen bizim dersler bunlar diyorlar. elinizde neet bir yazı varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Hocam 2 sene önce aynı durumdaydım, gittim mem e sordum, biz seni kadronla göndermiyoruz zaten, dersler için görevlendiriyoruz meslek lisesi derslerine böte mezunu girebiliyor dediler. araştırınca, yönetmelik gereği böte mezunlarının aşağıdaki derslere girebileceğini gördüm, atanamıyoruz ama ne hikmetse dersini alabiliyoruz

Bilgisayar

Mikroişlemciler

Lojik

Ve
ri Tabanı

Bilgi Teknolojileri I
-
II

Bilim ve Teknoloji

Bilgi ve İletişim Teknolojisi

Bilişim Teknolojileri
 Küreselleşen Toplumda İletişim Teknolojileri
 Bilişim Teknolojileri Alanının;
• Bilgisayar Teknik Servisi
• Ağ İşletmenliği
• Web Programcılığı
• Veri Tabanı Programcılığı
Dallarının alan ortak ve dal dersleri
 Diğer alanların Bilişim Teknolojileri Alanına ait
alan ortak/dal dersleri ve modülleri

Atama olmaz, gorevlendirme yapılabilir, 30 saate kadar derse girebilirsiniz, uygulama doğrudur. @acer50 hocamizin dedigi sekilde yapilir. Eger gitmek istemez iseniz bunu ikili görüşmeler ile çözmenizi gerekir.

hangi ilçe hocam?

İşe gelince meslek lisesine görevlendirme yaparlar atamaya gelince siz botesiniz derler. Girme hocam ne halleri varsa görsünler boşver

Seviyenizi belli etmişsiniz. Bravo. Yardımcı olmaya çalışan zümrelerime de teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
ne bicim bi ogretmenlikmis yav su bilgisayar ogretmenligi...sorun bransta degil ogretmende,oyleki cok guzel isler yapabilir ogretmen kapasitesiyle cunku en uygun brans bu konuda...sen ne yapiyorsan derseniz bir kultur ogretmeni ne yaparsa onu cok kasmiyorum ogretip geciyorum elleme ogrenciler cabalasin birazda...meslek lisesindeyim cok az ogrenciyle(sanki kolej!) dersi verip keyfime bakiyorum...

tüm bt öğretmenlerinin maaş karşılığı dersleri aynı ama ** belirtilen bölümler böte dahil mesleki ortaöğretim kurumlarına atanamaz. Ben yönetici olsam atanamayan bir kişiyi görevlendirme de yapmam.

tüm bt öğretmenlerinin maaş karşılığı dersleri aynı ama ** belirtilen bölümler böte dahil mesleki ortaöğretim kurumlarına atanamaz. Ben yönetici olsam atanamayan bir kişiyi görevlendirme de yapmam.
Kesinlikle katılıyorum. Atanamayacağı bir okul türüne öğretmeni görevlendiren il veya ilçe milli eğitim müdürlükleri bu işi bilmeyen yerler.

Geri