Meslek Lisesinde BEP öğrencisi uygulamaları

Kodla Büyü
BEP li öğrenci için o sınıf gruplara bölünür. BEP li öğrenci tek başına ayrı bir fiziki alana, ondan tek başına bir grup, sınıfın geri kalanından ayrı bir grup olmaz. Bu kaynaştırma öğrencisinin eğitiminin doğası gereğidir. Çünkü bu öğrencinin de diğer öğrencilerin içinde toplumla kaynaştırılması, topluma kazandırılması esas amaçtır. BEP li öğrenci olan sınıfın gruplara ayrılmasının esas amacının uygulamalarda öğretmenin daha fazla öğrencileri ile ilgilenebilmesi, eğitimin sağlığı ve iş güvenli bakımından yükün paylaştırılmasıdır. Bu gruplara ayırma aynı fiziki ortamda birden fazla öğretmen ile olabileceği gibi farklı fiziki ortamlarda da olabilir. Gruplara ayırmanın esas amacı her öğrencinin uygulama yapabilmesini sağlamak bunun için birden fazla öğretmen ile çalışabilmektir. Sınıfı uygulamalı derslerde gruplara bölmek, çok sayıda öğrenciye uygulama yaptırabilmek, her öğrenciye dokunabilmek, her öğrencinin öğretmenden yardım alabilmesini sağlayabilmek için, hele ki sınıfta özel eğitim ihtiyacı olan bir öğrenci var ise bu işi sağlıklı yapabilmek içindir.

9.sınıf 30 kişilik bir sınıfta bepli öğrenci varsa 3 grup olmaz mı? İdare zaten gruba bölüyoruz bepli için bir daha bölmeye gerek yok 2 grup yeterli diyor. Sizler nasıl yapıyorsunuz?

Hocam eğer Öğretmen sayısı yeterli ise tabiki bölmek doğru olacaktır.

9.sınıf 30 kişilik bir sınıfta bepli öğrenci varsa 3 grup olmaz mı? İdare zaten gruba bölüyoruz bepli için bir daha bölmeye gerek yok 2 grup yeterli diyor. Sizler nasıl yapıyorsunuz?
Hocam zaten bölünüyor dediği normal olan. Yönetmelik bunun üzerine bep öğrencisi varsa +1 grup daha eklenir diyor. Dolayısıyla biz genellikle program imkanları ölçüsünde bölüyoruz

Ayrı Fiziki Alan olması" kuralına katılmıyorum. Bunu sadece Bilişim Teknolojileri alanına göre düşünmemek lazım. A
Bir sene önceki meseleye şimdi mi cevap yazıyorsunuz? Ha siz yeni gördüyseniz yeni duyduysanız tamam. Ayrı fiziki ortamdan kastedilen mana mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğü yazısında vuzuha ermişti.

Sansürlü hali

Ekli dosyalar

• grup oluşturma(13.06.2019).pdf
    276.9 KB · Görüntüleme: 192
Geri