Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi BÖTE'ye açık görünüyor?

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Normal mi arkadaşlar? Çok Programlı Anadolu Liseleri de açık görünüyor.

Çpl ler açık görünür, normal hocam. Ama MTAL ler gozükmemesi lazim

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen günlerde çpal'ler de mesleki teknik eğitime bağlı olduğu için görünmez diyorlardı. Ancak görünüyor. Hem de İstanbul-Ankara gibi büyük şehirlerde denk geldim. Bir hata varsa kimse mağdur olmadan düzeltilmeli.

çpal ya da mtal den çok içinde ne olduğu önemli. mtal olabilir ama sağlık meslek lisesidir, mtal olabilir kız meslek olabilir bilişim alanı yoktur, çpal olabilir içinde bilişim alanı yoktur düz ve ihl vardır vs vs.

Sitelerinden bakiyorum bilişim alanı da görünüyor. İlginç.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yer değiştirme klavuzlarındaki maddeler incelendiğin de "Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü” ve “Bilgi Teknolojileri” mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyecektir." diyor. Dolayısıyla klavuza aykırı tercih yapan tüm sorumluluğu üstlenmiş olur.

Hocam bilişim bölümü olan meslek lisesine gitseniz bile alan derslerine giremiyorsunuz. Sadece diğer alanların Bilgisayarda ofis programları dersini veriyorsunuz.

gördükleriniz büyük ihtimal bilişim teknolojileri alanı olmayan çpal'lerdir. onlara atanabiliyorsunuz zaten

Geri