Mesleki açık öğretim lisesi

Kodla Büyü
İyi akşamlar arkadaşlar. Bizim okulda mesleki açık lise bilişim teknolojileri alanı açıldı herşey tamam. Ancak bölüm ile alaklı yıllık plan ve zümre nasıl oluyor. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirler mi?

hocam bende bu konuyla ilgili öğrencinin seçeceği dersleri biz mi beliryeceğiz yoksa öğrenci kendi mi seçecek

Hocam biraz önce okul müdürüne sordum normal eğitim sistemi ile bir farkı olmadığını ve yıllık plan hazırlanırken yıllık değilde 18'er haftalık şekilde hazırlanacağını söyledi. Mesleki gelişim-1 ve mesleki gelişim-2 gibi imiş. Ama bu işi yapan arkadaşların vereceği cevaplar daha doğru olur

mesleki açık öğretim lisesi yıllık değil dönemliktir.
- Kredili sistem gibi her dönem sonunda başırılı olunan dersin kredisi alınır. 1. dönem notu ile 2. dönem notu birbirinden farklıdır.
- Her dönemin devamsızlığı ayrı hesaplanır. 1. dönem devamsızlıktan kalan öğrenci kayıt yeniler ancak yüzyüze meslek derslerini alamaz. (üniversitelerdeki 1-3 kuralı gibi)
- Yıllık değil dönemlik olduğu için yıllık plan değil dönemlik plan hazırlanır. her dönem 18 haftadır. yukarıda arkadaşın dediği gibi bir ders 1 ve 2 olmak üzere 2 parçada işlenir. normal eğitimde zaten 37 - 38 hafta olduğu için gündüz öğretimde kullandığınızı planı aynen kullanabilirsiniz.
- hala eski not sistemine tabiler ve sınıf geçme notu 45.
- öğrenciler kültür derslerini kendileri havuzdan seçiyorlar. bu dersler içinde zorunlu ve seçmeli dersler var. zorunlu dersler dışında kalanları istedikleri gibi seçebiliyorlar. bir zorunlu dersi alıp 2 defa kaldıktan sonra o dersten muhaf olunuyor ama kredisi alınmamış sayılır. yerine başka ders 2 sefer sonrasında alınabilir.
- yüzyüze görecekleri meslek dersleri gündüz öğretimleri gibi derse giren zümre tarafından belirleniyor.
...
başka sorunuz olursa sorabilirsiniz..

BaRBaRYaN hocam teşekkür ederim. Son olarak zümre hazırlanıyor mu? Yoksa dönemlik planlar yeterli mi? Birde derslerin sınavları normal 2 saatlik dersler için 2 sınav, 3 saat ve üzeri dersler için 3 sınav ve performans yada sözlü notsuz mu hesaplanıyor

mucahit3694' Alıntı:
BaRBaRYaN hocam teşekkür ederim. Son olarak zümre hazırlanıyor mu? Yoksa dönemlik planlar yeterli mi? Birde derslerin sınavları normal 2 saatlik dersler için 2 sınav, 3 saat ve üzeri dersler için 3 sınav ve performans yada sözlü notsuz mu hesaplanıyor
...
zümre hazırlanıyor. normal eğitimden farksız
.
derslerin tamamı megep kapsamında olduğu için uygulamalı ders statüsünde o yüzden tüm derslerden 3 sınav yapmalısınız. ama normalde de 2 sınav öğretmen arkadaşlar var
.
performans / sözlü notu kullanıyorsunuz. biz 2 tane kullandık

agamuratcelebi' Alıntı:
hocam peki mesleki gelişim 1 ve 2 yi aynı dönem alabilirler mi
..
hayır hocam her dönem görebilecekleri dersler belli. birde üniversitedeki gibi biri 1. dönem dersi diğeri 2. dönem dersi. o yüzden 2. dönem dersi 1. dönem seçilemiyor...

Geri