Metin Kopyalama-Yapıştırma Oyunu

Kodla Büyü

btr1111

Aktif Üye
Arkadaşlar c# ile hazırladığım basit bir oyundur. Verilen metni cümle içerisinden fare ile seçip kopyalanması gerekiyor. Altta bulunan alana yapıştır komutu ile oyun ilerliyor. Zamana karşı yarışmak gerekiyor.

Ekli dosyalar

• kopyala_yapitir_oyunu.zip
    355.1 KB · Görüntüleme: 308
Teşekkürler hocam

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok güzel olmuş :alkis:
Bunu birde klavyedeki tuşlarla kes-kopyala-yapıştır diye yapsalar tadından yenmez :roll:

hocam kelimeler aynı sırada değilde random gelse daha güzel olacak. ikinci önerim ise birde klavye kısayollarını kullanarak yapmak. güzel bir çalışma olmuş hocam 5. sınıflarda öğrenmeye katkı sağlayacaktır elinize sağlık :)

Ben teşekkür ederim hocalarım. c# ta yeniyim random olayı aklıma geldi ancak vakit dar idi. Bu yüzden o şekilde öğrencilere dağıttım. İnşallah kısayol olayını da yapmaya çalışacağım biraz c# 'a çalışmam gerekiyor.

kopyala yapıştır yaptım hep yanış dedi. Kes yapıştır yapınca puan aldım . ben mi yanlış anladım hocam yoksa oyun kopyala yapıştır değil de kes yapıştır mı olacak?

Hocam Kes-Yapıştır da oluyor. :) kopyalanması gereken metin kırmızı renkli olan hocam . Bir altındaki metin kutusu içinden o metni birebir seçmeniz gerekiyor. önünde yada arkasında 1boşluk fazla seçseniz yanlış diyor. Öğrenciler daha dikkatli seçim yapsın diye yapmıştım belki ondan kaynaklanabilir hocam.

Geri