MESLEK LİSESİNDE ÇALIŞAN TEF li BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
Meslek Lisesinde çalışan bir TEF li Bilişim Öğretmeninin maaş ve ekdersi ortaokulda ya da düz lisede çalışan bir BÖTE mezunu Bilişim Öğretmeninde ne kadar farklı oluyor?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Meslek lisesinde ek ders en fazla 29 saat olabiliyor haftalık. Ortaokul da 18 olabiliyor en fazla. Meslek lisesinde teknik eğitim tazminatı var fazladan 200 lira civarı. Ama 20 saat maaş karşılığı derse giriyorsun. Bunun yanında DYK açamıyorsun meslek lisesinde. Ortaokulda açabilirsin ve eğer açabilirsen aşağı yukarı aynı ek dersi almış oluyorsun yine.

Meslek liselerinde de öğrenci sayısı azaldığı için eskisi gibi full ek ders olmuyor onu da göz ardı etmekte fayda var.

dyk,btr, nöbet vs ile ortaokul gitgide cazip hale gelmeye başlıyor. %27 vergi dilimine giren böteli arkadaşlar var

Meslek lisesinde artık 27 saat 28 saat ücret almak zorlaştı. Öğrenci sayıları şube sayıları dolayısıyla ders saatleri azaldığı için. Ortaokulda kurs aç daha iyi. Ücret de 2 katı nasıl olsa.

Meslek Lisesinde çalışan bir TEF li Bilişim Öğretmeninin maaş ve ekdersi ortaokulda ya da düz lisede çalışan bir BÖTE mezunu Bilişim Öğretmeninde ne kadar farklı oluyor?

Yardımcı olursanız sevinirim.

açık lise yoksa gittiğin yerde pek bi farkı yok. bide teknik bölüm yoksa boşa kürek çekiosun

Ortaokul şu an kesinlikle meslek lisesinden cazip.
BTR=18 saat
Nöbet=3 saat
Bir de kurs açarsan iki kat ödeme ve EK HİZMET PUANI
Kesinlikle bana daha cazip geliyor.
Ayrıca meslek lisesindeki öğrencilere anlatamadığım programlamayı 5 ve 6. sınıf çoçuklarına anlatabiliyorsun.

Artık şuna inanıyorum ki meslek liseleri başarısız ve sorunlu tipleri oyalama yeri olmuş. Disiplin sorunları ile boğuşmaktan öğretmenlik yapılamaz hale geldi. Kapatılsa yeridir. Tabi bu benim görüşüm.

Denk gelmişken sorayım. Kadrosu meslek lisesinde olan teknik öğretmen ortaokulda dyk açabilir mi?

Diğer sorum ise hem MAÖL hem dyk alabilir mi?

Meslek liselerinin eski cazibesi kalmadı.. Ek tazminat diyorsunuz da 15 saat değil de 20 saat maaş karşılığı girerek alınıyor... Yani ortaokula göre fazladan girilen 5 saat dersin karşılığı gibi düşünün..
Hem meslek liselerinde maalesef bizim bölümler kapatılmaya başlandı. Eski tadı yok.
Ortaokulda BTR, DYK, egzersiz vb. kurslarla 30 küsür saate kadar ek ders alabiliyorsunuz..
Tabi tercih meselesi, herkes için farklı okul türünde çalışmak uygun olabilir.

Denk gelmişken sorayım. Kadrosu meslek lisesinde olan teknik öğretmen ortaokulda dyk açabilir mi?

Diğer sorum ise hem MAÖL hem dyk alabilir mi?
dyk nın aol ile ilgisi yok boş saatin varsa açıyorsun...ama zaten ortaokuldaki hiç bir öğrenci seni tanımadığı için tercih etmiyecektir..yani açamıyacaksın

dyk nın aol ile ilgisi yok boş saatin varsa açıyorsun...ama zaten ortaokuldaki hiç bir öğrenci seni tanımadığı için tercih etmiyecektir..yani açamıyacaksın
Hocam sen tanıyıp tanımamasını boş ver. Farklı kurumlarda dyk veren öğretmenler var. Oluyor mu olmuyor mu onu soruyorum

Branş öğretmenleri için dyk + normal ders toplamda 40 saati geçemiyor.

Meslekçi için durum nedir onu merak ediyorum. Malum 47 saate kadar alınabiliyor.

Geri