Meslek lisesinden ortaokula gecince ucret kaybi ne kadat olur

Kodla Büyü

klmno

Süper Üye
Süper Üye
Meslek lisesinden ortaokulu secmek ne kadar akillica olur. Ucret kaybi ne kadar olur
Maas
Ek ders

Meslek lisesinde ne kadar aldiginiza göre degisir. Ama ikisini de ful düşünsek. Haftada bir 10 saat azalsa oda ayda 40 saat eder, kabaca 450 ile 500 arasında bir azalma olur gibi.

Ders dışı egzersiz- kurs-acik lise vs. Bi kenara bırakırsak:
Haftalık 10 saat ek ders farkı olur,aylık yaklaşık 500 TL yapar.
150 TL de maaş da tazminat farkeder.
Toplam 650 TL gibi düşünülebilir.
Tabi bir de çalışma şartlarını tartmak lazim.

Ortaokulda 28 saat derse girdim, 8 saat hafta içi dyk kursum vardı. Hiç de fena kazanmadım bu dönem. Meslek lisesinde de çalıştım. Aldığınız ders sayısına göre değişti tabi.

Meslek lisesinde
Ekders 29
Aciklise 10
Ders disi 6

Giriyordum. Haftada 3.5 gun ders vardi

Ortaokulda nasil olur.

Maaşınız 15 saate göre hesaplanacağından ve özel tazminat 20 saatlik maaş karşılığını aradaki 5 saate denk gelmediği için aylık olarak, maaştan kazançlısınız. Hafta sonu kurs varsa ücret dengelenir gibi geliyor bana, ek hizmet puanı da cabası.

Benim halimi boyle tercih yapan biri anlar.

Tam olarak maasta ve ekderste ne gibi fark olur

Mealek lisesinde haftada 45 saat ek ders aliyorduk. Ortaokulda ne olur.

Ortaokulda emekli olmakla meslek lisesinde emekli olmak arasinda fark varmi

Hocam 18 saat ücret alırsın formatör olarak artı 3 saat de nöbet 21 saat ek ders alırsın. Çoğu okulda dyk yok . Meslek lisesindeki ekders ile ortaokuldaki ekders arasında fark çok hocam . Eğer dyk da yoksa arada uçurum oluyor

Emeklikte tabiki fark yok hocam. Gideceğiniz okuldaki sınıf sayısına göre rakamlar çok değişken olur.
Neden geçiş düşünüyorsunuz,özel değilse?

Kizim konyada okuyor. Diger kizimda konyayi istiyor. Orada da ortaokul var lise acilmamis
Siz ne yaoardiniz

hocam ben olsam kızlarımın yanına giderdim bir süre sonra meslek lisesine il içi geçilebilir

çocuk önemli, onlara göre hareket etmek gerekir. birde şu durum var. il içine açılan okullar iller arasına açılmıyor. yani bu dönemde konya ya gitseniz daha sonra il içinden başka meslek liselerine geçebilrisiniz. en fazla 3 yıl beklersiniz. ekders olarak, ilköğretimde dyk olursa aşağı yukarı denk ücret olur. olmaz ise 500-600 arası ücret farkı oluşabilir.

yazma hocam hiç önermem millet alışmış ayakçı gibi kullanmaya çalışıyor ... Ayrıca Formatör adı altında resmen internet cafe işletiyorsun:D:D Adam yazının yazıldığı günün sabahı sen formatörsün sabah bizle gelip okul kapanınca cıkacaksın dedi :D o gun bugundur cafe işletiyorum :D:D Ayrıca 18 saat ekders ın var ki meslek lisesinde 27 alıyordum ben 3 günüm de işletme idi... burda 5 gun 8 -15 :D Ki üstüne düzgün bir okul değilse notlarına müdahale etmeye çalışıyorlar ki ben yaşadım Allah tan sözde kaldı... Öğrenci profili berbat ama okula sınava gelmeyen öğrenci geçiyor bu da bana koydu açıkçası ... Birdaha tövbe diyorum ve devam ediyorum çocuklara birşey vermek senin için önemliyse gelme ortaokula hiç :)

Kizim konyada okuyor. Diger kizimda konyayi istiyor. Orada da ortaokul var lise acilmamis
Siz ne yaoardiniz
Hocam merkezde meslek liseleri dolu hep. Birde nitelikli okul olan okullara 1 sınıflık kontenjan vermişler, 30 öğrenci. 7-8 bölüm var çoğu okulda. 10.sınıfta hangi birine yetecek öğrenci. Konya'da bilişim bölümünü umursamıyorlar zaten. İlk gidecek bölümler yine bilişim bölümleri. Ortaokul yazın yine siz.

yazma hocam hiç önermem millet alışmış ayakçı gibi kullanmaya çalışıyor ... Ayrıca Formatör adı altında resmen internet cafe işletiyorsun:D:D Adam yazının yazıldığı günün sabahı sen formatörsün sabah bizle gelip okul kapanınca cıkacaksın dedi :D o gun bugundur cafe işletiyorum :D:D Ayrıca 18 saat ekders ın var ki meslek lisesinde 27 alıyordum ben 3 günüm de işletme idi... burda 5 gun 8 -15 :D Ki üstüne düzgün bir okul değilse notlarına müdahale etmeye çalışıyorlar ki ben yaşadım Allah tan sözde kaldı... Öğrenci profili berbat ama okula sınava gelmeyen öğrenci geçiyor bu da bana koydu açıkçası ... Birdaha tövbe diyorum ve devam ediyorum çocuklara birşey vermek senin için önemliyse gelme ortaokula hiç :)

Hocam ortaokulda çalışan biri olarak söylediklerine harfiyen katılıyorum. Maalesef.

Meslek lisesinde üç gününüz nasıl işletme oluyor?

Geri