Metni 2 sütuna ayırma

Kodla Büyü

bildem23

Üye
Arkadaşlar elimde yaklaşık 500 sayfalık bir word dökümanı var ve çıktı almam lazım ve bunu mümkün olduğunca tasarruflu yapmak için 2 sütun yapayım dedim ama olmuyor sayfalar düzgün oluşmuyor yardımlarınız bekliyorum.
Başka çözüm önerilerinizide bekliyorum....

Ekli dosyalar

• Bitirme Ödevi.rar
    855.7 KB · Görüntüleme: 38
hocam yazıcıdan taslak çıktı alın. 2 sayfayı tek ssayfaya sığdırıyor.

biltek2007 hocamınzın dediği gibi
wordde yazdır menüsüne girdiğinizde
Her kağıt için yazan yerdeki 1 sayfa değerini 2 Sayfa olarak değiştirip yazdırabilirsiniz

nmzt54.jpg

Buradaki hata her satır sonunda gereksiz yere enter tuşuna basılmış olması. :) Sanırım ofis dersleri için güzel bir örnek olmuş bu döküman. Bunu düzeltmeniz için yapmanız gereken Üst tarafta araç çubuğunda kırmızı yuvarlak ile işaretlediğim Görünmeyen karakterleri göster/gizle komutuna tıklayarak dökümandaki fazla enter tuşlarını görmek ve silmek.

Bunları yaptıktan sonra cetveli kullanarak sayfa genişliğini biraz açın. Bunları yaptıktan sonra oldukça fazla yer kazanacağınız için iki sütun yapmanıza gerek kalmaz.

En son sayfa numaralarını silmeniz gerekir çünkü bunlarda elle yazılmış olduğundan geçerliliğini yitirecektir. Sayfa numarası vermenin doğru yöntemi üst taraftaki menüyü kullanarak ekle-sayfa numarası komutunu kullanmaktır.

Kolay gelsin, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Geri