Mesleki Açıköğretim Lisesi Dersleri saat kaçta başlar

Kodla Büyü

bag_or

Aktif Üye
dostlar okulumuzda idare Mesleki Açıköğretim Lisesi Derslerin saat 18:00 başlatılıyor.saat 16:00 okul da örgünlerin dersi bitiyor.saat 16 başlatlım diyorum.ısrarla yüz yüze eğitim saat 18 başlar diyor.konuyla ilgili bilgisi mevzuatı olan bilgi paylaşsın

Saat 17 den sonra başlar diye biliyorum. Prosedürda 18.00 gösterin 16. Da başlayın bisey olmaz ya bizim okulda hafta sonu 8 de başlıyor görülüyor ama öğrenciler ve öğretmenler 9 da geliyorlar

darkprog' Alıntı:
Saat 17 den sonra başlar diye biliyorum. Prosedürda 18.00 gösterin 16. Da başlayın bisey olmaz ya bizim okulda hafta sonu 8 de başlıyor görülüyor ama öğrenciler ve öğretmenler 9 da geliyorlar

Böyle yapabilirsiniz tabii ben de daha önce haftasonu için bu tür bir uygulamaya gitmiştim. Ama çocukları da tambihlemiştim "Bakın derse erken başlayıp erken bitiriyoruz. Yani son saat sizin sınıfta olmanız gerekirken ben sizi dışarı bırakıyorum. Sakın o 1 saatlik dilimde polislik bir olaya karışmayın" diye. :D

dersler akşam olduğu için 18.00'da başlıyor hocam. artı gece ek dersi için de bu saatte başlaması lazım diye biliyorum. diğer arkadaşlar yaptığınızın yanlış olduğunu umarım bi sorun çıktığında anlamazsınız.

Hocam mevzuatta aşağıdaki madde var. Ona dayanılarak saat 18:00 denilmiş olması lazım.
Gece ek dersi bildiğim kadarı ile %7 kadar gündüze göre zamlı.

g) Gündüz öğretimi dışında kalan öğretim: Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatilleri ilecumartesi ve pazar günleri yapılan yüz yüze eğitim ile diğer günlerde saat 18.00'den sonra başlayan yüz yüze eğitimi,
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/derssaat ... aat_1.html

Bizde :
Akşam : 18:00-22:00 (gece ek ders ücreti yazılabilmesi için)
Hafta sonu: 07:00 - 22:00

Geri