Mesleki Eğitim Merkezinde BÖTE Mezunu Müdür Yardımcısı görev ve sorumlulukları

Kodla Büyü

adanademir

Üye
Merhaba ben MESEM de BÖTE mezunu yani Kültür öğretmeni mezunu Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayim.Diger 4 müdür yardımcısi meslek dersi öğretmeni . Bana verilen görev tebliğin İşletmelerde İş Sağlığı ve güvenliği iş ve işlemleri,SGk giriş çıkışlari ve Devlet katkısı ödemeleri var , bunları meslek dersi öğretmeni Müdür Yardımcısı yapmıyor mu? Veya Böte Mezunu bir Müdür Yardımcısınin MESEM Lerde görev ve sorumluluklarına dair resmi bir yazı var mı .. Şimdiden teşekkürler

Yasal boyutu bilmiyorum ama en pürüz çıkabilecek işler verilmiş. Umarım sıkıntı yaşamazsınız

mesemde ilk yılınızsa ya da daha önce sgk giriş çıkışı, devlet katkısı ile ilgileri işlemleri yapmadıysanız kesinlikle yapmayın. Yapmak durumunda kalırsanız devlet katkısı için dekont olmadan kesinlikle iş yapmayın, işletmeler açısından kötü olursunuz ama parasal konularda kendinizi riske atmayın. Dekont yoksa ödeme yapılmaz. Yapacam diyenlerin bazıları yapmaz, o yüzden hiç kendinizi ve müdürünüzü riske atmayın. Sgk primlerinde de zamanında ve hiç gelmeyen raporlardan sıkıntı yaşayabilirsiniz, okulunuz ceza yiyebilir. Bu konu üstünde de koordinatörleri, işletmeleri ve öğrencileri uyarmanız, iş kazası olduğunda hemen bilginizin olması gerektiğini yazılı olarak tebliğ etmeniz gerekir bence.

Şu mezunu öğretmenin şu görevi vardır diye bir şey yok diye biliyorum, varsa burada paylaşılırsa bilgimiz olur.

Kritik işleri vermişler. Geriye dönük hatalı işlemlerden ceza alan (maddi) bir sürü müdür yrd biliyorum. Çok dikkatli olun.

Bununla ilgili yasal bir bilgilendirme verirseniz sevinirim. mesleki eğitim kapsamında kültür öğretmeni diye ne koordinatörlük yapıyorum ne kurs açabiliyorum.Ama Koordinatör Müdür Yardımcısının yapacağı isg ,dekont toplama,devlet katkısı ,sgk giriş çıkış işlemlerini ben yapıyorum

Meslek lisesinde iken koordinatör müdür yardımcımız felsefe öğretmeni idi. Koordinatör müdür yardımcısının görevleri olarak bu yazdıklarınızın hepsini yaptı. Meslekçi olmadığı için Koordinatörlük yapamadı ama koordinatör müdür yardımcısı olarak o işleri yapıyordu.

O da isyan ediyordu ama müdür yardımcılarının hiç birisi meslekçi değildi. 2 tanesi tarihçi, biri elsefeci diğeri edebiyatçıydı. Öncesinde bilişimci arkadaş vardı o yapıyordu. İstifa edip bölüme gelince işler kültürcülere kaldı. Meslekçi varsa ona verebilirler ki mantıklı olan da o.

Bununla ilgili yasal bir bilgilendirme verirseniz sevinirim. mesleki eğitim kapsamında kültür öğretmeni diye ne koordinatörlük yapıyorum ne kurs açabiliyorum.Ama Koordinatör Müdür Yardımcısının yapacağı isg ,dekont toplama,devlet katkısı ,sgk giriş çıkış işlemlerini ben yapıyorum
Hocam keşke tercih etmeden önce araştırsaydınız diye düşünüyorum. Zor bir durum gerçekten.

Meslek lisesinde iken koordinatör müdür yardımcımız felsefe öğretmeni idi. Koordinatör müdür yardımcısının görevleri olarak bu yazdıklarınızın hepsini yaptı. Meslekçi olmadığı için Koordinatörlük yapamadı ama koordinatör müdür yardımcısı olarak o işleri yapıyordu.

O da isyan ediyordu ama müdür yardımcılarının hiç birisi meslekçi değildi. 2 tanesi tarihçi, biri elsefeci diğeri edebiyatçıydı. Öncesinde bilişimci arkadaş vardı o yapıyordu. İstifa edip bölüme gelince işler kültürcülere kaldı. Meslekçi varsa ona verebilirler ki mantıklı olan da o.
Hocam bununla ilgili koordinatör öğretmeninin ki okulumuzda koordinatör meslekici bu görevler bana veriyorlar diye ilçeye dilekce versem bir sonuç olur mu

Hocam bununla ilgili koordinatör öğretmeninin ki okulumuzda koordinatör meslekici bu görevler bana veriyorlar diye ilçeye dilekce versem bir sonuç olur mu
Eğer meslekçi müdür yardımcısı varsa deneyin hocam şansınızı. Çünkü yönetmelik gereği meslekçi olmak zorunda.
Bazıları böyle yazılar görünce geri adım atabiliyor.

(1) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) İşletmelerdeki mesleki eğitimde işyerlerinin belirlenmesi, eğitimin planlanması, koordinasyonu, uygulanması ve izlenmesi ile okulun araştırma-geliştirme çalışmalarını yürütmek amacıyla atölye ve laboratuvar öğretmenleri arasından görevlendirilen bir müdür yardımcısı, okul müdürlüğünce koordinatör müdür yardımcısı olarak görevlendirilir.

Diyor.

Sizde bilgisayar öğretmenisiniz diyebilirler ama tanımda dediğiniz gibi meslekçi değil kültürcü olarak geçiyor sizin bölüm.

Sendikanız da varsa gidip konuşun. Avukata danışın. Onlar iyi bilir.

Ben de mesemde müdür yardımcılığına başlayalı 10 ay oldu, böteli değilim. Bir öğrencinin sigorta primini 2 ay yatırmayı unuttuğum için sgk dan 3750 tl ceza geldi, kendi cebimden ödedim. e-mesem sistemi e-okula göre çok ilkel bir sistem. Ben yaptığım herşeyi not alıyorum yoksa unutuluyor. Youtube'dan sigorta ile ilgili bazı videolar izledim, Sgk'nın sitesinden sigorta yapılışı ile ilgili yazıları okudum. Burada büyük bir Mesem var bağımsız, 4000 öğrencisi olan ordaki müdür yardımcılarının telefonlarını aldım. Yapamadığım bir şey olunca açıp soruyorum, yardımcı oluyor sağolsunlar. Dikkatli olursan yapabilirsin hocam, arada sıkıntılar oluyor. Sorarak, araştırarak üstesinden gelmeye çalışıyorum.
Ben bu okula gelmeden önce mesem yüzünden soruşturma geçirmişler ve para cezaları ödemişler. Size olduğu gibi gelir gelmez mesem işini bana verdiler kurtulmak için. Şimdilik işleri yürütüyoruz, umarım bi sorun çıkmaz. Size de kolay gelsin hocam.

Geri