Meslek Lisesi mi? Ortaokul BTR mi?

Kodla Büyü

yavassukru

Üye
Arkadaşlar İl dışı tayinde hangi okulu ilk sıraya yazmam konusunda kararsız kaldım.

Evime yakın olan (2 km) Ortaokul mu? Yoksa (8 - 10 km) biraz daha uzaklıkta olan mezun olduğum Meslek Lisesi mi?

Bu benim için çok önemli çünkü atanabilirsem artık yer değiştirmeyi düşünmüyorum Allah kısmet ederse.

Teknik Eğitim Fakültesi çıkışlıyım, doğuda ilkokulda göreve başladım şu an Çok Programlı Lisede görev yapıyorum.

Ortaokullardan biraz uzak kaldım, artık düzenimi oturtmak istiyorum.

Bilmediğim görmediğim her iki tarafın artıları ve eksileri nelerdir acaba? Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Hocam Fatih Projesi uygulanmaya başladığından beri ortaokullarda maalesef var olan BT sınıfları da bazı zeki(!) müdürler tarafından dağıtıldı. Yeni lab. kurulumu meslek liseleri hariç bakanlık tarafından yapılmıyor. Meslek liseleri de döner sermaye ve gönderilen ödenekler ile kuruyorlar.. Bu sebepten ortaokullardaki arkadaşlarımız sıkıntılı durumda.. Lab. olmayınca ders anlatmak da sıkıntı oluyor..
Meslek Lisesinde ise en azından lab. var.. Bir konu anlatıyorsunuz ve uygulama için öğrencileri serbest bırakıyorsunuz.. Sonuçta nefes alacağınız zaman oluyor ve ders anlatmak daha zevkli oluyor..
Ayrıca ortaokulda çalıştığınızda TEF mezunu olsanız bile özel hizm. tazminatından yararlanamıyorsunuz. Bu da yaklaşık 110 TL'ye karşılık geliyor..
Bu ve buna benzer bir sürü sebepler varken bence 8-10 km mesafe uzak değil gidin meslek lisesine... Hakkınızda hayırlısı..

Evet hocam biliyorum. Rotasyona kadar en azından zorunlu bir şey olmadıkça kıpırdamayı düşünmüyorum.

Hayırlısı olsun hocam. Bu ülkede ne olacağı hiç belli olmuyor. Herkesin hakkında hayırlısı.

Teşekkürler...

Aynı durumdaydım. Meslek lisesini seçtim. Pişman değilim.

Evet hocam bende aynı fikirdeyim meslek lisesi öncelikli.

Ortaokul ile görüştük büyük bir okul. 21 Saat Ders var dediler. 5. ve 6. Sınıflar 2 Saat BT, 8. Sınıflarda 1 Saat ders var.

Çalışma saatleri 07.30 - 13.00 diyolar sabahçı. Hiç inanasım gelmiyor Saat 13.00' te çıkabileceğime.

Hayırlısı olsun arkadaşlar. Şansımıza artık. Kısmetimizde ne varsa onu görücez.

Meslek lısesını tercıh edersenız öğretmen oldugunuzu hıssedersınız ortaokul yakın olması avantaj ama evrak olayı cok fazla o nedenle benım de tercıhım meslek lısesı oldu o nedenle meslek lısesı derım

dengem' Alıntı:
Hocam Fatih Projesi uygulanmaya başladığından beri ortaokullarda maalesef var olan BT sınıfları da bazı zeki(!) müdürler tarafından dağıtıldı. Yeni lab. kurulumu meslek liseleri hariç bakanlık tarafından yapılmıyor. Meslek liseleri de döner sermaye ve gönderilen ödenekler ile kuruyorlar.. Bu sebepten ortaokullardaki arkadaşlarımız sıkıntılı durumda.. Lab. olmayınca ders anlatmak da sıkıntı oluyor..
Meslek Lisesinde ise en azından lab. var.. Bir konu anlatıyorsunuz ve uygulama için öğrencileri serbest bırakıyorsunuz.. Sonuçta nefes alacağınız zaman oluyor ve ders anlatmak daha zevkli oluyor..
Ayrıca ortaokulda çalıştığınızda TEF mezunu olsanız bile özel hizm. tazminatından yararlanamıyorsunuz. Bu da yaklaşık 110 TL'ye karşılık geliyor..
Bu ve buna benzer bir sürü sebepler varken bence 8-10 km mesafe uzak değil gidin meslek lisesine... Hakkınızda hayırlısı..
110 tl maaş karşılığı okutmanız gereken dersi göz önünde bulundurursanız.. bi seçim kriteri değil hocam.. gittiğiniz yer neresi... ek iş olarak bişeyler yapma durumuz varsa, ortaokulda 13 te çıkınca buna fırsatınız kalıyor.. ayrıca bi hafta ek iş yapsanız meslekteki ekders farkınıda kapatmış olursunuz.. bence tek seçim kriteri var. hangi okulda daha verimli ve huzurlu olacağınızdır...

8-10 km de çok bir mesafe sayılmaz.. devamlı kalmayı düşünüyosanız koula yakın ikamet etme duruumuz varsa... yakın biyer ayarlarsınız

ortaokul en güzeli hocam.lisede 5 yıl çalıştıktan sonra 3 yıldır ortaokulda btr olarak çalışıyorum ve çok rahatladım.liseler serseri yuvası olmaya başladı.bence maddi yönü düşünmek yerine rahatlığı düşün.

hayatının hatasını yapmak istiyorsan ortaokul yaz hocam.
yaz da gör nasıl olurmuş pişmanlık...

hocam rahatlık istiyorsan ortaokul, ama mesleki açıdan ve maddi yönden düşünürsen meslek lisesi hocam hayırlı olur inşallah

hocalarım bende merak ediyorum kpss den uygun bir puan aldım meslek lisesinde mi daha fazla maaş alabilirim yoksa ortaokulda mı meslek lisesinde dyk verilemiyormuş galiba bilgisi olan var mıdır

Arkadaşlar İl dışı tayinde hangi okulu ilk sıraya yazmam konusunda kararsız kaldım.

Evime yakın olan (2 km) Ortaokul mu? Yoksa (8 - 10 km) biraz daha uzaklıkta olan mezun olduğum Meslek Lisesi mi?

Bu benim için çok önemli çünkü atanabilirsem artık yer değiştirmeyi düşünmüyorum Allah kısmet ederse.

Teknik Eğitim Fakültesi çıkışlıyım, doğuda ilkokulda göreve başladım şu an Çok Programlı Lisede görev yapıyorum.

Ortaokullardan biraz uzak kaldım, artık düzenimi oturtmak istiyorum.

Bilmediğim görmediğim her iki tarafın artıları ve eksileri nelerdir acaba? Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Hocam inan yazdıklarının sadece ilk kısmına baktım ve net bir şekilde git meslek lisesine. Ne işin var ortaokulda? Hiç bulaşma bence.
Yada çalış bir ortaokulda biraz yaşa o pişmanlığı sonra bekle ki il için de bir teknik liseye gidebil.

Hocam inan yazdıklarının sadece ilk kısmına baktım ve net bir şekilde git meslek lisesine. Ne işin var ortaokulda? Hiç bulaşma bence.
Yada çalış bir ortaokulda biraz yaşa o pişmanlığı sonra bekle ki il için de bir teknik liseye gidebil.
Eğer atamasını 5 yıl dondurdularsa söylediğini dikkate alır hocam :) :)

Geri